ירושלים, חוגגות חצי גמר


גביע האיגוד: סנסציה ביפו!
שי ברק ,30/11/2016

מסתבר שגביע זה מסורת. לפני שנה זכתה רמלה, לפני שנתיים הניפו בבני יהודה ולפני 3 היו אלה ירושלים שלקחו את התואר. שלושתן העפילו הערב לחצי גמר על התאר. על הכרטיס הרביעי ייאבקו ב-20.12 גלבוע וחיפה (אם מחפשים מסורת אז לפני 4 שנים קבוצתו של יוני אורן זכתה בגביע האיגוד). סיקור המשחקים, בפנים.

אליצור תל אביב 66 - אס"א ירושלים 69 (בהארכה, 57:57)
"לגביע חוקים משלו"? "לנצח פעמיים ברציפות באותו שבוע זה קשה"? לא משנה איזו קלישאה תעדיפו, אס"א ירושלים הגיעה למשחק אחד על תואר והדיחה את אליצור תל אביב בדיוק שלושה ימים אחרי שנכנעה לה בליגה 57:41. ההגרלה סידרה מפגש כפול בין ת"א וירושלים כשרבע גמר הגביע צמוד למחזור הליגה, פעמיים באולמה הבייתי של תל-אביב, ביפו. אחרי שבמוצאי השבת ירושלים פתחו טוב, אך נכנעו ליכולת טובה של גילינסקי וערב קליעה טוב מחוץ לקשת של אנקונה, חזרו הביתה ובימים שנותרו חשבו מה צריך לעשות כדי להשיג תוצאה שונה ב-40 דקות שהן על כל הקופה.

בועז טייב, שועל כדורסל נשים ותיק, עשה את ההתאמות הקטנות והופיע למשחק השני שרובו היה בשליטת האורחות, גם כשאליצור ת"א הצליחו להפוך את המשחק ברבע האחרון ולעלות ליתרון 6, הגיבו האורחות נהדר, לקחו את המשחק להארכה ושם כבר ברחו 8-0 לניצחון שמעלה אותן לחצי גמר הגביע. הפתיחה היתה ירושלמית, אם במשחק הראשון רק פרחי הופיעה בין הגארדיות אז כבר ברבע הראשון קיבלה ירושלים את חג'ג' שעם חמש נקודות, הגנה טובה והרבה לחץ על מובילות הכדור היריבות הובילה לחטיפות ומתפרצות. חמש כאלה היו לירושלים ברבע הראשון ובסך הכל קלעו השתיים את 9 הנקודות הראשונות של קבוצתן בדרך ליתרון. מהצד השני גילינסקי עם 7 נקודות אישיות המשיכה להיות שחקנית המטרה של קבוצתה והשאירה את ת"א במשחק ברבע שהסתיים 21:12, מדהים לירושלים. לרבע השני הגיעו שחקניות אליצור, הן עברו לשמור חזק וניצלו את החילופים בירושלים כדי להעלות הילוך נוסף, הפעם היה זה תורן לחטוף ולרוץ, הללי ואסולין הצליחו להפוך את התוצאה ולעלות ליתרון נקודה לפני שירושלים עם שלשה של אלון ונקודות של ליאור הצליחו לרדת להפסקה ביתרון נקודה 28:27.

המחצית השניה כבר היתה סיפור אחר, אין עוד ריצות של הקבוצות, המשחק היה צמוד, אגרסיביים, מאבקים בציפורניים על כל כדור, היתרון החליף ידיים כשבת"א בלטה הללי עם 7 נקודות רצופות ובירושלים חג'ג' עם מספר דומה של נקודות סגרה רבע צמוד 15-14 כך שעשר דקות לסיום היתה התוצאה 43:41 לאדומות. אחרי דקות צמודות בפתיחת הרבע האחרון ת"א החליטו להכריע את המשחק, שלשה גדולה של הללי ונקודות של שטרית ועוד סל שדה שלה הובילו למהפך ויתרון שיא מקומי 55:49, 3 דקות וחצי לסיום. אבל השחקניות של טייב היו רגועות וידעו שאת המשחק הזה הן לא ייאבדו. 4 נקודות של פרחי ודקות נהדרות של גילי ליאור הצעירה שמקבלת את ההזדמנות והחזירה בגדול, החזירו את ירושלים למשחק. הגנה טובה של ליאור על גילינסקי מנע את קצב ייצור הנקודות, רוכסאר קבעה שוויון 40 שניות לסיום. ת"א החמיצה הזדמנות לניצחון כשביצעו עבירת תוקף, בירושלים לקחו זריקה קשה שהלכה החוצה ובשוויון 57 המשחק הלך להארכה. בהארכה היתה קבוצה אחת שהונהגה ע"י גילי ליאור שנעזרה בחג'ג'. השתיים הובילו ליתרון 8 נקודות 67:59 והכריעו את המשחק. לפני סיום עוד זכתה ת"א ל-3 זריקות עונשין אחרי שלחובת האורחות נשרקה עבירה בלתי ספורטיבית ומיד אחריה טכנית, אבל למקומיות לא היה הזמן לסגור את הפיגור ועם הסיום ירושלים ממשיכה לשלב הבא, נגד יריבה תל אביבית אחרת – בני יהודה.

קלעו לאליצור תל אביב: בר גילינסקי 21, חנה הללי 18, טל אנקונה 8, עינב אסולין 7, מורן שטרית ומורן ספיר 6 כ"א.
קלעו לאס"א ירושלים: דניאל חג'ג' 19, גילי ליאור 14, אורית פרחי 10, אלואיזה כץ 9, נטע רפאל ורותם רוכסאר 6 כ"א, שי אלון 5.הפועל כפר סבא 57 - אליצור רמלה 66
כפ"ס שנהנית מפתיחת עונה נהדרת בעונת הבכורה שלה בליגה לבשה חג ואירחה את "קבוצת הפאר" מהמחוז הדרומי וקיוותה להפתיע. רמלה הגיעה למשחק במצב עדין במיוחד, אחרי שני הפסדים בליגה שהגיעו אחרי פתיחת עונה טובה. כבר ברבע הראשון אפשר היה לראות שהמשברון מאחוריה כשחזרה ליכולת הטובה והישנה שלה עם הגנת ברזל. המשחק, שזכה גם לשיפוט טוב של נועם גורדון וברק ליברמן, נפתח בסערה והיתרון הדו ספרתי הראשון הגיע כשהלוח הראה 12:2. כפר סבא התחילו את המשחק בזריקות מ – 3 רמלה ניצלה את הזריקות למתפרצות ומשחק חכם של שחקניות האורחת שכל הכדורים נכנסים פנימה לא הצליחה כפר סבא להתמודד עם המשחק האגרסיבי של רמלה. רבקה רוס עצרה את מיכל גילת, שלטה במשחק ההתקפה של רמלה והיתה המוציאה לפועל בקליעות (6 נק ברבע) ואסיסטים אותן חילקה בעיקר למעיין דגן שגם היא היתה בולטת ברבע הראשון עם 6 נקודות אישיות. עד לסיום המשיכה רמלה להגדיל את ההפרש, 17:2 מדהים אחרי עשר דקות. ברבע שני מעיין דגן המשיכה את יום הקליעה הנהדר שלה עם 6 נקודות נוספת. אז כפר סבא התחילה להתאושש מפתיחת משחק לא טובה והתחילה לצבור נקודות, נדנדת סלים בין שתי הקבוצות כשרמלה ממשיכה ללכת פנימה לאינה גורביץ שנשלחה לקו וסיימה את הרבע עם 7 נקודות, ומהצד השני גולדין הצעירה עם מספר פעולות טובות כולל שלשה, סיפקה 6 נקודות שהורידו את ההפרש. המגמה נמשכה כשקרן מוזס עלתה מהספסל, תרמה 4 נקודות ושינתה את המשחק של כפ"ס שירדה להפסקה בפיגור סביר 35:19.

הדומיננטיות של רמלה במחצית הראשונה הרגישה שאנחנו נכנסים לגארבג טיים. זו אולי גם היתה האווירה אצל האורחת שהורידה את הרגל מהגז כשעלתה ליתרון 22 נקודות. אז ראתה איך כפר סבא צולפת 5 שלשות ברבע השלישי, שרון רשף עם שתיים, ועוד שלשה של מוזס, גולדין וגליידה וההפרש התקזז. רגע לפני שהמשחק נפתח מחדש הגיעו הנקודות החשובות של רוס (9 נקודות) ומעיין דגן ששמרו על יתרון דו ספרתי קטן והרבה אויר לנשימה לקראת הרבע ה 4, 53:41. כפר סבא לא נשברה והמשיכה בקצב הקליעה של הרבע השלישי תוך שמנצלת את העייפות אצל שחקניות רמלה. הלחץ שהפעילה הוביל לאיבודי כדור והחטאות לא מחוייבות ומנגד אחוזים טובים של כפר סבא הצליחו להוריד את ההפרש עד מינוס 7 (64:57), פחות מדקה לסיום, אבל לא הצליחו להתקרב יותר מזה כשמודלין עם נקודות חשובות והחטיפות גדולות סגרה את המשחק בניצחון של מחזיקת הגביע שעלתה לחצי הגמר כדי להמשיך ולהגן על התואר.

קלעו להפועל כפר סבא: רוני גולדין 13, שרון רשף, רג'י גליידה, מיכל גילת 11 כ"א, קרן מוזס 9, איילה בלחסן 2.
קלעו לאליצור רמלה: רבקה רוס 19, מעיין דגן 17, אלונה מודלין 12, אינה גורביץ 10, אורנית שוורץ 3, שרית עטיה ויעל פלג 2 כ"א, צליל וטורי 1.הפועל קרן גלבוע מעיינות 66 - הפועל גליל עליון/צפת 40
מלבד החשיבות הברורה של משחק גביע, שהמנצחת ממשיכה לשלב הבא, למשחק היתה חשיבות לא פחות גדולה והיא לקראת השבוע הבא. גליל עליון תגיע לגן נר בעוד שבוע בדיוק כשיודעת שניצחון שם מבטיח לה את הפלייאוף העליון ואילו הפסד וגורלה לא בידיה, משחק הגביע היה מעין מבחן וסיפק לאורחות הרבה חומר למחשבה. הפתיחה אמנם היתה צמודה כשמיכל אהרון הצעירה עלתה מצוין ועם 7 נקודות ברבע הראשון שמרה את קבוצתה קרוב יחד עם 4 נקודות של צלציון. מהצד השני הגלבוע הפציצו מחוץ לקשת וצלפו 5 שלשות באחוזים נהדרים. הראשונה היתה של ברמן, השתיים הבאות של מלכין הצעירה ולקראת סוף הרבע עלית כהן וענבר לברון קבעו 20:13. משם האחוזים החלו להתיישר, אבל ההגנה היתה הסיפור המרכזי. חמש דקות בתוך הרבע לא הצליחו הגליל לייצר נקודות ומלכין עם טודרוב פתחו יתרון דו ספרתי 23:13. מנצ'ל ורודה התעוררו והחזירו את קבוצתן זמנית ל-26:19, אבל את הרבע סגרה הגלבוע עם שלשה של שבת כהן ונקודות של מלכין שקבעו 33:21 בהפסקה.

הרבע השלישי המשיך לספק תצוגה הגנתית נהדרת של המקומיות, 3 סלי שדה הצליחו לייצר האורחות וטודרוב, שבת כהן ופרידמן רצו והגדילו את הפרש, גלבוע-מעיינות הלכו לספסל וקיבלו נקודות מעדי פירסטנברג שקבעה יתרון 21 נקודות (46:27), לפני שכהן סגרה את הרבע ביתרון 20, 48:28. עוד שלשה של מלכין ואז 6 נקודות רצופות של עלית כהן (מתוך 11 אישיות ברבע האחרון) קבע 55:28, שש דקות לסיום ומשם המשחק היה לפרוטוקול.
אחרי הניצחון התבשרו בגלבוע על ניצחונה של ירושלים במשחק מקביל ונותרו הקבוצה היחידה שטרם הפסידה העונה בכל המסגרות.

קלעו להפועל קרן גלבוע מעיינות: עלית כהן 17, מאי מלכין 12, שני פרידמן וג'ני טודרוב 10 כ"א, נועה שבת כהן וענבר לברון 5 כ"א, שיראל ברמן 3, עדי פירסטנברג ויעל טויטו 2 כ"א.
קלעו להפועל גליל עליון/צפת: שני ננקין 8, מיכל אהרון 7, נועה רודה וחן צלציון 6 כ"א, דרור מייברג 5, רוני מנצל 4, מיתר אסולין וזוהר כהן 2 כ"א.בני יהודה 65 - מכבי גדרה 56
בני יהודה נהנתה מערב נהדר של לנה פדולובה שממשיכה את היכולת של השבועות האחרונים ועם 8 נקודות כבר ברבע הראשון הובילה את קבוצתה ליתרון 19:13 בסיום הרבע הראשון כשהדס בר מסייעת בנקודות משלה. גדרה שקיבלה בחזרה את יפית כהן, המתאוששת מפציעה, עלתה לראשונה עם כהן וזליבנסקי יחד בהרכב. השתיים התקשו לייצר נקודות ברבע השני מול ההגנה של בני יהודה שעצרה את גדרה על 7 נקודות (4 נקודות של אוהרה), מהצד השני 4 נקודות של דניאל שקד עם נקודות של פדולובה ובר הורידו את הכתומות ביתרון 31:20 בהפסקה. למחצית השניה עלו כהן וזליבנסקי שיחד קלעו 11 מ-13 נקודות קבוצתן ברבע, אך מהצד השני הולצר החזיקה את קבוצתה ביתרון דו ספרתי ועם שלשה של מור בן ברק שמרה בני יהודה על ההפרש 44:33 לפני הרבע האחרון. שקד והולצר המשיכו להיות הבולטות גם ברבע האחרון ובסיום שמרו על הניצחון של קבוצתן שחוזרת למעמד חצי הגמר אחרי שנה של היעדרות.

קלעו לבני יהודה: לנה פדולובה 19, דניאל שקד 17, חן הולצר 11, הדס בר 7, טל לב 4, מור בן ברק ולירון אלבג 3 כ"א, ענבל שטרן 1.
קלעו למכבי גדרה: נועה זליבנסקי 25, יפית כהן 12, סול קרמר 6, בת חיבה אוהרה ואלינה גלוברמן 4 כ"א, שבתיאלה פרנקלין 3, נופר לוי 2.מכבי חיפה 20 - מג'דל כרום 0 (ניצחון טכני לחיפה)
מג'דל כרום הודיעו סמוך לפתיחת המשחק שלא יגיעו להתמודדות וכתוצאה מכך עולה שחיפה זכו בניצחון טכני שהעלה אותן לשלב הביניים נגד הגלבוע.סיבוב ביניים 20/12
בגלל מספר אי זוגי של משחקים יתקיים משחק נוסף שיקבע את זהות העולה האחרונה לחצי הגמר. ביום שלישי, 20.12, כשקבוצות הליגה יהיו בפגרה תארח הפועל גלבוע מעיינות את מכבי חיפה במשחק שהמנצחת בו תפגוש את רמלה.משחקי חצי הגמר (בשיטת בית-חוץ):
ב-12/2 תארח בני יהודה את ירושלים והמנצחת בין גלבוע/חיפה את אליצור רמלה.

ב-16/2 תארח ירושלים את בני יהודה ורמלה את גלבוע/חיפה.

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();