בן ישי ויעקב , 32 נקודות יחד


לאומית נשים: סיכום המחזור החמישי
שי ברק ,22/11/2016

מחזור משוגע של כדורסל נפתח עם 2 הפתעות גדולות. פ"ת הנחילה לרמלה הפסד שני ברציפות ובצפון ניצחון ענק של הגליל העליון על וינגייט שמסבכת את מאבקי העליה מאד. עוד במחזור גלבוע ממשיכות להרשים עם ניצחון חמישי ברציפות, הפעם בחיפה. כאוכב גברה בחוץ על נהריה וכפ"ס טיילה במג'דל כרום. במוצ"ש ממשיכים לשחק עם המפגש בין ירושלים ות"א.

מחוז דרומי (אחרי המחזור החמישי):
1. הפועל פתח תקוה רוני 9 נק' (66+) [5 משחקים]
2. אליצור תל אביב 8 נק' (105+) [4 משחקים]
3. אס"א ירושלים 7 נק' (31+) [4 משחקים]
4. אליצור רמלה 6 נק' (18+) [4 משחקים]
5. הפועל באר טוביה 6 נק' (48-) [4 משחקים]
6. בני יהודה 4 נק' (9+) [3 משחקים]
7. מכבי תל כביר 4 נק' (63-) [4 משחקים]
8. מכבי גדרה 4 נק' (113-) [4 משחקים]הפועל פתח תקווה רוני 68 – אליצור רמלה 58
ערב פתיחת העונה בסיבוב הראשון של הגביע הגיעו רמלה לאולם בפ"ת וחשאירו את המארחות חסרות אונים במשחק של 20 הפרש כבר ברבע השלישי וגארבג' טיים ברבע האחרון שאיפשר לכחולות לחזור. חודש וחצי אחרי חזרה רמלה, ללא אורנית שוורץ אך עם יעל פלג, לאותו אולם, באותה שעה ופגשה יריבה אחרת לחלוטין. 20 הפרש ברבע השלישי היתה התוצאה גם הפעם, אבל לזכות המארחות שסיפקו מחצית ראשונה אדירה, לראשונה העונה. בחצי השני רמלה חזרה למשחק וכבר סגרה את ההפרש עד מינוס 7, אבל זה היה הערב של שחקניות פ"ת שחגגו ניצחון ענק.

הפתיחה היתה של טל יעקב. 5-0 מהיר כולן שלה, הוביל ליתרון שלא נמחק עד לסיום. דגן הצליחה להשיב בנקודות בהתקפת מעבר, אבל השליטה של פ"ת רק הלכה והתגברה, 5 נקודות של בן ישי העלו את המקומיות ליתרון 12:4 אחרי ארבע דקות של משחק. רמלה לא הצליחו לעמוד בקצב ההתקפה של הכחולות ובזמן שפ"ת הניעה כדור ושטפה את המגרש, רמלה נראו כאילו עומדות עליו חסרות אונים. גורביץ הצליחה להוריד את ההפרש למינוס 6, אבל בן ישי צלפה עוד שלשה, יעקב הוסיפה עוד 5 נקודות (רבע נהדר של 10 נקודות אישיות) ופתח תקווה סגרה את המחצית עם 23:14. יעקב עם סל מהיר קבעה יתרון דו ספרתי ראשון עם פתיחת הרבע השני,שירה שכט הוסיפה נקודות משלה (5 ברבע השני) ופתח תקווה טיילו בקלות ליתרון 36:20, וטורי היתה היחידה שתפקדה עם 5 נקודות משלה ברבע, אבל ההגנה הרמלאית לא היתה קיימת כשספגה גם ברבע השני 23 נקודות עם שלשה נוספת של בן ישי ומהלך גדול של הדר רפאל שייצרה מהלך של 4 נקודות משלשה ועבירה. רפאל גם הצליחה לעצור את רוס ללא נקודות בכל המחצית הראשונה וכל אלה יחד תורגמו למחצית מדהימה שהסתיימה 46:24.

ההפסקה איפסה את הקבוצה האורחת, כשעלו לפרקט התחילו לייצר הגנה ונעלו את הסל במשך 7 דקות. גם רוס החלה להיכנס למשחק וקלעה חמש נקודות ראשונות בהתמודדות
, אבל אז ספגה שריקה לעבירה רביעית וירדה לספסל. ברמלה שנתנו הגנה נהדרת סבלו מיום קליעה חלש, התקפה תקועה והצליחו בסך הכל לרוץ 11-0, מעט מדי לקבוצה שרוצה לסגור 20 הפרש. אחרי נקודות של דגן ו-וטורי הצליחה טל יעקב בשלשה קשה לעצור את הריצה, גורביץ וזאבי החליפו סלים והרבע הסתיים 51:39. הקאמבק הרמלאי נמשך בפתיחת הרבע האחרון. נקודות של דגן, הבולטת בקבוצתה סגרה את ההפרש ל-10, וטורי ועטיה מנשה אחריה הקטינו את ההפרש ל-7 בלבד, חמש דקות לסיום 59:52. רוס הצליחה להוסיף עוד 3 נקודות אישיות אבל שכט ויעקב המשיכו להיות שם ולשבור את הקאמבק של רמלה, כששלוש דקות לסיום, אחרי 61:54 קלעו 4 נקודות רצופות. לרמלה כבר לא היו הכלים לנצח את המשחק הזה ועד לסיום רפאל עוד הוסיפה 4 נקודות משלה וחמישה מחזורים אחרי שהפסידה ב-10, מנצחת פ"ת בהפרש דומה , מבטיחה את מקומה בפלייאוף העליון ומנחילה לרמלה הפסד ליגה שני ברציפות.

קלעו להפועל פתח תקווה:טל יעקב 19, טלי בן ישי ושירה שכט 13 כ"א, הדר רפאל 10, שרון זאבי 6, אפרת בן נחום ושיר לוי 4 כ"א.
קלעו לאליצור רמלה: מעיין דגן 14, צליל וטורי 11, אינה גורביץ ורבקה רוס 10 כ"א, שרית עטיה 8, אלונה מודלין 5.מחוז צפוני (אחרי המחזור החמישי):
1. הפועל קרן גלבוע/מעיינות 10 נק' (132+)
2. הפועל כפר סבא 9 נק' (73+)
3. הפועל גליל עליון 8 נק' (14+)
4. אקדמיית וינגייט 8 נק' (5-)
5. מכבי חיפה 7 נק' (24+)
6. הפועל כאוכב 7 נק' (28-)
7. הפועל נהריה 6 נק' (51-)
8. הפועל מג'דל כרום 5 נק' (159-)מכבי חיפה 52 – הפועל קרן גלבוע/מעיינות 61
מחזור חמישי הפגיש שתי קבוצות שרוצות פלייאוף עליון, קרן גלבוע/מעיינות שהבטיחה את מקומה ומשחקת כדי לשפר עמדות ומכבי חיפה שחייבת ניצחון על יריבה לצמרת כדי להבטיח גם היא את מקומה ב1-8 אשר גם הגיעה רק 7 שחקניות למשחק אחרי שאיבדה את נור כיוף ועמית קופל לפציעות קלות אשר מנעו מהן לשחק. המשחק נפתח ב-3 מתפרצות מהירות של האורחות באדום ו6-0 מהיר כולן של שיראל ברמן, במכבי חיפה הגיבו עם 6 אישיות רצופות של ירדן עיבל שהשוותה וניר בהיר שהעלתה את מכבי חיפה ליתרון.
המומנטום הביתי נמשך וגם בר אביטל התעוררה עם 5 אישיות ופסק זמן אדום 2 דק לסוף הרבע 10:16 לביתיות , עלית כהן החזירה סל אבל שיר רביב ושתיים מהקו של איסרוב סגרו רבע ביתרון 12:20 ביתי.
ג'ני טודורוב פתחה רבע בשתיים משלה ומאיה איסרוב ענתה מהצד השני אבל אז בנות הגלבוע השתלטו על המשחק, עדי פירסטנברג מהספסל עם 8 אישיות ברבע החזירה את קבוצתה שהמשיכה לשמור ולרוץ כששני פרידמן עם שלשה החזירה לקבוצתה את היתרון 28:25.  חיפה הזעיקו פסק זמן אבל מאז לא הצליחו לייצר סל שדה אלא רק 4 נק מהקו ושני סלי שדה בלבד ברבע של 22-9 ויתרון 5 אדום במחצית.
המשחק ברבע השלישי המשיך להיות מלחמת חפירות, שתי הקבוצות לא מצאו את הסל והרבה החטאות לייאפים בעיקר בצד האדום כשחטיפה מובילה ליתרון מספרי שמסתיים בהחטאה אך גם בבלבול הזה ההגנה האורחת היתה אגרסיבית וניצחון דחוק ברבע מגדיל ההפרש ל-7 עם 10 דק לשחק.
חיפה פתחה חזק את הרבע האחרון והורידה ל-3, בגלבוע לא נבהלו וגם התקפה מבולבלת הסתיימה באסיסט של ענבר לברון (9 אסיסטים) לעלית כהן שהחזירה ל-8, חיפה שוב הורידו ל-4 עם דקה לשחק, גלבוע הסתבכו עם עצמן כל ההתקפה אבל נועה שבת כהן עם הבאזר בסוף שעון הקליעות החזירה את היתרון ל-7 הפרש שסגר את המשחק. חיפה עוד הספיקה לאבד כדור וענבר לברון סגרה את תוצאת המשחק בניצחון חוץ ענק שמבטיח כמעט מעשית לבנות של קרן את המקום הראשון בסוף הסיבוב הראשון ומשאיר את חיפה תלוייה בהפסד של הגליל בגן נר עוד שבועיים כדי להבטיח את המקום ב 1-8.

קלעו למכבי חיפה: ירדן עיבל 19, מאיה איסרוב 12, בר אביטל 11, ניר בהיר 6, שיר רביב ועדן כהן 2 כ"א.
קלעו להפועל קרן גלבוע/מעיינות: שני פרידמן 14, נועה שבת כהן 11, ג'ני טודורוב, עדי פירסטנברג, שיראל ברמן ועלית כהן 8 כ"א, ענבר לברון 4.
הפועל גליל עליון/צפת 68 – אקדמיית וינגייט 45
אין הרבה קבוצות שיודעות להתאושש מהפסד 30 נקודות תוך שבוע. מצד שני אין גם הרבה קבוצות עם אולם כ"כ בייתי כמו הר וגיא ואופי מיוחד כמו שיש בגליל. כך שבוע אחרי ההפסד הגדול לכפר סבא חזרו בנות הגליל העליון הביתה ועם ניצחון ענק על וינגייט פתחו מחדש את סיפור המאבק על הפלייאוף העליון ושיפרו משמעותית את סיכוייהן להגיע לשם. רוני מנצל חזרה לחמישייה והחזירה בגדול עם 8 נקודות אישיות רצופות שלה בפתיחת המשחק ובסך הכל 10 נקודות אישיות ברבע הראשון. לצידה מיתר אסולין קלעה 7 נקודות משלה והשתיים הובילו את גליל ליתרון 19:13 בסוף הרבע הראשון כשאת הרבע סגרה צלציון. בוינגייט למעט 5 נקודות של מסילתי ו-4 נקודות של הלוי לא הצליחו השחקניות למצוא את הטבעת ונקלעו לפיגור שהלך והחמיר ברבע השני. צלציון ורודה פתחו את הרבע עם 7 נקודות משותפות אחריהן הגיעה מייברג עם 5 נקודות אישיות ויחד סיימו את המחצית ביתרון 35:25 מקומי כשמסילתי, הלוי ושרביט מתחלקות על 12 נקודות של וינגייט. הרבע השלישי היה צמוד, האקדמיה הצליחו לעצור את כל האדומות חוץ ממייברג שקלעה 8 נקודות רצופות מתוך 10 של קבוצתה ברבע ושמרה על ההפרש. האורחות הצליחו להישאר קרובות מהעונשין אבל מהשדה רק שני סלים של בן דוד ואור שלום, 45:34. ברבע האחרון החלו לדבר על הפרשים. בית משולש הוא יותר מריאלי באפשרות לקבוע מי תעלה לפלייאוף העליון ובעוד בוינגייט רק סער הופיעה עם 9 נקודות אישיות ברבע המכריע, גליל פתחו במטווח שלשות שתיים כאלה של צלציון (שקלעה בסך הכל 12 נקודות אישיות ברבע האחרון!) ועוד שלשה של מנצל הריצו את הגליל 23-11 ברבע האחרון וסגרה בניצחון גדול שמציב אותן בעמדה מצוינת לפלייאוף העליון כשהיא תלויה בעצמה.

קלעו להפועל גליל עליון/צפת: חן צלציון 19, דרור מייברג 15, מיתר אסולין 14, רוני מנצל 13, נועה רודה 4, שירלי כהן 2, אושרי שתיל 1.
קלעו לאקדמיית וינגייט: דור סער 12, רעות מסילתי 11, ליאור הלוי ונועה שרביט 7 כ"א, שובל אור שלום 5, שירה בן דוד 2, ליאור גרזון 1.


הפועל נהריה 54 – הפועל כאוכב 61
ניצחון שני ברציפות של כאוכב והפעם בהרכב חסר על נהריה החזקה. הרבע הראשון הסתיים 18:12 לזכות האורחות על נהריה לא ויתרו וחזרו עד יתרון נקודה 28:27 בהפסקה. אז נטלו בכאוכב את היתרון ואחרי 43:40 בסוף הרבע השלישי השלימו את הניצחון שמרחיק אותן מהתחתית לקראת משחקי הפלייאוף התחתון.

קלעו להפועל נהריה:: נופר פקיני 19, מרינה שפיצנדל 16, שיר אסולין 9, ילנה איזנשטט ואלה פינצי 5 כ"א.
קלעו להפועל כאוכב: קרן קריספין 19, פריאל חטיב 15, אסיל עודה 13, אמאל חייד'ר, דינה עלי ומנאל קחאויש 4 כ"א.


הפועל מג'דל כרום 43 – הפועל כפר סבא 81
כפר סבא המשיכה את היכולת הגבוהה ולא התקשתה גם באולם המאובק (שעובר שיפוץ מאסיבי) במג'דל כרום. אחרי רבע ראשון צמוד יחסית בזכות משחק טוב של איה אבו רוסתאם (2 שלשות) ורואן חמדאן שירדו בפיגור 6 בלבד בסוף הרבע הראשון 18:12, הגיעה הריצה 33-6 ברבע השני וסגרה את הסיפור. יכולת טובה של קרן מוזס עם 6 נקודות , יחד עם דקות טובות של נימני וגליידה סגרו את המחצית ביתרון 41:18 והמחצית השניה כבר היתה לפרוטוקול בלבד. את הרבע השלישי הצליחה מג'דל כרום לנצח (21-20) ברבע נטול הגנות והרבה שלשות בשני הצדדים (אבו רוסתאם ושדא כנעאן מול מוזס ובלחסן) ואחרי 62:38, סגרה כפ"ס את הסיפור ברבע האחרון.

קלעו להפועל מג'דל כרום: איה אבו רוסתאם 13, אסיל בדראן 11, שדא כנען 7, רואן חמדאן 5, סוזאן חסיאן 4, סמייה חמדאן וג'ולין חמוד 2 כ"א.
קלעו להפועל כפר סבא: איילה בלחסן 22, קרן מוזס 20, מיכל גילת 10, רג'י גליידה 8, בר נימני 7, שלי שפית 6, אפרת קזמירסקי 4, שרון רשף ועינת סינגר 2 כ"א.

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();