בן עמי, הוביל את ויצ"ו נהללתיכונים: חדש הפתיעו את ליאובק
ספסל ,10/11/2016

אחרי מאזן מושלם ומקום ראשון בדירוג, ליאובק הפסידה לראשונה העונה מול תיכון חדש ת"א שרשם לעצמו יתרון מבטיח מאוד לקראת הגומלין. עמק החולה ונהלל גברו בבית על כפ"ס וחולון, נתניה הביסה את מטרווסט ועמק חרוד את הרצליה. בהישרדות: ר"ג ומבשרת ציון עם ניצחונות דו ספרתיים.

משחקי הפליאוף - משחק ראשון

הריאלי העברי חיפה - גימנסיה ראלית ראשל"צ 72:61
פעם שניה תוך שבוע שהגימנסיה עושה את הדרך הארוכה לכרמל בחיפה, אך הפעם הם יצאו בצד המנצח. כבר ברבע הראשון אפשר היה לראות את פערי הרמות כשהגימנסיה שולטת בקצב המשחק ובורחת לפער דו ספרתי 14:4 בשלב מוקדם של המשחק. הריאלי התקשו מאוד בהתקפה ופרט לסל בודד של עמית כהן שאר הנקודות הגיעו מהקו. בדומה לשאר העונה גם הפעם הגימנסיה ידעה לצלוף מחוץ לקשת עם 3 רצופות כאלה בדרך ל23:13 אחרי 10 דקות. ההתקפה המקומית השתפרה קצת ברבע השני אבל עדיין התקשתה, כהן יחד עם רועי גמבש וחן למפרט הצליחו להוריד עד ל32:26, אבל הגימנסיה הגיבה בריצת 8-0 וירדה להפסקה ביתרון 40:26.

הריאלי חזרו מחדרי ההלבשה חדים יותר וטובים הרבה יותר, אבל כך גם הגימנסיה שלא נבהלה מניסיונות הריצה של חיפה ורצה גם היא. נקודות של פלג לביא הורידו ל10, מטח שלשות נוסף של ים מדר, אלון דרוקר וגל בולקינד הפכו ל20, ואחרי 3/4 משחק יתרון מבטיח לגימנסיה 44:61. ראשל"צ רצה שוב 6-0 בפתיחת הרבע, אבל הריאלי שיודעים שההפרש קובע לא ויתרו ונתנו את כל מה שיש להם. חסימות גדולות בהגנה של לביא ולמפרט בתוספת שלשות של האחרון ואלון, וחיפה ממזערת נזקים לקראת הגומלין, רק 72:61 בסיום לגימנסיה. אומנם פער מבטיח לגימנסיה שחוזרת הביתה בשבוע הבא, אבל כבר ראינו דברים בליגה הזאת ואפשר להגיד שההתמודדות פתוחה.


ויצ"ו נהלל - ק. שרת חולון 52:68
נו, אולי השנה זה יקרה? ויצ"ו נהלל מעולם לא הצליחה לעבור את שלב הפליאוף, ואולי דווקא השנה כשהיא מגיעה מהמקום השלישי בבית ובלי יתרון הביתיות זה יקרה. נהלל הראתה הרבה קור רוח במאני טיים ופתחה פער דו ספרתי שבהחלט נראה טוב לקראת הגומלין בשבוע הבא.

לשתי הנבחרות לקח כמה דקות כדי להתניע, כשהרבע הראשון לא התעלה לרמה גבוהה. עילאי בן עמי עם 4 רצופות העלה את ויצ"ו ל3:12, שלשה של ניב בן עבו ונקודות של דניאל קאופמן ועמית ארבלי שמרו את חולון במשחק, 12:20 מקומי בתום הרבע הראשון. בן עבו קלע שוב מבחוץ בתחילת הרבע השני, והנבחרות החליפו בינהן סלים כשנהלל שומרת על יתרונה הקל. סל באזר של טל ויונטה קבע 25:33 בירידה להפסקה. ויצ"ו ניסתה לברוח בתחילת המחצית השניה עם נקודות של איתן פארקר ו-ויונטה שהעלו אותה לדו ספרתי, 27:40, שגיא שטינמן בצד השני החזיר לחד ספרתי ואחרי חצי שעה של משחק 41:50. בלאגן משני הצדדים ברבע האחרון נוצל רק על ידי המארחת שברחה ל65:46 משלשה של אייל ונדל. קאופמן וארבלי הצליחו רק להוריד בקצת את הפער לקראת הגומלין, 52:68 לויצ"ו בסיום.


חדש ת"א - ליאובק חיפה 65:88
-- אדי מינץ --

המארחים השתלטו על המשחק מהרגע הראשון ובגיבוי הקהל סיימו רבע ראשון ביתרון 15:24. המגמה המשיכה גם ברבע השני, ליאובק היו בהלם והלבנים נתנו בראש, 32:48 במחצית לתל אביבים. ליאובק חזרה מחדר ההלבשה קצת יותר מפוקסת וכבר צמצמה עד אמצע הרבע ל10 הפרש בלבד אבל שלשות חוזרות ונשנות של ת״א, מאותה בלטה בדיוק, גמרו את המשחק. 20-23 ברבע לתיכון חדש ו52:71 לאחר 3/4 משחק. הרבע האחרון היה כבר גארבג׳ אחד גדול, 65:88 לתל אביבים בסיום. האם הגומלין בעוד שבוע מיותר או שיש עוד על מה לשחק? לליאובק הפתרונים.


שרת נתניה - מטרווסט רעננה 69:87
האלופה מלפני שנתיים בצרות. נתניה עם ניצחון שלישי ברציפות ממשיכה ביכולת הטובה שלה ופותחת לעצמה פער משמעותי מאוד לקראת משחק הגומלין. תזכורת מן העבר: ב2013 נתניה ורעננה נפגשו בשלב רבע הגמר, נתניה ניצחה במפגש הראשון בבית ב23 הפרש. 2 שניות לסיום המשחק השני רעננה הובילה ב25 הפרש, אבל שלשה ענקית של קליי אוואנס הורידה ל22 ושלחה את נתניה לחצי הגמר באחת הדרמות הזכורות ביותר של הליגה. האם נראה זאת גם בשבוע הבא?

נתניה עלתה למשחק בטירוף כשהיא מפציצה מחוץ לקשת (אופק מלכה ונדב אלטיט 2 כ"א) וקולעת לא פחות מ32 נקודות כבר ברבע הראשון. למרות חוסר ההגנה ההתקפה של רעננה דווקא נראתה בסדר כשעילי פורמן קולע גם הוא פעמיים ל-3 ויחד עם איתמר סאקס ודניאל רון מצליח לשמור על פער סביר (יחסית) מנתניה, 21:32 אחרי רבע אחד נטול הגנות. נתניה המשיכה לרוץ ברבע השני והצליחה להגדיל את הפער עם מהלכים יפים של סל ועבירה, כשבצד השני עומר פולג שקלע 7 נקודות מתוך ה13 של רעננה ובמחצית יתרון מבטיח למארחים 34:49. רעננה לא נשברה, עלתה כמו חדשה למחצית השני והצליחה להוריד עד ל2 הבדל בלבד לקראת סוף הרבע עם יכולת טובה של עודד יהשוע ופורמן, אבל אז שוב נתקעה. נקודות של יובל בן טולילה ורז אדם הגדילו את הפער ל55:63 לקראת הרבע האחרון. מכאן רעננה כבר לא הצליחה לחזור, את מרבית הרבע היא שמרה על פיגור של 10-12 נקודות, אבל בסיום נתניה חזרה לצלוף מבחוץ (רז אדם 3 שלשות) ופתחה פער משמעותי מאוד, 69:87 בסיום.


מקיף עמק החולה - כצנלסון כפ"ס 66:71

מקיף היובל הרצליה - מקיף עמק חרוד 71:50

משחקי הישרדות - משחק ראשון

קרית חינוך בני דרור - בליך ר"ג 75:63

הראל מבשרת ציון - אליאנס ת"א 55:65
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();