גולדנברג. חוזר ללאומית (גלעד חזון)שומרים על הקו הצעיר
ספסל ,03/10/2016

התקציב אושר בזמן, בוצע חילוף בעמדת המאמן, שחקנים צעירים עלו מקבוצת הנוער וממוצע הגילאים ירד. הפועל גליל עליון נותנת העונה במה לשחקנים צעירים ומאמן צעיר בתחילת דרכו בתקווה שייקחו אותה למעלה.

-- ערן פז --

בעונה שעברה

אחרי שחזרה לליגה הלאומית בסערה והופיעה 3 שנים ברציפות בפליאוף העליון, העונה האחרונה הייתה יותר קשה לגליל כשכרגיל עניין התקציב ריחף מסביב ולא היה שקט בקיץ. ויחד עם זאת, הקבוצה לא הייתה רחוקה מהגעה נוספת לפליאוף וסיימה את העונה בצורה מכובדת ורחוק מאוד ממאבקי הירידה.

בקיץ האחרון

הפועל גליל עליון עברה קיץ עמוס, בעיקר מחוץ לפרקט. התקציב אושר מוקדם יחסית לעונות האחרות ועל הקווים נפרדה הקבוצה ממאמנה בחמש השנים האחרונות, זיו ברתנא. במקומו הגיע לא אחר מאשר אבישי גורדון, שהיה שחקן תחת ברתנא בחלק מהעונות שקדמו.

על הפרקט גליל עליון עם הפנים קדימה ולמרות רק החתמה אחת בולטת של מקסים קיקוס, היא ממשיכה להתבסס על השלד מהעונה הקודמת: שי זלץ, יניב שטראוס, רז מור ומשה רחמים. שחקן נוסף שממשיך עונה נוספת הוא גיא פרבר, אשר היה בורג חשוב בחלק השני של העונה שעברה. העונה הוא יצטרך להוכיח שמקומו בחמישייה ולא כשחקן משלים מהספסל. מדובר על שחקן צעיר (23) שניתנת לו הבמה להתקדם ולפרוץ קדימה בליגה השנייה. מקסים קיקוס מגיע אחרי שתי עונות במגדל העמק, השנה בגליל העליון הוא בתפקיד הישראלי הבכיר. למי מכם שמרים גבה, השנה קיקוס אמור להראות ולהוכיח שהוא אכן מתאים למשבצת הזו. יש לו את כל התנאים וגליל עליון תשמח מאוד שמעמדו בליגה ישתלב בעונה שלהם. קיקוס בן 22 מגיע לקבוצה שרוב שחקניה הם בגיל הממוצע הזה ואף מתחת, זה הזמן שלו להוביל, להשפיע ולהיות שחקן דומיננטי בקבוצה צעירה.

בגזרת הזרים גליל עליון נקלעה לקשיים בסוף הקיץ. ג'רמיין ג'ורדן אשר שיחק בעונה שעברה בקבוצה, הוחתם שוב אך בעיות ביורוקרטיות מונעות כרגע את הגעתו לארץ. בשבוע שעבר הוחתם סמיון באוורס, גובהו 2.01. הוא כבר התחיל להתאמן עם הקבוצה וצפוי לשחק ביום חמישי מול הפועל חולון במסגרת גביע המדינה.
שחקן נוסף שנבחן בקבוצה בימים אלו, הוא כריס סמית (אחיו של ג'יי.אר סמית) שהצטרף לאימוני הקבוצה. לשחקנים אלו מצטרף דור גולדנברג שמגיע אחרי עונה על הספסל של הפועל חולון מליגת העל. גולדנברג, 2.04, אמור להתמודד בצבע ולתת מנוחה לזרים. גולדנברג שלא מזמן השתחרר מצה"ל, מגיע לגליל עליון כדי לצבור דקות משחק, ניסיון מתחת לסל ובעיקר לשים את העונה שעברה מאחור.

בהפועל גליל עליון העונה הבינו שמבחינת הסגל, היא תצטרך להתבסס על שחקנים צעירים ומקומיים. שלושה שחקנים כאלו עולים מקבוצת הנוער אל הבוגרים: שקד ירושלמי, עדן זלינבבא ואלעד חודרוב. אנחנו רק בתחילתה של העונה, אבל הצעד הזה בהחלט מעביר מסר חשוב לקהל ולקהילה בנוגע לכך שכדורסל בגליל העליון יש לו משמעויות רחבות יותר מהפרקט באולם בכפר בלום.


שחקני המפתח: שי זלץ ויניב שטראוס

שני שחקנים בוגרי מחלקת הנוער של המועדון ולמרות גילם הצעיר כבר כמה שנים טובות נמצאים בקבוצת הבוגרים ובהלט רואים את ההתקדמות שהם עושים משנה לשנה. בעונה שעברה שניהם עלו מהספסל והביאו איתם שינוי ואנרגיה למשחק הקבוצתי. בחלק האחרון של העונה ראינו כבר את שי זלץ תופס את עמדת הרכז הראשון (כ22 דקות בממוצע למשחק, 5.5 נקודות). העונה שניהם יהוו את החוליה המקשרת בין הצעירים לזרים. תרומתם תהיה לא רק בדף הסטטיסטיקה אלא גם בדברים הקטנים שלא תמיד רואים.


שימו עין: גיא פרבר

פרבר היה בורג חשוב בחלק השני של העונה שעברה, ובשלב הפליאוף אף הכפיל את כמות הנקודות שלו למשחק. העונה הוא יצטרך להוכיח שמקומו בחמישייה ולא כשחקן משלים מהספסל. גם כאן כמו קיקוס, מדובר על שחקן צעיר (23) שניתנת לו הבמה להתקדם ולפרוץ קדימה בליגה השנייה.


סגל הקבוצה


אולם

אולם ספורט כפר בלום, 1200 מקומות


תחזית וציפיות

כמו בכל שנה סגל הקבוצה הוא צעיר אבל נדמה השנה שממוצע הגילאים ירד אפילו יותר יחסית לשנים האחרונות. למרות זאת, כל שנה מאז שעלו ללאומית גליל עליון מראה שיש לה DNA של לוחמים והיא לא תוותר לא, קבוצה ותרצה לשמור על הבית בכפר בלום. בקבוצה מודעים היטב למצב כרגע מבחינת השחקנים, אבל מאמינים שהם יכולים שוב להיות הפתעת העונה, אם לא להגיע לפליאוף לפחות לשרוד בדרך מכובדת ועם הצג כדורסל טוב לאורך העונה.


לסקירות הקודמות:

א.ס. רמת השרון - מסוגלת לעשות שוב פלייאוף?

הפועל חיפה - חוזרת לרוממה

הפועל כפר סבא - צעירה ומבטיחה

מכבי רחובות - לא על המדע לבדו

מכבי הוד השרון - מפרקים ומרכיבים מחדש

הפועל מגדל העמק - תצליח לשחזר את ההצלחה?

הפועל ר"ג / גבעתיים - האורדונים באים

הפועל באר שבע / בני שמעון - לא מוותרים על החלום

הפועל עפולה - צעירה ומתחדשת

עירוני רעננה - נשארים בבית

עירוני נס ציונה - לא תסמוך על הנס

עירוני קרית אתא - אולי הפעם?


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();