לא תסמוך על הנס
אלירן כהן ,30/09/2016

סגל ישראלי נוצץ, זרים שאמורים להוביל את הליגה, מאמן שכבר עלה לליגת העל, אימן שם, אבל מכיר יותר מכולם את הלאומית. עירוני נס ציונה ירדה ללאומית, בטעות, אבל היא לא מתכוונת להשאר ליותר מעונה אחת. האם הניסוי יצליח?

בעונה שעברה

אחרי שנתיים מוצלחות בליגת העל (העפלה לרבע גמר הפלייאוף), עונת 15/16 לא האירה פנים לעירוני נס ציונה. פתיחה בינונית, סדרת פציעות, חילופי מאמנים ומאבק צמוד עד למחזור האחרון שנחתם בהפסד להפועל ירושלים שחרץ את גורלה של הקבוצה - ירידה ללאומית. "אנחנו לא עומדים להיעלם בזמן הקרוב" הקפיד להצהיר יניב מזרחי, יו"ר הקבוצה, פעם אחר פעם. הפסקה הבאה תסביר לכם קצת יותר למה הוא התכוון. אם בטעות יצאתם מפוקוס בחודשים האחרונים.


בקיץ האחרון

ובכן, אז עברו שבועיים-שלושה לפני שבנס ציונה התעוררו מחלום הבלהות, הבינו את הסיטואציה, התחילו לעבוד, ושמו לנגד עיניהם מטרה מאוד פשוטה: לחזור לשם. רועי חגאי, שכבר יודע מה צריך לעשות כדי לעלות ליגה, קיבל את המושכות, ותוך ימים ספורים העמיד את אחד הסגלים הישראליים הנוצצים שראינו בלאומית בשנים האחרונות.

"טבעית" או "מפתיעה" - כל אחד רשאי להגדיר באופן אחר את הבחירה של טל דן להישאר בנס ציונה, אבל זה לא באמת משנה - כי הוא כבר שם. וכמוהו גם אלעד הופמן - מהישראלים המובילים בליגה בשנים האחרונות שאילולא הפציעה שלו אשתקד העונה של באר-שבע הייתה אחרת, רביב פיטשון - שחגג עלייה עם גלבוע/גליל בעונה שעברה, גיל אמיתי - שעלה עם נס ציונה לליגת העל בסיבוב הקודם שלה בלאומית, עמית בן דוד - שעבר בערך הכל בקריירה ומגיע אחרי עונה חלומית עם רעננה, עידו סטולרו - מהשחקנים שתמיד תרצה שיהיו בצד שלך בליגה הזו, וגולן גוט - שיוסיף עומק שאין לאף קבוצה אחרת בליגה, לקו האחורי.

נס ציונה בחרה שלא להמשיך עם אף אחד מהזרים ששיחקו בשורותיה בעונה האחרונה, החלטה לגיטימית עבור שני הצדדים בסך הכל, והלכה הכי בטוח שיכלה כשצרפה לשורותיה שניים שאמורים לתת את הטון בליגה העונה - בילי מקשפרד, שמגיע אחרי עונה אדירה ברמת השרון שברמה האישית ייצבה אותו כזר הטוב בליגה וברמה הקבוצתית הסתיימה עם כרטיס לפלייאוף, ולי רוברטס, שכיכב אשתקד בליגה הראשונה בארגנטינה והיה יכול בקלות לחזק השנה כל קבוצה בליגת העל.


שחקן המפתח: אלעד הופמן

כל-כך קשה היה לקבל כאן החלטה חד משמעית, אבל אם למישהו עוד היה ספק בחיוניות של הופמן לקבוצה שלו, הוא קיבל אותה אשתקד כשראה עד כמה באר-שבע התקשתה בלעדיו. עם רזומה של עליית ליגה אחת, בסך הכל (הופתעתם, אה?), אבל טונות של ניסיון - הופמן קנה לעצמו בזכות את תואר הישראלי הבכיר בליגה, ועם הטייטל הזה הוא אמור להוביל את נס ציונה לליגת העל. האופציות של רועי חגאי בכל עמדה אחרת על המגרש הן בלתי נגמרות. את התרומה של הופמן, בהנחה והחלים לחלוטין מהפציעה בברך שהשביתה אותו חצי עונה, אין מי שיוכל להחליף.

בעונה שעברה: 18 נקודות (50% ל- 2, 43% ל- 3), 4.2 נקודות ו- 2.8 אסיסטים בממוצע למשחק.


שימו עין: תומר לוינסון

האמת היא, שלא חכמה לבקש מכם לשים עין על שחקן שסקאוטרים רבים באירופה כבר עשו זאת לפניכם, אבל מי יתן לנו להעביר כתבה על נס ציונה מבלי להגיד מילה על הטאלנט הצעיר שצפוי לקבל דקות משחק משמעותיות השנה. לוינסון בן ה- 16, שבקיץ האחרון הוביל את נבחרת הקדטים של ישראל לדרג א', זכה בקיץ האחרון להצעה מפתה מפרטיזן בלגראד אבל העדיף וותר עליה בשלב הזה. בהתקפה הוא מסוגל לעשות כמעט הכל, בהגנה עוד חסרה לו קצת פיזיות, אבל בדיוק בגלל זה הוא רק בן 16. אם חגאי ידע איך לשלב אותו בין נבחרת הכוכבים שהעמיד, הוא לא ירוויח רק עוד שחקן לספסל הבלתי נגמר של הקבוצה, אלא גם ייזכר כמי שתחתיו עשה לוינסון את קפיצת המדרגה בבוגרים.


סגל הקבוצה


אולם

לב המושבה, נס ציונה (1200 מקומות). למנויים


תחזית וציפיות

נס ציונה נבנתה כדי לסיים את העונה הזו במקום אחד: ליגת העל. אין הזדמנות שנייה, אין תחזית מתפשרת. עם הסגל הישראלי הכי קטלני ששיחק בקבוצה אחת בליגה מאז שתי הקדנציות האחרונות של הפועל תל-אביב, שני זרים ברמה של ליגה ראשונה, אופציות בלתי נגמרות בהתקפה, ומאמן שיודע היטב מה הוא צריך לעשות כדי להיות שם - השאלה היחידה היא איך הוא משתמש בכל זה כדי לא רק לדעת, אלא גם לגעת.

לסקירות הקודמות:

א.ס. רמת השרון - מסוגלת לעשות שוב פלייאוף?

הפועל חיפה - חוזרת לרוממה

הפועל כפר סבא - צעירה ומבטיחה

מכבי רחובות - לא על המדע לבדו

מכבי הוד השרון - מפרקים ומרכיבים מחדש

הפועל מגדל העמק - תצליח לשחזר את ההצלחה?

הפועל ר"ג / גבעתיים - האורדונים באים

הפועל באר שבע / בני שמעון - לא מוותרים על החלום

הפועל עפולה - צעירה ומתחדשת

עירוני רעננה - נשארים בבית


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();