בזמן שישנת
ספסל ,28/09/2016

הלילה יחל הפיינל 4 בWNBA כשמינסוטה ולוס אנג'לס ששלטו ביד רמה בליגה, יפגשו את פיניקס שנזכרה שיש לה כדורסל ואת שיקאגו שמאז הפציעה של דלה דון נראת כמו הקבוצה הטובה בליגה, לשתי סדרות שצפויות להיות מרתקות במיוחד. בינתיים, הכנו לכם את הבחירות של ספסל לאלו שעשו את העונה הזאת.

-- ליאור חי צדקה --.

MVP- נקה אוגוומיקה.

מתחילים 19.7 נקודות (מקום 3 בליגה), 9.1 כ"ח (מקום 3 בליגה), 1.8 חסימות (מקום 8), 1.3 חטיפות (מקום 13), 67 אחוזים ל2 (מקום ראשון בליגה), 61.5 אחוזים ל3 (מקום ראשון בליגה), הגנה נהדרת, אינטיליגנציית משחק מפוארת והרבה שקט, הפכו את נקה אוגוומיקה לשחקנית הטובה בליגה ואת לוס אנג'לס ספארקס מקבוצה מוכשרת שתלויה במצבי הרוח של קנדיס פארקר וקריסטי טוליבר, לקבוצה הטובה בליגה משך רוב העונה הרגילה. נקה, שכבר שנתיים נחשבת לשחקנית הטובה באירופה, עושה את זה עכשיו גם בליגה הטובה בעולם.
חמישיית העונה:

סו בירד- 12.8 נקודות, 5.8 אסיסטים (מקום ראשון בליגה), 44.5 אחוזים ל3 (שיא קריירה) לרכזת הנהדרת של סיאטל (34) שהראתה השנה יכולת שיא והובילה את הקבוצה שלה לפלייאוף.

מאיה מור-
19.3 נקודות ב40 אחוזים מחוץ לקשת של שחקנית הכנף הטובה בעולם, עזרו למינסוטה לסיים את העונה הרגילה במקום הראשון ולהיות, שוב, המועמדת המרכזית לאליפות.

אנג'ל מקורטרי-
עונת שיא לסמול פורוורד הווירטואוזית של אטלנטה (19.5 נקודות) שללא סנצ'ו ליטל הפצועה, התבקשה לסחוב חבורה של צעירות חסרות ניסיון לפלייאוף ועשתה זאת בגאון.
נקה אוגוומיקה (לוס אנג'לס).

טינה צ'ארלס-
העונה הטובה בקריירה לפרוורד/סנטר של הניו-יורק ליברטי שהובילה את הליגה בנקודות (21.5) ובריבאונדים (9.9) והייתה הגבוהה הטובה במזרח.


חמישייה שנייה:

לינדזי ווילאן (מינסוטה)- 9.8 נקודות, 3.8 אסיסטים.
טיפאני הייז (אטלנטה)- 15 נקודות, 1.2 חטיפות.
אלנה דלה דון (שיקאגו)- 21.5 נקודת (מקומות 1-2 בליגה), 7 כ"ח, 42 אחוזים ל3.
קנדיס פארקר (לוס אנג'לס)- 15.3 נקודות (מקום 10 בליגה), 7.4 כ"ח (מקום 9), 4.9 אסיסטים (מקום 3), 1.4 חטיפות (מקום 9).
בריאנה סטיוארט (סיאטל)- 18.3 נקודות (מקום 6 בליגה), 9.3 כ"ח (מקום 2 בליגה), 1.9 חסימות (מקום 3 בליגה).


בחירות נוספות:

מאמן העונה: ביל למביר- הבולדוג הוותיק הוביל את הקבוצה הבינונית שלו, שנה שנייה ברציפות, לצמרת הליגה בסיום העונה הרגילה. המקום השלישי של ניו-יורק לא הוטל בספק משך רוב העונה, על אף היותה של הקבוצה פחות מוכשרת מקבוצות שהיו תחתיה בטבלה.

שחקנית ההגנה של העונה- אלאנה בירד. הקומבו גארד הותיקה של הלוס אנג'לס ספארקס היא כבר לא מה שהייתה לפני הפציעות, וכבר לא נחשבת לכוכבת נוצצת בליגה, אך את מה שהיא עושה בהגנה אף רגליים רעננות בנות 24 לא מסוגלות לעשות. עונה ענקית בהגנה לשחקנית שדפי הסטטיסטיקה לא יכולים לספר על התרומה האדירה שלה למשחק.

חמישייה ההגנה-
טנישה רייט (ניו-יורק), אלאנה בירד (לוס אנג'לס), טמיקה קאג'ינגס (אינדיאנה), רבקה ברונסון (מינסוטה), סילביה פאוולס (מינסוטה).

השחקנית המשתפרת של העונה-
אליזבת' וויליאמס. עונה מצוינת לסנטרית הנהדרת של אטלנטה שלא קיבלה דקות משחק בקונטיקט, הועברה משם בטרייד והפכה לשחקנית סופר משמעותית באטלנטה נטולת הגבוהות הדומיננטיות. וויליאמס סיימה את העונה עם 11.9 נקודות, 8.1 כ"ח (מקום 5 בליגה), 2.3! חסימות למשחק (מקום שני בליגה) ועזרה לקבוצתה להיאבק על מקום בין 4 הגדולות בליגה.חמישיית המשתפרות:

לשיה קלרנדון (אטלנטה)- 10.4 נקודות למשחק.
טיילר היל (וושינגטון)- 15.4 נקודות (מקום 9 בליגה), 1.1 חטיפות.
שוגר רוג'רס (ניו-יורק)- 14.5 נקודות (מקום 14 בליגה).
אמה מיסמן (וושינגטון)- 15.2 נקודות (מקום 11 בליגה), 44.8 אחוזים ל3 (מקום 2 בליגה), 5.6 כ"ח.
אליזבת' וויליאמס (אטלנטה).

כמעט נכנסו: אריקה ווילר (אינדיאנה, 8.5 נקודות), ג'זמין תומאס (קונטיקט, 11.7 נקודות, 5.1 אסיסטים- מקום שני בליגה), אלישה קלארק (סיאטל, 9 נקודות, 39 אחוזים מ3).


רוקי העונה- בריאנה סטיוארט.
הפורוורד הנהדרת של הסיאטל סטורם ושל נבחרת ארצות הברית, הוכיחה כבר בעונה הראשונה שלה בwnba שאת היכולות הנהדרות שלה מהמכללות, היא מסוגלת להביא גם לליגה של הגדולות באמת. בריאנה סיימה עונה עם מספרים נהדרים (18.3 נקודות, 9.3 כ"ח, 1.8 חסימות למשחק) והובילה את הקבוצה שלה לפלייאוף, אחרי שנים של יובש.
חמישיית הרוקיות:

מוריה ג'פרסון (סן אנטוניו)- 13.9 נקודות ו4.2 אסיסטים.
בריה הולמס (אטלנטה)- 7.5 נקודות (14.5 נקודות בחלק השני של העונה, 15.5 נקודות בפלייאוף).
אריאל פאוורס (דאלאס)- 10.4 נקודות (19 דקות במשחק).
בריאנה סטיוארט (סיאטל).
אימאני בוייט (שיקאגו)- 6.7 נקודות, 5.6 כ"ח, 1.3 חסימות (19 דקות במשחק).

כמעט נכנסה: טיפאני מיטשל (אינדיאנה).


השחקנית השישית: תמרה יאנג.
בתוך חוסר השקט וחוסר האיזון הקבוצתי העונה בשיקאגו, יאנג שהתנדנדה בין הספסל לחמישייה, הייתה אחד מעמודי הטווח היציבים בקבוצה הסופר מוכשרת מהמזרח. היא סיימה את העונה עם 8.5 נקודות ו4.5 כ"ח וגילתה אחריות ויציבות.

ראויות להתייחסות:

אסנס קארסון- הפציעה הקשה והחזרה האיטית לכושר משחק כבר הרימו לא מעט גבות ומחשבות באשר להמשך הקריירה של הסמול פורוורד הנהדרת. קארסון, שעברה מניו-יורק ללוס אנג'לס, הייתה בדיוק החלק שהיה חסר בפאזל של הקבוצה מעיר המלאכים בעונות הקודמות. היא הביאה לקבוצה אנרגיות, רוח לחימה, הגנה נהדרת, כוח מתפרץ ו8.1 נקודות ב23.3 דקות למשחק.

פני טיילור-
עונת פרישה או לא, טיילור הייתה הדבר היציב ביותר והטוב ביותר בעונה הרגילה והמזעזעת של פיניקס שסיימה במקום השמיני בליגה ובקושי נכנסה לפלייאוף.

ג'ול לויד-
עונה ענקית לבחירה הראשונה ולרוקי העונה מ2015, שבעונתה השנייה בליגה קלעה 16.5 נקודות למשחק (מקום 8 בליגה) וסחפה את קבוצתה (סיאטל) לפלייאוף יחד עם בריאנה סטיוארט וסו בירד.

צ'אניי אוגוומיקה-
ה"אחות של" חזרה אחרי פציעה קשה שהשביתה אותה לשנה וחצי ותוך כדי עונה הפכה לאחת מהגבוהות הנמרצות והדומיננטיות בליגה. יחד איתה, הפכה קונטיקט לקבוצה המלהיבה ביותר במזרח. היא סיימה עונה עם ממוצעים של 12.5 נקודות ו6.7 כ"ח ב24 דקות בלבד ובאחוזים מרשימים מהשדה (58).


האכזבות:


השחקנית האירופאית- מלבד אמה מיסמן הגדולה ומקצת אסטו אנדור ומרתה טשארגיי, ניתן לומר כי הגל האירופאי שהגיע השנה לליגה האמריקאית אכזב בגדול. חלק מהשחקניות לא ממש קיבלו הזדמנות להראות מה הן יודעות, השאר היו חלשות.

דיאנה טוראסי- הכוכבת הגדולה של פיניקס מרקורי נראתה עצבנית ולא מחוברת רוב העונה. על אף תפקידה כמרכזת (הועברה לקראת סוף העונה לתפקיד הקלעית) היא לא עשתה את האחרות לידה טובות יותר, לא הייתה מחוברת למשחק, שיחקה את כמות הדקות הנמוכה בקריירה (29.8) וקלעה באחוזים החלשים בקריירה (39.5 אחוז ל2). פיניקס, שצפויה הייתה לרוץ בצמרת יחד עם לוס אנג'לס ומינסוטה, סיימה את העונה הרגילה במקום השמיני ובקושי נכנסה לפלייאוף.

פוקי צ'טמן- משהו רע עבר על המאמנת של השיקאגו סקיי העונה. חוץ מאלנה דלה דון, אף אחת מהשחקניות לא ידעה את מקומה בקבוצה. החמישיות הוחלפו חדשות לבקרים, בלי קשר הכרחי בין תרומה של שחקנית למקומה בקבוצה במשחק הבא. היררכיה לא ברורה, חמישייה לא ברורה והמון לחץ, גרמו להורדת הביטחון של הקבוצה העמוקה והכישרונית שנראתה לא טוב משך העונה.

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();