נבחרת ישראל: 1-1 בטורניר הידידות בבלארוס
אלירן כהן ,22/08/2016

בשל העובדה שתארח בקיץ הבא את אחד הבתים באליפות אירופה, זכתה נבחרת ישראל לקיץ חופשי ונטול דאגות. עם זאת, בנבחרת ניצלו את ההזדמנות כדי לתת צ'אנס לשחקנים צעירים ללבוש את המדים הלאומיים ולהשתפשף במשחקים בינלאומיים ברמות הגבוהות. את הראשון שבהם, בבלארוס, היא סיימה עם ניצחון והפסד. מחרתיים היא כבר תתחיל טורניר נוסף, באסטוניה.

בנבחרת ישראל מודל 2016 לא תמצאו את עמרי כספי, יוגב אוחיון, גל מקל או ליאור אליהו, אבל יכול מאוד להיות שכמה מחבריה ישתפו איתם פעולה כבר בקיץ הבא, בהתמודדותה מול אריות היבשת באליפות אירופה. נבחרת ישראל נבחרה לארח את אחד הבתים באליפות, מה שסידר לה כרטיס אוטומטי לאליפות הקרובה, קיץ נקי מפעילות לכוכביה הגדולים, וצ'אנס של ממש לשחקני הדור הבא להוכיח שהם יכולים להימנות עם שחקניה בקיץ הבא.

ארז אדלשטיין עמל בשבועות האחרונים להרכיב סגל צעיר ומרתק, שמבוסס ברובו על חבר'ה צעירים מהליגה הראשונה, שחלקם לובשים את מדי הנבחרת הבוגרת בפעם הראשונה בקריירה.

במשחק הראשון, שהיה צמוד לכל אורכו, הפסידה הנבחרת 80:75. הנבחרת עלתה בחמישייה עם בר טימור, עמית שמחון, עוז בלייזר, איתי שגב ורוברט רות'בארט, ירדה למחצית בפיגור 43:42, ולמרות שהצליחה להפוך את התוצאה במהלך הרבע השלישי, עמדה בדקות הסיום מרחק סל אחד מניצחון, לפני שהמשחק נגרר לקרבות עונשין.

קולעי הנקודות: תומר גינת 12, איתי שגב 10, עידן זלמנסון, בר טימור וכרם משעור 8 כ"א, רוברט רות'בארט 6, רפי מנקו ויפתח זיו 5 כ"א, אדם אריאל ואיגור קולשוב 3 כ"א, עמית שמחון 2. שיחק ולא קלע: עוז בלייזר.

במשחק השני, שנערך אמש, ניצחה ישראל 87:75, עלה ארז אדלשטיין עם בר טימור, איגור קולשוב, עמית שמחון, איתי שגב ורוברט רות'בארט. המארחים שלטו במשחק לאורך המחצית הראשונה אותה סיימו ביתרון 37:33. היתרון של המקומיים צמח ל- 10 נקודות עם פתיחת המחצית השניה, אבל אז התעוררות של זלמנסון ושלשות של אדם אריאל ויפתח זיו ברבע האחרון הפכו את התוצאה והבטיחו לנבחרת את הניצחון.

קולעי הנקודות: בר טימור 15, אדם אריאל 12, עידן זלמנסון 11, יפתח זיו 10, איגור קולשוב ורפי מנקו ועמית שמחון 8 כ"א, איתי שגב 5, רוברט רות'בארט 4, כרם משעור 3, תומר גינת 2, דניאל קופרברג 1. שיחקו ולא קלעו: נאור שרון, עוז בלייזר.

מחר (רביעי) תחל הנבחרת בטורניר ידידות שני, שם תפגוש את נבחרות אלבניה, אסטוניה ואוקראינה שיתמודדו במוקדמות אליפות אירופה שיחלו בשבוע הבא.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();