נערות ב': ראשון לציון אלופות
שי ברק ,17/05/2016

למרות שהפועל ראשון לציון בשנים האחרונות, היא שם נרדף לאחת האימפריות בליגות הנערות, הערב היה זה ערב היסטורי למועדון עם אליפות ראשונה לקבוצת הנערות ב'. מי שכבר זכו בגביעים ואליפויות בנערות א', בתיכונים ובילדות הוסיפו תואר ראשון לגילאי נערות ב'. משחק ענק של מאיה צימרינג וניקול מיכאליץ הוביל לניצחון גדול שמחק את ההפסד במשחק הראשון.

הפועל ראשון לציון 73 – מכבי רעננה 41
(במשחק הראשון 57:55 לרעננה. ראשל"צ אלופה בזכות הפרשי סלים)

עם יתרון 2 נקודות שמספיק בעיקר מורלית התייצבה רעננה באולמה של ראשון לציון ופתחה טוב את המשחק. שחקניות ראשל"צ, אמנם לא התרגשו מההפסד המינימאלי במשחק הראשון אך בדקות הפתיחה נראו לחוצות ופחות ממוקדות, אבל אז הגיע הרבע השני והכל השתחרר אצל הלבנות-אדומות שבהובלת צימרינג ומיכאליץ סיפקו הצגה נהדרת וברחו ליתרון דו ספרתי, השתיים יחד עם גאיה סלס המשיכו לשטוף את המגרש גם בתחילת הרבע השלישי ההפרש קפץ ל-18 נקודות ומשם הדרך לאליפות נסללה.

המשחק נפתח ביתרון 4-0 מהיר של רעננה מנקודות של גרזון וסירקיס, עבירה בזריקה לשלוש הובילה לקליעות מדויקות של מיכאליץ מהקו וחזרה לפיגור מינימאלי. רעננה תפקדה טוב בהגנה, עצרה את התקפת המקומיות והצליחה לעלות עד 9:3. שפובלוב וצימרינג הגיבו והשוו ומיכאליץ קבעה מהפך 11:9 וההפרש של רעננה התאפס. האורחות נתקעו, יצאו מקצב וסגנון המשחק שלהן אך הצליחו להישאר קרובות בעיקר מהעונשין. עתיר עוד החזירה ליתרון זמני 13:11 אך קארש קבעה שוויון 14 בסוף הרבע הראשון. הרבע השני היה כולו של שתי שחקניות שסיפקו תצוגת ענק. פתחה את הרבע מאיה צימרינג, תלמידת כיתה ח', שעם 5 נקודות רצופות החזירה את היתרון לקבוצתה. סירקיס עוד החזירה את היתרון לרעננה אבל צימרינג המשיכה וקלעה גם את הנקודה השביעית הרצופה שלה ברבע עד 22:20 לקבוצתה ואחריה נקודת עונשין של בן אליעזר העבירה, לראשונה במשחק, את האליפות לראשל"צ כשההפרש חצה את רף 2 הנקודות של רעננה מהמשחק הראשון. זו היתה ההתחלה. מכאן ועד להפסקה היתה רק קבוצה אחת על המגרש ראשון לציון רצו 16-6 וירדו להפסקה ביתרון 12 הפרש. עוד 4 נקודות של צימרינג ביכולת אישית גבוהה ומטווח שלשות של מיכאליץ ובסך הכל 11 נקודות ברבע, הובילו לבריחה כשרק 4 נקודות של סירקיס מעט האטו את היריבה, 38:26 בהפסקה.

רעננה לא הצליחה לשנות את המומנטום ברבע השלישי וראשל"צ המשיכו להפציץ שלשות של סלס וצימרינג העלו את ההפרש ל-15 נקודות 46:31, ארבע דקות ברבע, רעננה נתקעה על סל שדה יחיד ברבע, צימרינג הוסיפה עוד נקודות כשטיילה לסל והניחה את הכדור בטבעת ושפובלוב הקפיצה את ההפרש לשיא של 18 נקודות, 52:34 בסוף הרבע השלישי. הקאמבק של רעננה נראה היה בלתי אפשרי כשהכדורים פשוט לא נכנסו ולמרות שגרזון החליפה סלים עם סלס ושפובלוב , שלשה נוספת של גאיה סלס קבעה כבר יתרון 20 הפרש, 5 דקות וחצי לסיום והדקות האחרונות היו בעיקר לפרוטוקול כששחקניות צעירות משתי הקבוצות קיבלו הזדמנות ראשונה בגמר מה שלא שינה את התוצאה וזהות המנצחת. אחרי שתי אליפויות רצופות נפרדות נערות ב' רעננה מהתואר והכתר עבר לראשון לציון שסוגרת עונה נהדרת ואחרי אובדן הגביע הניפו, מול קהל בייתי שמילא את האולם, את צלחת האליפות.


הפועל ראשון לציון:
מאיה צימרינג 23
ניקול מיכאליץ 20
גאיה סלס 9
אנה שפובלוב 6
דניאל קארש ועמית בן אליעזר 5 כ"א
נועה סברדלוב 3

מכבי רעננה:
שלי סירקיס 17
ליאור גרזון 9
איילה רוט 7
שירה עתיר 4
גל כהן 3
זהר גולדמן 1


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();