צילומים: עודאי ותד, הפועל ג'תבירת הכדורסל של המגזר
ספסל ,13/05/2016

הפועל ג'ת נלחמת בימים אלו על העלייה לליגה הארצית. אוהד גרייבסקי יצא לראיין את יו"ר המועדון, ביבאל גארה, על הכדורסל במגזר, על הדרך שהקבוצה עברה, ועל העתיד הקרוב, בין אם יעלו ליגה או ישארו בליגה א'.

-- אוהד גרייבסקי --

עם כתיבת שורות אלו, הפועל ג'ת מליגה א' עשתה צעד גדול לקראת עלייה אפשרית לליגה הארצית, כאשר ניצחה אצ עמק הירדן 68:83, ושמרה על מאזן מושלם במשחקי המבחנים ללא הפסד אחד (2:0). ניצחון נוסף בשבוע הבא של הקבוצה אל מול לב השרון יעלה אותה וודאית אל הליגה השלישית, לליגה הארצית מחוז צפון. רגע לפני המשחק החשוב הלכנו לבדוק מי היא הקבוצה הבכירה של המגזר, ולאן היא שואפת להגיע.

"סיימנו את העונה במקום השני עם הפסד אחד בלבד, ורק הפרש של סל מנתניה שנמצאת במקום הראשון בליגה". מספר ביבאל גארה, יו"ר המועדון כ5 חודשים, שחקן כדורסל לשעבר בגן שמואל, לב השרון והפועל באר שבע, אשר עובד כיום בתחום הבניין. "ניצחנו בשני משחקי המבחנים את לב השרון בחוץ ואת עמק הירדן בבית. אם נצליח להשיג נצחון נגד לב השרון במשחק הביתי ב15/5 אנחנו נהיה בארצית. במידה והקבוצה תעלה ליגה נדאג להעמיד קבוצה ראוייה אשר תכבד את הישוב ואת המועדון"


איך בעצם הכל התחיל?


"הכדורסל היה בגת משנות השבעים" מסביר גארה " ב2010 נוסדה הקבוצה של היום מחדש אחרי נתק של כמה שנים. בעונת 2011/2012 עלתה הקבוצה לליגה א'. בשנתיים הראשונות הקבוצה בקושי רב החזיקה מעמד בליגה א' ובעונת המשחקים 2014/2015 למרות כל הקשיים הקבוצה סיימהה במקום השלישי". העונה, כאמור, מתמודדת הקבוצה על העלייה לליגה הארצית.

" הישוב גת, אשר נמצא במשולש מונה כ11000 תושבים" מספר גארה. "מדובר בישוב משכיל מאוד, שכמעט ואין בית שאין בו אקדמאי. ההורים משקיעים מאוד בילדים בכל הקשור בלימודים וחינוך. חלק חשוב מהעשיה שלנו מתרכזת בחינוך לדו קיום וסבלנות, קבלת האחר והקניית ערכים. הקבוצה מורכבת משחקנים מקומיים ושחקני חיזוק. החיבור בין השחקנים לקהל פשוט מדהים, יש בקבוצה שחקנים נהדרים כמו משה ברנר, קובי איזיק, גוגרי אוסדצי ואופיר פלצמן. האווירה בקבוצה היא אווירת משפחה אחת גדולה, קהל מדהים שמלווה את הקבוצה לכל מקום, ובמשחקי הבית אולם מלא חצי שעה לפני המשחק. אתה לא תשמע שום קללה או דבר שיפגע במישהו. מאמן הקבוצה הוא מאמן מקומי בשם ותד עבאלרחמן אשר בזכותו קבוצת הבוגרים הוקמה מחדש"


מעניין להסתכל על הכדורסל במגזר. אומנם בשנתיים האחרונות שני שחקנים חדשים עלו לתודעה, כראם משעור ומוחמד אבו ערישה, אך קשה למצוא קבוצות ושחקנים מהמגזר אשר הצליחו להטביע חותם, בטח אל מול ההצלחה של הכדורגל, והכספים אשר מגיעים אליו ביחס לענפי ספורט אחרים והאהדה שהוא צובר.


כיצד אתה מסביר את חוסר ההצלחה של הכדורסל בתוך המגזר? למה אנחנו לא רואים עוד קבוצות ושחקנים?


"ג'ת היום נחשבת לבירת הכדורסל של המגזר, אם זה ברמת הניהול ואם זה ברמת ההשקעה במחלקת הנוער ובבית ספר לכדורסל, כאשר גל קנז משמש כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער. זה לא חדש שיש שחקנים מהמגזר בכדורסל. השחקנים הראשונים שחקו ברמות הגבוהות בשנות השמונים והתשעים הם אני, ששיחקתי בין השאר בגן שמואל, נזאר דאי מנצרת ששיחק באליצור נתניה, וראפת חידר במכבי חיפה. לפי דעתי אי התקדמות ענף הכדורסל במגזר קשורה לחוסר הידע המקצועי, מחסור באנשי מקצוע ברמה גבוהה, חוסר במשאבים, אך הדבר הכי החשוב הוא אי תכנון וראיה עתידית"


סיכום שלך. הפועל ג'ת הולכת לאן?


"אנחנו בהפועל גת לא רוצים להדמות לאף מועדון. אנחנו פשוט רוצים להיות עצמנו עם מודעות גבוהה לאן פנינו והצבת יעדים לקידום הענף "כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();