דניאל קארש, בכושר טוב (גלעד חזון)גם בנערות ב': רעננה וראשל"צ בגמר
שי ברק ,12/05/2016

במשחק הדחוי בין הפועל ראשון לציון להפועל גלבוע מעיינות, העונה הנהדרת של הקבוצה מהצפון הגיעה לסיומה עם 68:44 להפועל ראשון לציון שהשלימה ניצחון כפול. אנה שפובלוב עם 16 נקודות הובילה את הקבוצה, קארש בלטה בסידרה עם ממוצע 14 נקודות ומגיעה בכושר טוב לגמר שייפתח מחר, שישי 13/5, בשעה 16:00 באולם "יונתן" שברעננה.

לקראת הגמר: הפועל ראשון לציון (1) VS מכבי רעננה (3)
כשמדובר בשתי הקבוצות הביתיות ביותר בליגה, וכשיתרון הביתיות במשחק הגמר בליגת הנערות מתבטא במי תארח את המשחק השני, בניגוד למשל למי תארח יותר משחקים בשיטה של סידרה, נדמה שלאף אחת מהקבוצות אין יתרון של ממש על השניה והשאלה שתכריע היא מי תהיה מרוכזת במשך יותר דקות של ההתמודדות, אין דקות לפרוטוקול וכל נקודה עלולה לקבוע.
כשמכבי רעננה אירחה את הפועל ראשון לציון במפגש הראשון ביניהן בפלייאוף העליון היא ניצחה, ניצחון גדול של 23 נקודות (60:37). חודשיים לאחר מכן התארחה באולמה של ראשל"צ במסגרת הסיבוב השני ואז יצאה ראשון לציון כשידה על העליונה עם ניצחון גדול 72:54. הקבוצות נפגשו פעם נוספת במסגרת הסיבוב הראשון במחוזות, אז התקיים המשחק בראשל"צ גם אז המקומיות ניצחו, אך היה זה בתחילת העונה כשליגת התיכונים ברקע וההפרש היה נמוך יותר 64:55.
אם נבחן לפי התוצאות האלה את הסדרה הצפויה, אז הניצחון הגבוה של רעננה על היריבה היה מבטיח להן אליפות, אבל לשני משחקים שיתקיימו בהפרש 5 ימים זה מזה, במסגרת ה'קרב על התואר' יהיו חוקים משלו והכל פתוח לחלוטין.

הקבוצות מגיעות לאחר ניצחונות כפולים על יריבותיהן בחצי הגמר, כשההישג של רעננה מעט מרשים יותר כשניצחה את הקבוצה המדורגת מעליה, רמת השרון. מצד שני, ראשון לציון מגיעה במומנטום מרשים ואחרי רצף ניצחונות מרשים, מאז הפסדה האחרון שהיה בגמר גביע המדינה, אז לרמת השרון.

שחקניות המפתח בראשון לציון הן דניאל קארש וניקול מיכאליץ שהובילו את התקפה ראשל"צ העונה והן הברומטר שצריך לעצור, השתפרותה של אנה שפובלוב ככל שהעונה התקדמה וגם של עמית בן אליעזר שיכולות יחד להיות האקס פקטור של הסדרה. בצד השני, ברעננה, איילה רוט נמצאת בכושר נהדר וכמי שסחפה את קבוצתה לגמר (ובלטה גם במשחק הראשון של גמר נערות א') הרבה תלוי בכושר המשחק שתגיע לסדרה ובעייפות המצטברת. איתה מובילות את הקבוצה שלי סירקיס, שירה עתיר וליאור גרזון, אבל גם כל אחת מהספסל כביטלמן, גולדמן או כהן יכולות לעשות את השינוי ביום נתון.

המשחק הראשון, כאמור יתקיים ב- 13/5/16 , 16:00: אולם ביה"ס יונתן, רח' רש"י רעננה
הגומלין בו תוכתר האלופה, 17/5/16, 18:30: אולם ביה"ס דורות, רח' דרובין ראשל"צ
משחק ההשלמה מחצי הגמר:
הפועל ראשון לציון 68 – הפועל גלבוע מעיינות 44 (2-0 לראשל"צ במשחקים)
עם יתרון 17 נקודות מהמשחק הראשון הגיעה ראשל"צ לגומלין בטוחה בעצמה. הקבוצה של זיו ארז לא הפסידה העונה בביתה וההפרש הממוצע לניצחון הוא מעל 30 נקודות, הרבה סיבות להיות רגועות לקראת המפגש המכריע עם הגלבוע, רגע לפני שתבטיח עליה שניה העונה לגמר (ראשל"צ התמודדה גם בגמר גביע המדינה). כבר אחרי הרבע הראשון היה ברור שגורל ההתמודדות הוכרע, שחקניות ראשון לציון עלו מרוכזות ופתחו חזק את המשחק עם 11:4 מוקדם, כבר אחרי 3 דקות, עם 7 נקודות של דניאל קארש. הפתיחה בישרה גם על ההמשך כשעד לסוף הרבע הכפילה המארחת את התוצאה. משלשות של מיכאליץ וברנר ונקודות של צימרינג עלתה ראשל"צ ליתרון דו ספרתי, 23:7 בתום הרבע הראשון. בשלב הזה על גלבוע היה לקלוע 33 נקודות יותר מראשל"צ כדי להפעיל לגמר וכל זה ב-30 דקות. הקבוצה של אבידור לוי לא הרימה ידיים ופתחה את הרבע השני באגרסיביות שקיזזה את ההפרש לחד ספרתי בלבד. שלשה של נועה שמעוני ונקודות של רון יעקב החזירו את הגלבוע למינוס 8 בלבד, 31:23 סמוך להפסקה אבל צימרינג ומיכאליץ ידעו לשמור על הפרש דו ספרתי ובירידה למחצית 33:23, עדיין הפרש גבוה במיוחד למחוק, 27 נקודות בסך הכל. כשראשון לציון עלתה למחצית השניה היה ברור שהן בגמר. רבע טוב של שפובלוב הוביל לריצת 12-0 ויתרון שחצה את 20 נקודות ההפרש ובסוף הרבע, 52:30, מכאן הרבע האחרון כבר היה לפרוטוקול ובראשון לציון החלו לחשוב על הגמר נגד רעננה שייפתח ביום שישי.


קלעו להפועל ראשון לציון:
אנה שפובלוב 16
דניאל קארש 13
מאיה צימרינג 8
שחר ברנר 7
ניקול מיכאליץ ואופיר אליהו 6 כ"א
גאיה סלס ועמית בן אליעזר 5 כ"א
נועה סברדלוב 2

קלעו להפועל גלבוע מעיינות:
מאיה וינד ונעה שמעוני 10 כ"א
לוטן עוזיאל 9
יובל רוטנברג 7
רון יעקב 5
עדי אלטמן 2
עדי וינד 1
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();