סיגרס, מצדיק את היותו MVPסוויפ וגמרנו: נקבע הגמר בליגה הלאומית
ניב שמולי ,06/05/2016

כפי שכולם ציפו, סדרת הגמר בליגה הלאומית תפגיש את גלבוע/גליל וקרית אתא. החבורה של בית הלחמי נעזרה ברבע שלישי מפלצתי של 26-4 כדי לגבור על עפולה 79:66. גם קרית אתא נעזרה ברבע שלישי נהדר (31-9) וב-11 שלשות כדי להדיח את עירוני רעננה שיוצאת בתחושת גאווה מהעונה. 44 נק' לזרים של גלבוע/גליל, 49 לצמד של אתא.

התגובות מחצאי הגמר: פרל מודה שהגיע לגלבוע/גליל, הצרחות של בונן במחצית השתלמו

הפועל עפולה - הפועל גלבוע/גליל 79:66

--אלירן כהן --

בעפולה ידעו שזה עכשיו או לעולם לא, אבל הידיעה הזו הספיקה למחצית אחת בלבד. הקבוצה של רועי פרל נכנעה אל מול העליונות שהפגינה מולה הקבוצה השכנה שסיימה את העונה במקום הראשון בטבלה. על אף החזרה של זיו בן צבי, עפולה סיימה את העונה בגלל הרבע שלישי בו קלעו המקומיים 4 נק' בלבד. גלבוע/גליל, עם הביתיות, תארח את קרית אתא לסדרה של הטוב מ-5 משחקים שתיפתח בשישי הבא.

בר אבן, מטלון, סימין, ביידלר ומוזס עלו בלבן, טרידוול, הובר, שוכמן, סיגרס ודותן - באדום. טרידוול פתח טוב את המשחק והיה אחראי על 6 הנקודות הראשונות של גלבוע, שלשות של מטלון ובר אבן קבעו שוויון 8. עפולה הצליחה לעלות ליתרון 5 עם נקודות של ביידלר בצבע, אבל שלשה של גיא דותן סגרה את הרבע עם 2 בלבד לעפולה: 17:19. המשחק המשיך להיות בשליטה של עפולה גם בפתיחת הרבע השני. מטלון (עם שתי שלשות) ומוזס כבר קבעו יתרון שיא של 7 נקודות, רביב פיטשון וג'ייסון סייגרס הורידו מהצד השני, אבל בסיום המחצית הראשונה היתרון של עפולה רק גדל - 42:37.

במחצית השנייה ראינו תסריט אחר לחלוטין. גלבוע/גליל פתחה מבערים והזכירה (שוב) למה היא הקבוצה הטובה בליגה. הקבוצה של בית הלחמי טסה ל- 14-2 ב- 5 הדקות הראשונות של הרבע השלישי והפכה את התוצאה, כשדותן וסיגרס מדייקים פעם אחר פעם מחוץ לקשת בדרך ל- 51:44. עפולה לא מצאה את עצמה בהתקפה וסיימה רבע עגום עם 4 נקודות בלבד, שנחתם בסל של פיטשון שקבע 63:46. עפולה עוד הצליחה לנגוס ביתרון של גלבוע/גליל בפתיחת הרבע האחרון, אבל למעשה לא הצליחה להוריד אותו אל מתחת ל- 10 נקודות הפרש. עפולה מסיימת את העונה עם תחושת החמצה גדולה אבל בעיקר בידיעה שעם קצת פחות חוסר מזל זה אולי היה מסתיים אחרת מבחינתה. גלבוע/גליל עולה לשלב הגמר, שם תפגוש את אליצור קריית אתא בסדרת הטוב מ- 5.

קלעים:
לעפולה: קלי ביידלר 19 נק' (7 רב'), מרשל מוזס 12 נק' (12 רב'), נועם מטלון 9 נק', זיו בן צבי 8 נק' (5 אס'), עמית גרשון, גל טסלר ואיגור סימין 5 נק' כ"א, תומר בר אבן 3 נק', מג'די עווד שיחק ולא קלע.

לגלבוע/גליל: גייסון סייגרס 24 נק' (7 אס'), דימיטירוס טרידוול 20 נק' (12 רב'), גיא דותן 10 נק' (7 רב'), אופיר הובר 8 נק', חואקין שוכמן 7 נק' (8 רב'), אוראל לב 4 נק', רביב פטשון ודניאל וול 3 נק' כ"א.

עירוני רעננה - עירוני קרית אתא 93:76

-- יובל סטרוסקי --

במחצית הראשונה עוד חשבנו שנקבל משחק צמוד אחרי שרעננה שלטה וקלעה 48 נק', אלא שברבע השלישי ראינו קרית אתא אחרת. הקבוצה של יוסי בונן שטפה את המגרש והשאירה את רעננה על 9 נק' בלבד ברבע השלישי בדרך להופעה שנייה ברציפות בגמר. ג'וליאן מילס, שהיה בספק לפני המשחק שותף, וביחד עם דאליס ג'ויינר קלעו 49 נק' משותפות.

המקומיים עלו עם עמית בן דוד, גיא לביא, ראיין פירסון, סם גיבנס ודניאל גור אריה. מנגד, יוסי בונן פתח עם סיימון פארין, ליאור ליפשיץ, ג'וליאן מילס, ג'ורדן לואיס ודאליס ג'ויינר.


הפתיחה היתש של קריית אתא שרצה ל-6:2 עם סלים של פארין, מילס ולואיס. 7 נקודות רצופות של פירסון קבעו שוויון 9:9. המקומיים המשיכו לשטוף את המגרש וריצת 11-0 הקנתה להם את ההובלה 8:20 ויוסי בונן נאלץ לקחת פסק זמן. שלשה של מילס ועונשין של פרין החזירו את האורחים למשחק - 22:14. שלשות של גיא לביא ומעיין שרגא סיימו את הרבע הראשון ההתקפי במיוחד בתוצאה 19:31 לרעננה. שלשה של לירז אריאלי הקפיצה את הקהל לאחר פתיחה מנומנמת וזה 25:36. ריצת 5-0 בראשות פרין ומילס הורידה ל 36:31. קרית אתא המשיכה לצלוף מחוץ לקשת והפעם היה זה ליאור ליפשיץ שצימק ל-2 בלבד, אך סלים של עמית בן דוד וגיא לביא שמרו על היתרון של המקומיים. 4 נק' רצופות של המארחים עם סל ואסיסט של פירסון העלו אותם ל-35:44. עד למחצית הפער נשמר ומילס סגר את הרבע השני בריבאונד התקפה, 41:48.

ריצת 12-0 של קרית אתא בפתיחת הרבע השלישי העלתה את הקבוצה של יוסי בונן ליתרון ראשון במשחק 53:48 וברק פלג לקח פסק זמן, 3 דקות בתוך הרבע. לירז אריאלי קטע את הריצה עם חדירה יפה על גל חלמיש, אלא שקרית אתא שוב רצה ועלתה ל-63:52. שלשה חשובה של אריאלי החזירה את רעננה לתמונה, אך סל ועבירה של פרין קבעה 66:55. אתא שמכיה בשלה ועם סלים של ג'וינר ומילס ברחו לרעננה -72:57 בסיום הרבע השלישי. סלים של גוינר ורום גפן שמרו על ההפרש בפתיחת הרבע האחרון. גפן הרים את הקהל עם שלשה, אך ליפשיץ קלע גם הוא מבחוץ מהצד השני. סל של מילס וזה 79:63 לאורחים שפשוט נראו טוב יותר בחצי השני. סלים של שרגא וגפן הרידו ל-81:68 אבל זה היה מעט מדי ומאוחר מדי.

קלעים:
לרעננה: ראיין פירסון 18 נק', סם גיבנס (11 ריב', 7 אס') 13 נק', עמית בן דוד ורום גפן 9 נק' כ"א, לירז אריאלי 8 נק', מעיין שרגא 5 נק'.

לאתא: ג'וליאן מילס (12 ריב') 29 נק', דאליס ג'ויינר 29 נק', סיימון פארין 18 נק', ליאור ליפשיץ 12 נק', גל חלמיש 8 נק', תום סלוצקי וג'ורדן לואיס 3 נק' כ"א.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();