ג'וליאן מילס, 6/8 מחוץ לקשתלאומית: הפסד ביתי ראשון לגלבוע/גליל, נצחון ענק לגליל עליון
ניב שמולי ,01/03/2016

קרית אתא פתחה את המאבק על הפסגה עם נצחון בגן נר 74:62, הפועל ב"ש לא ריחמה על הוד"ש. דווקא עפולה הפסידה למגדל העמק שמבחינתה לא וויתרה על הפלייאוף והתקרבה לכפ"ס שניצחה את רמה"ש בזכות רבע אחרון נדיר. בתחתית נצחון חוץ גדול לגליל עליון על ר"ג/גבעתיים המסובכת, יבנה שמטה נצחון.

משחקי המחזור:
הפועל גלבוע/גליל - עירוני קרית אתא 74:62
אליצור יבנה - עירוני ר"ג 84:77
אליצור אשקלון - עירוני רעננה 105:68

הפועל ר"ג/גבעתיים - הפועל גליל עליון 82:76
הפועל מגדל העמק - הפועל עפולה 74:88
הפועל כפ"ס - א.ס רמה"ש 61:81
מכבי הוד"ש - הפועל ב"ש 90:68

טבלת הליגה

הפועל גלבוע/גליל - עירוני קרית אתא 74:62

-- רוני לוי --

את זה כנראה שאף אחד לא צפה. גלבוע/גליל היתה צריכה לנצח את המשחק הביתי נגד קרית אתא כדי להבטיח את המקום הראשון, אלא שהחבורה של יוסי בונן נהנתה מיום ענק מחוץ לקשת בדרך לנצחון גדול. גלבוע/גליל רשמה הפסד ביתי ראשון שמסבך את כל המאבק על המקום הראשון. ברבע האחרון גלבוע/גליל החלה לרוץ והובילה כבר בשמונה נק', אלא שאז האורחים התעוררו ובהנגתו של פרין רצו ריצה מטורפת של 20-1 וניצחו את המשחק 74:62. ג'וליאן מילס קלע 24 נק' למנצחים שיכולים להצטער על ההפסד לכפ"ס בשבוע שעבר.

המשחק נפתח בסערה עבור האורחים. הקבוצה של יוסי בונן, החלה לרוץ עם דאנק של ג'וינר על טרידוול ולא עצרה לרגע ששלשות של חלמיש ופרין קבעו ריצת 11:4 בפתיחה. בית הלחמי הזעיק פסק זמן והקבוצה שלו החזירה לו עם סל של ארידוול במתפרצת ועוד שלשה של מילס וזה רק 3 הפרש. המשחק המשיך בצורה שווה עד לשניות הסיום שבהם דותן דהר כל הדרך ותפר שלשה גדולה על הבאזר - 19:18 לקרית אתא בסיום הרבע הראשון. הרבע השני התחיל בצורה שווה. ריצת 5-0 של הקבוצה בכחול נענתה עם שלשה של דון וסל של סיגרס שקבעו ריצת 5-0 משלהם. אתא ניסתה שוב לרוץ אבל חטיפה של לב השאירה את פיטשון לבד בצבע והאחרון החזיר את ההפרש לנקודה וזה 28:27 לאורחים. בדקות אלה קיבלנו החטאות רבות בשני הצדדים, עד שקרית אתא התעוררה עם סלים של גינת ומילס. כשנותר 5 שניות לסיום הקבוצה מהגליל הוציאה כדור חוץ גרוע, גינת חטף וקלע סל קל שקבע 37:31 לאורחים במחצית.

המחצית השנייה החלה מצוין עבור המארחים. סל של סיגרס וארבעה נקודות של פיטשון השוו את התוצאה וזה 37:37. שלש של מילס לא עזרה לאורחים כי מנגד פיטשון קלע 2 סלים קלים בצבע ובנוסף טרידוול הוסיף סל משלו. קרית אתא שוב הגיבה עם שלשה של יחיא. אופיר הובר קלע נקודה מהקו וקבע את תוצאת הרבע השלישי 43:44 לגלבוע/גליל. הרבע האחרון התחיל נהדר עבור הקבוצה של בית הלחמי. טרידוול קלע סל קליל בצבע, אחריו הצטרף סינרס לחגיגה עם לייאפ ובסוף מסירה גדול של לב מצאה את טרידוול בצבע שהובילה למהלך של סל ועבירה. קרית אתא ניסתה לחזור עם סל של חלמיש, אך מעבר השני שוב טרידוול עם סל ועבירה העניק יתרון 8 לקבוצה בלבן. הקבוצה של יוסי בונן מאותו הרגע נראתה כאילו נכנס בהם שד והחלה לרוץ. הכול החל בשלשה של מילס, לאחר מכן ג'וינר וגינת חגגו בצבע ואז שוב מילס הוסיף שלשה הפעם מהפינה. הקבוצה של בית הלחמי המשיכה לחטיא ובצד השני פארין תפר שתי שלשות ענקיות בפרצוף של המגן שלו, גינת הוסיף עוד סל מהצבע וקבע ריצת 20-1 ו-64:54 לקריית אתא. המארחת ניסתה לחזור עם שלשה של דותן אבל זה היה מאוחר מדי.

קלעים:
גלבוע/גליל: דמיטריוס טרידוול- 18 נק' ו-9 ריב', ג'ייסון סיגרס- 14 נק' ו-5 אסט', רביב פיטשון- 12 נק' ו-7 ריב', גיא דותן- 9 נק', חואקין שוכמן- 7 נק', אופיר הובר ודניאל רוק וול- נקודה כ"א.

קריית אתא: ג'וליאן מילס- 24 נק', תומר גינת וסיימון פרין- 13 נק' כ"א, דאליס ג'וינר- 9 נק', רועי יחיא- 3 נק', ג'ורדן לואיס- 2 נק'.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();