עוד גביע לארון (עודד קרני)מה נשתנה בגביע הזה?
ניב שמולי ,20/02/2016

ביום חמישי האחרון זכתה מכבי ת״א בגביע מספר 43 בתולדותיה והראתה שגם בעונה כזאת היא עדיין הפייבוריטית בזירה המקומית. מוטי צוקרמן ראה את הגמר מקרוב וחזר עם רשמים.

-- מוטי צוקרמן --

שבוע הגמר המהנה נגמר ובסופו מכבי ת"א הוסיפה עוד גביע לארוך המפואר שלה. אז מה היה לנו? קבוצה ביתית ופייבוריטית, כן היא עדיין פייבוריטית גם בעונה כזו בטח שהיא משחקת בבית שלה מול קבוצה שאחרי הכל הגיעה לגמר בזכות סדרת טעויות של יריבתה בחצי. מבלי לגרוע מהומה מההישג של אשדוד, קבוצה שמובילה ב-12 נק׳ יתרון כ-4 דקות לסיום, צריכה לנצח. והכוונה היא לחניכים של שרון דרוקר ששמטו את המשחק. אשדוד, שחיה העונה על הקליעה מבחוץ, קלעה ב14% פחות מהממוצע העונתי שלה - רק ב22% (4/18) מטווח זה. ככה בטח שלא ניתן לנצח ביד אליהו, גם אם על הקווים שלך עומד אחד משועלי הקרבות הגדולים באירופה.

למרות הטקטיקה בפתיחה והכנסת הכדורים פנימה לצ'ארלס תומאס (30 נק׳), משחק הפנים של אשדוד לא קיים. מייקל גלאדנס לא הורגש, ג'רמיין הול שיחק פחות מ-4 דק׳ ויונתן שולדברנד לא משתמש מספיק בחוסנו הפיסי על מנת לספק מהלכים בצבע. אייזיאה סוואן אומנם קלע 16 נק׳, אך איננו הורגש כפי שציפינו משחקן מרכזי כל כך באשדוד. דיאנטה גארט? אולי משחק זה הראה יותר טוב מכל מדוע השחקן משחק באשדוד ולא ביבשת אחרת.

מכבי תל אביב? מזל שיש את גל מקל. השחקן שהגיע בחלון ההעברות הנוכחי הפף למנהיג של הצהובים במהרה. טוב או רע? יש הטוענים כי הגעתו שמה בצד מספר שחקנים אחרים (מישהו אמר טיילור רוצ׳סטי?). אך במכבי סופרים תארים וכל עוד זכו בתואר הראשון לעונה זו (גביע ווינר לא באמת נחשב) זה לא באמת מעניין אף אחד. מקל זכה, ובצדק, בשחקן המצטיין של הגמר, ואם נהיה כנים, מגיע לשחקן מעט נחת לאחר כל מה שעבר עליו מעבר לים ובכוכב האדום. אם ניתן היה לבחור שני שחקנים מצטיינים למשחק, הבחירה השניה הייתה ללא צל של ספק בדווין סמית׳. ה״רוצח השקט״ שיחק עם זריקות וללא ברך, ועדיין בשלשה גדולה וסל נוסף בצבע נתן את החותמת הסופית לחגיגות בצהוב.

על שאר הזרים של מכבי קשה לדבר. מה אפשר להגיד שעוד לא נאמר בנושא. אלייג'ה מילסאפ, טרבור אמבקווה וארינזה אונוואקו אינם זרים שהורגלנו אליהם בצהוב כחול וכנראה שאוהדי מכבי ת"א לא יראו אותם בעונה הבאה, כמו שהאחרון כבר עזב. המאמן טבק, כפי הנראה וממה שנשמע לאחרונה לא ימשיך כנראה בעונה הבאה בצהוב אבל עדיין הביא גביע. החיבוק שלו עם וויצ׳יץ בסיום הראה רבות על מה שעובר על שני הקרואטים העונה והרבה פורקן השתחרר ברגע הזה.

האולם היה מלא, החגיגה הייתה רבה, האווירה והארגון משולמים, אך עדיין אנו ממשיכים ולוטשים עיננו מקינאה על אשר קורה במשחקי הגביע ביבשת הסמוכה כשבימים הקרובים יונפו הגביעים במדינות השונות.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();