הרס"ר בגמרגמר צהוב-כחול: מכבי אשדוד ומכבי ת"א תפגשנה בחמישי
ניב שמולי ,15/02/2016

המשחק הראשון בערב חצאי הגמר סיפק דרמה אדירה והוכרע אחרי 50 דקות כשצביקה שרף גבר על שרון דרוקר 82:84 והעניק גמר גביע ראשון לאשדוד. חצי הגמר השני כבר היה פחות מותח ואחרי מחצית שקולה מכבי ת"א ברחה לנס ציונה בדרך לנצחון 66:81 עם יכולת נהדרת של יוגב אוחיון שחזר מפציעה.

-- בועז נוריאלי --

מכבי אשדוד/באר טוביה - מכבי ראשון לציון 82:84 (לאחר 2 הארכות)שתיים מהקבוצות היותר אטרקטיביות שיש לליגת העל להציע פותחות ערב ארוך שכולו כדורסל בהיכל מנורה מבטחים. הערב הארוך התארך מעבר למצופה אחרי ששתי הקבוצות הלכו עד הסוף במשחק שהוכרע רק לאחר שתי הארכות. שתי הקבוצות סיפקו משחק כדורסל לא נעים לעין אבל לפחות קיבלנו סוף דרמטי. החניכים של צביקה שרף נקלעו לפיגור 13 כשלוש דקות וחצי לסיום אבל ביצעו ריצה מטורפת של 0-13 בדרך להארכה. את ההארכה השנייה אשדוד פתחה עם 6 נק' ללא מענה וראשון לציון כבר לא יכלה לחזור. ליונס עוד יכל לנצח אבל החטיא שלשה בסיום המשחק.

תכנון מול ביצוע:
יהונתן שולדבראנד- לקח לו קצת זמן להיכנס למשחק אבל כשהמאמן סומך ומשאיר אותו כמעט 47 דקות על הפרקט בסוף זה משתלם. הגיע בענק להארכה ונתן את הנצחון לאשדוד.

שון דאוסן- 19% מהשדה עם מספר החטאות ברגעי ההכרעה והשורה התחתונה היא שיש לילד עוד הרבה מה ללמוד ועוד כמה זוגות נעליים טובים לקרוע.


מכבי ראשון עלתה בחמישייה עם מארק ליונס, ניצן חנוכי, שון דאוסן כריס רייט ודריל מונרו. מנגד אשדוד פותחת עם איזייה סוואן, דיאנטה גארט, ווילי וורקמן, יהונתן שולדבראנד וצ'ארלס תומאס.

פתיחת משחק עצבנית עם החטאות משני הצדדים כששון דאוסן פתח עם שלשה מהפינה ושתי זריקות עונשין בהתקפה שאחרי וכבר 0:5 ראשון דקה וחצי מהפתיחה. אשדוד בפאניקה ותומאס עם עבירה מכוונת שלח את ליונס לקו. וורקמן עם סל ראשון לאשדוד אחרי למעלה משלוש דקות וחטיפה בהגנה מכניס סוף סוף את אשדוד לעניינים וארבע דקות בתוך הרבע 3:8 כתום. דאוסן הגיב עם שלשה נוספת ואשדוד המשיכה עם המשחק המפוזר כשרק וורקמן הגיע למשחק. סוואן-גארט-תומאס נראים אבודים. רייט עם הטבעה במתפרצת מרים את היציע שמאחורי הסל ותומאס החזיר עם הטבעת תסכול מנגד כש 2:30 לסיום הראשון 6:14 ראשון. שולדבראנד נכנס למשחק ובמספר פעולות יפות דאג להשאיר את קבוצתו במשחק - 14:14 בתום הרבע הראשון. גארט עם שלשה גדולה העניק יתרון ראשון לאשדוד 14:17. המגמה הצמודה והעצבנית נמשכה כשעל כל כדור ארבעה קופצים וארבע דקות בתוך הרבע 19:20 אשדוד כשדיאנטה גארט מקבל את הטכנית אחרי מספר מילים מיותרות לשופט. כריס רייט ניצל אי ירידה שלו עצמו להגנה כדי לסיים עם דאנק קל ודקה וחצי למחצית 24:27 כתום. סיום רבע חזק מצד ראשון עם מתפרצת קטלנית של רייט וחנוכי הוריד אותם ביתרון למחצית 27:31.

צ'ארלס תומאס הגיע לרבע השלישי ועם 4 נקודות הוריד ל 31:33 שתי דקות מהפתיחה. ליונס עם שלשה אבל שוב תומאס שומר את אשדוד בתמונה. כריס רייט עם כניסה ווירטואוזית ומונרו עם ריבאונד התקפה וסל וכבר 9 כתום. אשדוד נשארת במשחק ומורידה חזרה ל 42:38 חמש לסיום השלישי. המשחק התחמם קצת עם דרישה לעבירה שלא נשרקה בנסיון הטבעה של דאוסן ועבירה במאבק על הריבאונד של חנוכי מהעבר השני ורק 3 לראשון 4 דקות לסיום השלישי. אשדוד לא ניצלה משחק התקפה מחפיר של ראשון עם החטאות מכל הטווחים ושתי דקות לסיום השלישי 42:43 לראשון. איזייה סוואן עם שלשה אחרי דקות ארוכות מעלה את אשדוד ליתרון. הקהל הכתום שוב התרעם על עבירת תוקף שנשרקה לדאוסן והרבע השלישי מסתיים ב 47:50 לדרוקר אחרי שלשה של יאנגר. וורקמן פתח את הרבע המכריע עם הטבעה אחרי מתפרצת אבל טוני יאנגר המנוסה מרגיע את הספסל הכתום עם שלשה 49:53 דקה וחצי מהפתיחה. סוואן עם מספר פעולות התקפיות לא אחראיות כשמנגד בן שימול מנווט ביעילות את התקפת ראשל"צ ומעלה מחצי מרחק ל 49:57 פסק זמן באר טוביה. מהטיים אאוט חזרה רק ראשון עם שמירת לחץ, 2 חטיפות ושני סלים קלים והתוצאה כבר 49:61 5:50 לסיום. המשחק החל לברוח לחבורה של שרף כאשר יאנגר עם שלשה ועבירת תוקף של תומאס הראו שהמשחק הולך לכיוון אחד. אשדוד לא הרימה ידיים וגארט עם שלשה גדולה הוריד את ההפרש לחמש ומייד אחריו סוואן מהקו צימק ל- 3 לראשון 2:20 לסיום. יש משחק. דאוסן החטיא זריקה פנויה וסוואן עם שלשת NBA משווה ל 66:66 וכשתומאס העלה ל 66:68 הקהל הצהוב מתפוצץ וראשון בהלם. משחק שהיה בידיים של דרוקר בורח לכיוון דרום. 39 שניות לסיום מונרו פנוי לחלוטין קבע ל 68:68. האם הולכים להארכה? התקפה אחרונה של אשדוד עם 3 החטאות חופשיות כשוורקמן בהלי הופ מפספס הזדמנות לנצח. שיוויון 68:68 לאחר 40 דקות.

גארט פתח עם שתיים ורייט מיד מחזיר ויש סוף סוף משהו שמזכיר כדורסל. משחק של עצבים והחטאות מסתיים עם כניסה של תומאס 1:10 לסיום כשליונס מחזיר מיד ושוב שיוויון 74:74 כשעל השעון 46 שניות. ליונס החטיא שלשה וגארט החטיא גם הוא בדרך להארכה נוספת. שולדבראנד פותח את ההארכה עם 4 נקודות ואשדוד נראו נחושים לסיים את המותחן. סוואן העלה כבר לשש ודרוקר הזעיק טיים אאוט 74:80 אשדוד. מונרו צימק מהקו אבל גלאדנס בריבאונד התקפה החזיר לפלוס 6. ראשון הצליחה לכפות סיום צמוד ומונרו מהקו הוריד לנקודה 82:83 36 שניות לסיום. גארט החטיא והכתומים בנסיון אחרון של דאוסן שפספס וכדור של אשדוד 5 שניות לסיום נקודה אשדוד. אורלנד סוחט עבירה ופוגע אחת מהעונשין וליונס עם החטאה אחרונה לשלוש ואשדוד עולה לגמר. 82:84 אשדוד שמכפר בגדול על שלושת הרבעים הראשונים.

קלעים בולטים:
לאשדוד: תומאס (11 ריב') 20 נק', גארט (8 ריב', 9 אס') 18 נק', סוואן 17, שולדבראנד 15.

לראשל"צ: כריס רייט (12 ריב') 17 נק', דאוסן (7 ריב') 13 נק', בן שימול וליונס 5 אס' ו 12 נק' כ"א.


מכבי ת"א - עירוני נס ציונה 66:81


אחרי המותחן שקיבלנו למנה הראשונה עולות מכבי ת"א ונס ציונה למנה העיקרית של הערב כשהשאלה המרכזית היא האם נס ציונה בפעם הראשונה העונה תצליח לעמוד מול מכבי המקרטעת של העונה או ששוב הקבוצה של ברקוביץ תתבטל אל מול הצהובים.

תכנון מול ביצוע:
איתי שגב- עשה את שלו ב 23 דקות על המגרש. עובד קשה מאוד על הפרקט וצריך להתפלל טוב טוב בלילה שז׳אן טבק ישאר על הקווים גם בעונה הבאה כדי להמשיך לקבל דקות ולהתפתח.

יובל נעימי- לפעמים כדאי להשאיר את הראיונות לאחרי המשחק. הרבה עיניים היו נשואות אליו אבל לא עמד בלחץ מול הצמד החזק מקל-אוחיון. פספס הזדמנות להוביל את נס ציונה לגמר בעונה בה מכבי פגיעה אבל לא לקח את ההזדמנות.

בחמישייה הצהובה עולים גל מקל, סילבן לנדסברג, רוצ'סטי, אייק אופייבו וטרבור אמבקווה. נס ציונה פותחת עם יובל נעימי, סנדיאטה גיינס, פוקוואן אדווין, דיימון סימפסון ואיגור נסטרנקו.

משחק שקול מאוד בפתיחה כשסל רודף סל ואחרי 5 דקות שיוויון 12:12. נסטרנקו במשחק הקרבה משני צידי המגרש ואדווין בשלשה העלה ל 18:14, מכבי נראית עדיין עמוק בטראומת ניז'ני. אוהדי מכבי בסוג של מחאת יוקר המחיה הקפידו לא לעודד לאורך כל הרבע הראשון וגיינס עם שלשה הרים את הקהל הכתום. פניני עם אייר בול ומקל עם חדירה וסל על הבאזר מסיימים את הרבע הראשון ב 21:24 כתום. מכבי החלה את הרבע השני בסערה ואחרי שתי דקות 24:25 צהוב. נקודת שבירה? ממש לא. הכתומים בדקות הגנה טובות ומתפרצות קטלניות והתוצאה כבר הפוכה 27:32. רוצ'סטי נכנס למשחק עם שלשה אבל אסקה שומר את הכתומים על 32:36. גיינס ואדווין ממשיכים ללחוץ על הדוושה ושתי דקות למחצית 8 כתום. 34:42. פסק זמן של טבק ממנו מכבי חזרה עם 4 נקודות והמחצית מסתיימת ב 38:42 נס ציונה.

סימפסון פותח את השלישי עם אנד וואן ונס ציונה כבר בפלוס 7. אוחיון מחזיר בשלשה והכתומים בלי שום סיבה נראית לעין מתחילים להילחץ ולקחת זריקות התאבדות ומכבי רק במינוס 1. 44:45, 2:30 מפתיחת המחצית. מקל בקצת שואו טיים עם אסיסט מאחורי הגב לרוצ'סטי מעיר את היציעים ומכבי ב 49:52 2:30 לסיום השלישי. מכבי המשיכה לרוץ ומקל בצעד וחצי דואג להוריד את הצהובים ביתרון מבטיח לקראת הרבע המכריע 49:59. הרבע הרביעי בהמשך ישיר לקודמו כשמכבי רצה מתי שרצתה, ומנגד נס ציונה איבדה עשתונות ונאלצה לרדוף ללא הצלחה. שתי דקות מפתיחת הרביעי וגיינס בכניסה מרשימה מוריד לשבע 54:61. רוצ'סטי חזר מפסק זמן עם אנד וואן, אבל גיינס עם שלשה בצד השני צימק ל-6. ההמשך כנראה ידוע מראש, נס ציונה לא באמת האמינה שהיא יכולה כשמקל ואוחיון מנגד מנהלים את המשחק של הצהובים. שתי דקות לסיום אמבקווה עם חסימה גדולה ופניני עם שלשה חתמו את הטקס.

קלעים בולטים:
למכבי ת"א: גל מקל 22 נק', יוגב אוחיון 16 נק', רוצ'סטי 15 נק', פניני 10 נק'.

לנס ציונה: גיינס 16 נק', נעימי 13 נק', סימפסון 11 נק'.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();