לב, גלבוע/גליל שומרת על הפסגהלאומית: נצחונות למוליכות, הוד"ש וגליל עליון לא מוותרות על הפלייאוף
ניב שמולי ,09/02/2016

גלבוע/גליל הציגה משחק הגנה קשוח וניצחה בזיסמן 78:64, עפולה התקשתה מול כפ"ס אך ידעה לנצח למרות פציעה של קלאוול 64:76, קרית אתא טיילה מול אשקלון. בתחתית גליל עליון בלמה את רמה"ש והוד"ש רשמה וי חשוב בדרך לפלייאוף על יבנה. מגדל העמק כמעט ביצעה קאמבק מדהים, אך נכנעה לרעננה.

משחקי הערב:
הפועל גליל עליון - א.ס רמת השרון 90:92
מכבי הוד"ש - אליצור יבנה 94:101

הפועל עפולה - הפועל כפ"ס 64:76
עירוני קרית אתא - אליצור אשקלון 57:94

עירוני רעננה - הפועל מגדל העמק 76:78

טבלת הליגה


עירוני רמת גן - הפועל גלבוע/גליל 78:64

-- אורן לוי --

אם למישהו היה ספק לפני מספר שבועות ביכולת של גלבוע/גליל היום הוא קיבל את התשובה. החבורה של אריאל בית הלחמי באה מוכנה לעירוני ר"ג וסגרה את ג'רמיס סמית ועם יום רע של המקומיים מחוץ לקשת (3/23) נכנעו ללא כל תנאי. במחצית השנייה קלעה עירוני ר"ג 26 נק', ומלבד נייט מילר קשה לציין מישהו שבא לעבודה. מנגד, גלבוע/גליל רושמת נצחון חשוב נוסף בדרך לעוד שבוע בפסגה ובשבוע הבא היא תארח את עפולה.

המקומיים עלו בחמישייה עם אור רון, איתי גרינבוים, שון דניאל, נייט מילר וג'רמיס סמית. מנגד, בית הלחמי עלה עם גיא דותן, ג'ייסון סיגרס, חואקין שוכמן, רביב פיטשון ודימיטריוס טרידוול.

המשחק נפתח עם נק' של איתי גרינבוים, מנגד דניאל וול השווה מסל בשלו. נייט מילר צלף שלשה, אבל ג'ייסון סיגרס עם 11 נק' ברבע הראשון וגיא דותן צלפו מחוץ לקשת גם הם וקבעו 9:8 לאורחים. אור רון ונייט מילר במתפרצת קבעו 10:15 לעירוני ר"ג. בית הלחמי לקח פסק זמן ממנו הקבוצה שלו חזרה עם ריצת 13-2 בדרך ליתרון 28:19 בסוף הרבע עם סל של אוראל לב. הרבע השני נמשך עם יכולת נהדרת של אוראל לב וקבע 33:22. מילר ושון דניאל צימקו מעט אבל היתרון נשמר אצל האורחים עם מתפרצת נאה. מילר המשיך לבלוט וריצת 0-5 של עירוני ר"ג צימקה ל-39:35, אבל שתי שלשות של האורחים החזירו את היתרון הדו ספרתי לאדומים והקפיצו את הקהל הצפוני. עד למחצית היתרון של גלבוע/גליל נשמר והיא ירדה למחצית ביתרון 47:38.

הרבע השלישי נפתח עם נק' של סיגרס, אבל ג'רמיס סמית' החזיר בסל אופייני מהצבע עם הרבה נחישות. מתפרצת של אופיר הובר קבעה 54:42, אור רון בשלשה שמר את עירוני ר"ג באזור - 54:45. עד סוף הרבע היתרון של האדומים נשמר ולאחר שלושה רבעים הלוח הראה 64:53. הרבע האחרון נפתח עם סל של אור רון, לב וטרידוול בסבסוב נהדר העלו ל-70:55. גרינבוים ומילר במהלך סולו יפה הורידו מעט, אבל כמו כל המשחק גלבוע/גליל שוב ברחה ודניאל וול בשתי שלשות רצופות העלה ל-76:59. מכאן עירוני ר"ג הרימה ידיים ולא הצליחה לחזור.

קלעים:
לעירוני ר"ג: נייט מילר (5 ריב') 19 נק', שון דניאל 13 נק', ג'רמיס סמית (13 ריב') 10 נק', אור רון (4 אס') 9 נק', איתי גרינבוים (6 חט', 0/5 ל-3)) 7 נק', יונתן לוי 4 נק',ארד הררי 2 נק'.

לגלבוע/גליל: אוראל לב 17 נק', דניאל וול 16 נק', ג'ייסון סיגרס (6 ריב', 6 אס') 15 נק', דימיטריוס טרידוול (13 ריב') 9 נקודות, אופיר הובר 7 נק' ,גיא דותן (5 אס', 4 חט') 6 נק', רביב פיטשון וחואקין שוכמן 4 נק' כ"א.

תגובות:
שון דניאל: "אם אנחנו מכוונים גבוה אנחנו צריכים להתמודד טוב יותר עם קבוצות כמו גלבוע/גליל ולהעלות את רמת המשחק שלנו גם הגנתית לשמור טוב יותר וגם התקפית. ברגע שנשמור טוב יותר זה ישפיע לטובה על משחק ההתקפה שלנו."

ניר קפלן,עוזר מאמן גלבוע/גליל: "אנחנו מאוד שמחים על הניצחון הזה, חשוב שהמשכנו את הדרך שלנו אחרי הנצחון על באר שבע בשבוע שעבר. הגבוהים שלנו עשו עבודה נהדרת בצבע הגנתית, נשמח הערב וכבר מחר חושבים על עפולה".


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();