המרעננה הרשמית
ניב שמולי ,26/01/2016

עכשיו זה רשמי וסופי. עירוני רעננה היא המרענן הרשמי של הליגה כשגברה הערב על גלבוע/גליל 75:84. בן דוד המשיך להנהיג, צמד הזרים שוב סיפק את הסחורה וגלבוע/גליל נכנעה בריב' ההגנה ובאיבודי הכדור. סיגרס וטרידוול תרמו 47 נק', הישראלים שוב נעלמו.

עירוני רעננה - הפועל גלבוע/גליל 75:84

-- רוני לוי --

צמרת הליגה לא יכולה להיות יותר לוהטת מעכשיו לשתי המקומות הראשונים מאזן שווה ובזמן שעפולה פגשה את קריית אתא למפגש פסגות יצאה גליל גלבוע לרעננה במטרה אחת לנצח ולשמור על המקום בפסגה. מהצד השני, עמדו עירוני רעננה אחרי פתיחת עונה לא טובה. המאמן ברק פלג הוביל לשינוי חיובי בקבוצה ועם הרבה רוח לחימה ורצון הקבוצה נראית טוב ממשחק למשחק. בקרב הצמרת הזאת רעננה באה כאנדרדוג מובהק אבל אף אחד לא הספיד אותם כזה מהר וגם על המגרש היה ניתן לראות את זה. מהשנייה הראשונה הקבוצה הראתה אגרסיביות, לחימה ורצון עז לנצח. לאורך כל המשחק היה ניתן לראות את היתרון זז מצד לצד, אבל ברבע האחרון רייאן פריסון, הכוכב של עירוני רעננה, לקח את המשחק על עצמו וניצח את המשחק עבור רעננה. ניצחון חשוב מאוד שמשאיר אותם בפסגה הרותחת של הליגה.

המשחק נפתח ביתרון מוחלט של האורחים וסל גיא דותן אחרי התקפה מושלמת וחדירה נהדרת נתנה יתרון 7:2 לאדומים. היכולת הנהדרת של גליל גלבוע נמשכה. שני שלשות של סיגרס ושוכמן היו מענה לשני קליעות עונשין מוצלחות של פריסון והתוצאה כבר 16:7 לאורחים. רעננה לקחה פסק זמן והחלה להשמיע קולות של חזרה ולשחק אגרסיבי. אך למרות סל של גיבנס על הבאזר הם ירדו במינוס חמש נקודות - 18:13 לגליל/גלבוע. את הרבע השני רעננה פתחה בצורה טובה יותר ואחרי סל של גיבנס השוותה את המשחק. חמש נקודות רצופות של טרידוול נענו בצד השני ע"י חמש הנקודות כולל סל ועבירה של גור אריה. המשחק המשיך להיות מאוזן ועד שנראה היה שהאדומים בורחים, הגיעו בן דוד עם שתי שלשות וגיבנס וקבעו שיווין 26:26. הביתיים נראו טוב יותר ואחרי סל של לביא עלו גם ליתרון שלוש. אריאל בת הלחמי החזיר למשחק את גיא דותן שמיד החזיר לו באסיסט נהדר לסיגרס ובסל משלו כדי לעלות אותם ליתרון 30:29. המשחק המשיך שהיתרון עובר מקבוצה לקבוצה. ריצת 6-0 של האדומים נענתה בריצת 6-0 של רעננה. סיגרס, איש הרבע השני של האורחים, קלע על הבאזר וקבע 38:37 לגליל/גלבוע במחצית.

הרבע השלישי המשיך להציג משחק שיווני ואגרסיבי בין שתי הקבוצות. חמש נקודות רצופות של דותן לא השפיעו כאשר רעננה החזירה מהצד השני עם שמונה נקודות משלה כולל שלשה נהדרת של עמית בן דוד וזה 44:45 לרעננה. טרידוול שמר את האדומים במשחק עם מהלך נהדר של סל ועבירה. אלא שאז שוב הגיע עמית בן דוד שעם שלשה ענקית וסלים מהעונשין של פריסון לאחר ריאבונד התקפה נתנו יתרון שלוש לרעננה. טרידוול המשיך לקלוע אך האורחים היו ללא הגנה ושניות לסיום לביא חדר את ההגנה של גליל גלבוע הניח עוד שני נקודות וקבע 55:60 לרעננה בסוף הרבע השלישי. הרבע האחרון נפתח בסערה לביא ואריאלי העניקו יתרון שש לרעננה. אך ריצת 6-0 מהצד השני שכללה דאנק נהדר של לב אחרי חטיפה של הובר קבע שיוויון 64:64. בלאגן החל במשחק ובמקום כדורסל הקבוצות רצו מצד לצד תוך כדי שהם מאבדים המון כדורים. אלא שפירסון הצליח להתעלות על עצמו ובתוך כל הבלאגן קלע נקודות חשובות וגם זריקה קשה בסיבוב שהעניקה יתרון 67:70 למארחים שנשאר רק 5 דק' לשחק. פירסון המשיך לככב ולעזור לרעננה כאשר כל התקפה הוא חודר פנימה ומצליח או לקלוע או להוציא עבירה ובנוסף, להעניק יתרון שש לקבוצתו. סיגרס ניסה לענות מהצד השני אך סל שלו התבטל מול סל ועבירה של גיבנס בצד השני שהעניק 72:79 לרעננה כשנשאר רק דקה לשחק. בדקה האחרונה גליל גלבוע ניסתה לעשות הכול כדי לחזור אך החטיאה את הזריקות שלה בזמן שרעננה הלכה לעונשין וקלעה ובסיום זה 75:84 לרעננה.

קלעים:
לרעננה: ראיין פירסון 21 נק', סם גיבנס (12 ריב') ולירז אריאלי (4/5 ל-3) 17 נק' כ"א, עמית בן דוד (3/4 ל-3) 15 נק', גיא לביא (8 אס') 6 נק', רום גפן ודניאל גור אריה 3 נק' כ"א, מקס דולגין 2 נק'.

לגלבוע: ג'ייסון סיגרס 26 נק', דמיטריוס טרידוול (13 ריב') 20 נק', אופיר הובר 9 נק', גיא דותן (6 אס') 8 נק', חואקין שוכמן (4 חטיפות) 6 נק', אוראל לב 5 נק'.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();