יש אליפות (צילום: פרטי)שוב אלופות התיכונים: בנות אוסטרובסקי
שי ברק ,31/12/2015

חד, מהיר ואלגנטי. שנתיים זה לקח לאוסטרובסקי רעננה של יוני דנישבסקי ואורן לם לחזור לבמה הראשית של ליגת התיכונים ולהניף שוב גביע אליפות והן עשו את זה בגדול. עונה בלי תחרות כמעט נגמרת במאזן מושלם וניצחונות בהפרש דו ספרתי כל הדרך לזכיה. שיר תירוש בלטה עם 23 נקודות וזכתה בMVP בניצחון על הגימנסיה הריאלית.

אוסטרובסקי רעננה - הגימנסיה הריאלית 51:70

הגמר הפגיש בין השתיים הבאמת גדולות של הענף. הבנות מרעננה והבנות מראשל"צ. תיכונים שמחוברים לאגודות, מאמנים שהם מנהלים ראשיים של פרוייקט וקהל שמילא את האולם וסיפק אווירה מחשמלת. הגימנסיה הריאלית עשתה כמעט הכל נכון כל הדרך לגמר. אבל השנה, ההבדלים בינה לבין היריבה היו גדולים מדי. את השחקניות של זיו ארז שהמובילות שבהן בכיתה י' , י"א מלמדים לרוץ לטווח ארוך ואולי זה עוד ישתלם בהמשך העונה בגמרים הנוספים שיפגשו בנות ראשל"צ ורעננה אבל אחר הצהריים הזה, ערב השנה החדשה, בנות אוסטרובסקי של יוני דנישבסקי ואורן לם הגיעו הרבה יותר מוכנות וזכו באליפות בצדק.

כמעט כמו בכל גמר, הפתיחה הוקדשה להתרגשות, הרבה איבודים ולא מעט טעויות לצד הגנה אגרסיבית ומלחמה על כל כדור הובילו ליתרון 4:2 לאוסטרובסקי כשאדם מחלקת אסיסט לתירוש ותירוש לאדם מול נקודות של מיקה יקיר. תירוש הוסיפה עוד שלוש והעלתה את רעננה ליתרון 7:2, הגימנסיה שלא הצליחו לקלוע את הזריקות הרגילות שלהן מחוץ לקשת הלכו פנימה, שם חיכתה להן הגנה אגרסיבית של אוסטרובסקי שהורידה ידיים ושלחה אותן לקו. 50 אחוז מהעונשין הספיק לחזור עד 7:6 וסל ועבירה של ליאור שטיינברג שעלתה נהדר מהספסל החזיר גם לפיגור נקודה בתוצאה 11:10, 4 דקות לסוף הרבע ואז... אוסטרובסקי השתחררו. ההגנה הסתדרה והתארגנה וגם שאדם ותירוש הוסיפו רק עוד 4 נקודות עד סוף הרבע (15:10), הן נראו הרבה הרבה יותר טוב. ההוכחה הגיעה ברבע השני. 6-0 תוך דקה ורבע מהידיים של תירוש, סירקיס ודגן אילצו את זיו ארז לפסק זמן מהיר. את פסק הזמן השני לקח כעבור 5 דקות. בין לבין הלבנות מרעננה המשיכו לרוץ ולברוח. סך הכל 16-0 בחמש דקות משחק ובסך הכל 20-0 מאז ההפרש ירד לנקודה. אדם ועתיר עם שלשות מחוץ לקשת ואחריהן 6 נקודות מהירות של דגן שחטפה ורצה למתפרצות הוביל עד 31:10. נקודות של יקיר וחדד מהקו הספיקו עד 38:14 ואחרי ששלשה נוספת של אדם הצטרפו לנקודות של רוט והובילו ליתרון 47:17 לפני שפולוב שקלעה את סל השדה היחיד ברבע וגלזר מהקו יצרו 47:21 בהפסקה, אוסטרובסקי כבר הריחו את הגביע.

סירקיס ודגן עלו לרבע השלישי כאילו לא היתה מחצית ומיהרו להחזיר את אוסטרובסקי ליתרון 30, 51:21. יקיר ושפולוב הגיבו, קונטס ענתה בשלשה ואחרי הדריסה הרעננית ברבע השני, המשחק נרגע והתאזן, כי כשאתה מוביל ב-30 נקודות, נשאר לשמור עליהם ולספוג שש נקודות בחמש דקות ברבע זו הדרך הנכונה, גם כשאתה קולע 7. ברבע בו הגימנסיה ניצחו היו הרבה רגעים שיכולים להדאיג את המוליכה. כמו התעוררות הגנתית שעצרה את המוליכה 3 דקות ללא נקודות ומנגד הדר חדד שלקחה את המשחק עליה ועם 7 נקודות רצופות הורידה את ההפרש עד 54:32. באוסטרובסקי לא נלחצו עשו התאמות ובשתי התקפות שמנעו את המסירה לחדד חטפו ורצו למתפרצות של אחת על אפס תירוש וקונטס בסלים קלים סיימו את הרבע ביתרון 60:36, עוד צעד בדרך לתואר, 10 דקות לסיות.

תחילת הרבע האחרון היתה ההזדמנות האחרונה של הגימנסיה לייצר איזושהי סנסציה הדר חדד ומיקה יקיר עשו את שלהן וקיבלו תרומה גדולה גם משטיינברג אבל האחרות התקשו והדקה הראשונה עברה עם קיזוז של שתי נקודות מהידיים של שטיינברג. הדקה הבאה עברה עם עוד עצירה הגנתית ומהלך בו שטיינברג סיפקה את האסיסט לחדד ואחריהן יקיר במעבר, 60:42, 18 הפרש ל-8 דקות לשחק. אוסטרובסקי השקיעו בהגנה ולא נתנו סיבה לספסל קבוצתן לקרוא לפסק זמן, כי קצב של 2 נקודות בדקה יכול להספיק, כשהדקה השלישית עברה ללא נקודות. דפיקות לב אפשר היה להתחיל לשמוע באיבוד מיותר ושלשה של מיכאליץ מצד שני 60:45 והתחושות שמשהו נפתח עמדו באוויר. מאמני תיכון אוסטרובסקי נתנו את הכבוד לשחקניות להביא אליפות במקום לקרוא להן לספסל, נתנו להן את המגרש ודגן במסירה גדולה לעתיר ואחריה שלשה של שחקנית ווינרית, תירוש, החזירו את ההפרש ל-20. 65:45 . עכשיו נותרו 5 דקות לשחק. התחושה היתה שזה גמור, האנרגיות היו בהתאם, ההפרש נשמר ולכל בנות הגימנסיה עוד תהיה שנה נוספת לנסות ולזכות בתואר (בשנת אליפות עולם כמו שהן אוהבות) , אך אחרי שנתיים הפסקה אוסטרובסקי חזרו למעמד וכשהן על הבמה הראשית אחרי 5 גמרים שהסתיימו בזכיות, גם מהשישי הן חוזרות עם הגביע. תיכון של ווינריות.


קלעו לאוסטרובסקי רעננה:
שיר תירוש 23 נק', 7 כ"ח, 4 אס', 5 חט'
גילי אדם 12 נק', 7 כ"ח, 3 אס', 4 חט'
סהר דגן 10 נק', 6 כ"ח, 2 אס', 2 חט'
שלי סירקיס 8 נק', 8 כ"ח, 1 אס', 2 חט', 2 חס'
שירה עתיר 7 נק', 1 כ"ח, 1 אס', 1 חס'
גלי קונטס 5 נק', 5 כ"ח, 2 אס'
איילה רוט 5 נק', 2 כ"ח, 1 אס', 1 חט'
שיחקו ולא קלעו: ליעד אורבך (8 כ"ח, 1 חט') ואריאל ביטלמן.


קלעו לגימנסיה ריאלית ראשון לציון:
הדר חדד 18 נק', 11 כ"ח, 4 אס', 1 חט', 1 חס'
מיקה יקיר 14 נק', 5 כ"ח, 1 חט'
אנה שפולוב 8 נק', 5 כ"ח
ליאור שטיינברג 5 נק', 5 כ"ח, 1 אס'
ניקול מיכאליץ 4 נק', 4 כ"ח, 3 אס', 1 חט'
לירון גלזר 4 נק', 5 כ"ח, 1 חט'
שיחקו ולא קלעו: סנדרה היטצ'ן, עמית בן אליעזר, תאיר ברנס וסתיו דוויק
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();