הדר חדד, חוזרת לגמר (צילום: איגוד הכדורסל)תלמידות: הגימנסיה חוזרות לגמר
שי ברק ,23/12/2015

זה לא היה פשוט ובסופו של דבר ההפרשים הכריעו, אבל הגימנסיה הריאלית התאוששה מההפסד לעמק חרוד וניצחה אותה בענק 96:47 בדרך לגמר שלישי ברציפות. משחק נהדר של הדר חדד ומיקה יקיר ויום קליעה גדול של ניקול מיכאליץ ולירון גלזר הובילו את הקבוצה של זיו ארז ל"מלחה". מחר אוסטרובסקי תשלים את המשימה נגד תיכון באר טוביה, למפגש פסגה ענק בגמר.

הגימנסיה הריאלית ראשל"צ 96 - מקיף עמק חרוד 47


עמק חרוד זכרו היטב את הפעם האחרונה שפגשו את הגימנסיה הריאלית באולמה הבייתי. היה זה אחד המשחקים היותר חד צדדיים במסגרת העונה (אם לא נקח בחשבון את משחקי אוסטרובסקי), אך אחרי ההישגים האחרונים ובעיקר אחרי הניצחון הגדול בשבוע שעבר כשהם עם יתרון מינימאלי של 3 נקודות לקראת הגומלין, הגיעו בעיקר עם אמונה. לגימנסיה, קבוצת קליעה מצוינת, היה חשוב להתאושש כמה שיותר מהר מההפסד, למזלן, הבנות של זיו ארז לוקחות חלק בעוד לא מעט מסגרות העונה. ביום ראשון כבר במסגרת ליגת הנערות הנחילו לרעננה הפסד ראשון ושמרו על מאזן מושלם. בליגה הלאומית היה קצת פחות קל מול רמלה החזקה אך 80 הדקות האלה "איפסו את הראש" לקראת הגומלין. מול כ-300 אוהדים צהובים עלו השחקניות המקומיות חדות. לירון גלזר עם שתי שלשות וניקול מיכאליץ עם שתיים משלה הריצו את בנות הגימנסיה ליתרון מהיר 19:4 תוך שלוש דקות וחצי. למעשה 7-0 שרצו בהתחלה מחקו כבר תוך שתי דקות את יתרון היריבה. עד סוף הרבע התברר שההפרש חסר משמעות כשמיקה יקיר העלתה את קבוצתה ליתרון 28:12 לפני שמאי מלכין בשלשה מ-9 מטר הקטינה במעט את ההפרש עם הבאזר.

שחקניות עמק חרוד הצליחו לעצור לקראת סוף הרבע הראשון את "מבול" השלשות והרגישו נוח יותר בהגנה עם לחץ ושמירה חזקה אבל עם פתיחת הרבע השני קצב הקליעה הגבוה נמשך. אלה לא היו אחוזים גבוהים במיוחד, אבל המשחק המהיר ייצר הרבה פוזשנים שאיפשרו למקומיות לזרוק ולקלוע. מיכאליץ עם השלשה השלישית שלה, אחריה הדר חדד המצוינת עם השלשה הראשונה האישית ואחריה יקיר, תוך שתי דקות הגיעו הגימנסיה עד 37:17. כשהגימנסיה הגיעה ליתרון שיא של 29 נקודות (50:21), השתחררו, לחצו, רצו ושיחקו כדורסל מה שלא קרה כמעט ברבע. מאי מלכין קלעה 5 נקודות, חזרו עד 50:28, אבל בחצי דקה מיקה יקיר עם 5 נקודות הגדילה את היתרון מחדש 55:30 בהפסקה.

עמק חרוד רצו, אבל הכדורים לא נכנסו, ההגנה של הגימנסיה עבדה נהדר וכשבלתי אפשרי היה לעצור את שטף השלשות וכשיקיר וגלזר קלעו עוד 3 שלשות יחד וההפרש צמח ל-66:32 המשחק הוכרע ויתר הדקות היו לפרוטוקול. אומרים שסטטיסטיקה מתיישרת, בשבוע שעבר התקשו שחקניות הגימנסיה למצוא את הטבעת מחוץ לקשת, הערב היו להן 18 שלשות ב-49 אחוז, גלזר ומיכאליץ לבדן סיפקו 11 שלשות והגימנסיה חגגה העפלה שלישית ברציפות לגמר השנה, באופן מרגש יותר עם דור חדש של שחקניות מובילות. במקום לוי,יעקב וטייר, גלזר, יקיר ומיכאליץ כשמעל כולן הדר חדד במשחק קרוב לטריפל דאבל (9 כ"ח, 8 אס'). בעמק חרוד הצליחו לבלוט רק נעמי שבילי ומאי מלכין שקלעו 31 מ-47 הנקודות ועמק חרוד מסיימת עונה נהדת בחצי גמר ובשידור ישיר ראשון בטלויזיה.


קלעו לגימנסיה הריאלית ראשל"צ:
מיקה יקיר 23 נק', 8 אס'
ניקול מיכאליץ 22 נק', 7 כ"ח, 5 אס'
לירון גלזר 19 נק', 4 אס'
הדר חדד 15 נק', 9 כ"ח, 8 אס'
אנה שפולוב 6 נק', 8 כ"ח
ליאור שטיינברג 4 נק'
סתיו דואק ועדי דרור 3 נק' כ"א
עמית בן אליעזר 1 נק'

קלעו למקיף עמק חרוד:
מאי מלכין 18 נק'
נעמי שבילי 13 נק'
ליאור בכנר ועדי וינד 6 נק' כ"א
עדי פירסטנברג ועינב ענבר 2 נק' כ"אכתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();