אלישה קלארק
צילום: מוטי קלינגרהפסד כואב לנבחרת הנשים
אורלי קלינגר ,25/11/2015

ישראל הובילה כבר בדו ספרתי ברבע השני, נתנה יותר מידי פעמים לרומניה לחזור, והובילה 75 - 71 עם 1:20 לשחק. בסוף ישראל נכנעה למטווח השלשות הרומני והפסידה בבית, 77 - 78, מול כ2,000 צופים. אליפות אירופה מתרחקת.

פספוס זו לא מילה. גם אם ישראל הייתה מנצחת בהפרש קטן, זה היה מרגיש כמו פספוס גדול. ישראל הייתה כמעט בשוויון בריבאונד, הובילה במהלך 31 דקות וחצי, וקלעה 50 נקודות בצבע לעומת 30 של רומניה. איגוד הכדורסל ארגן אוטובוסים מכל הארץ והייתה אווירה מצוינת- למעלה מ2100 איש ביציע. כל זה לא הספיק. ישראל תצטרך לחולל אי אילו ניסים כדי אולי להצליח להזדחל לבין שש הסגניות הראשונות ולהעפיל לאליפות אירופה.

נציין אגב שלמרות פרסומי הכניסה חופשית, גבו 25 ש"ח על חנייה, וגרוע מכך, היציאה לא הייתה חופשית. מסיבה לא ברורה היה פקק ענק ביציאה. מעל חצי שעה של הנד-ברקס למעלה. אפשר לא להתפלא אם חלק גדול מה2,100 אוהדים לא יחזרו.

נבחרת ישראל - נבחרת רומניה 78:77

במחצית הראשונה הנבחרת נראתה טוב מאד בהתקפה, הצליחה לרוץ הרבה ולייצר הרבה נקודות בצבע מול הרכות הרומנית. אלישה קלארק ושי דורון קלעו את 16 הנקודות הראשונות של ישראל שהובילה 16 - 8. הרומניות הצליחו לחזור עד 20 - 21 בתום הרבע, תודות לישראל שהתחילה להתפשר על זריקות.

ברבע השני ישראל שוב פתחה פער, 40 - 30 תודות לנקודות בצבע של לויצקי שהצטרפה לדורון וקלארק בהתקפה. ב3 הדקות האחרונות של המחצית ישראל לא ניצלה את הזמן כדי לברוח יותר, וההפרש עמד על 42 - 34 במחצית. התחושה הייתה שיכלנו להוביל בהרבה יותר.

ברבע השלישי רומניה החלה לאותת עם השלשות. שתיים נכנסו וצימקו מיד ל40 - 42. ישראל נזכרה לחזור וללכת פנימה עם נקודות של לויצקי, קלארק ודורון והיתרון עלה שוב ל46 - 54. שוב, רומניה חזרה עם שש נקודות מהירות בעוד ישראל מאבדת כדורים לא מחוייבים מהמציאות. דורון מהקו קבעה 56 - 52 בתום 3 רבעים, ושוב, תחושת פספוס. מוטיב חוזר.

ברבע הרביעי מטווח השלשות התגבר, בעיקר באדיבותה של קלאודיה פופ שמשום מה לא זכתה לשמירה מספיק צמודה. היא קלעה 3 שלשות מתוך ה4 של רומניה בפתיחת הרבע האחרון ורומניה עלתה ליתרון, 66 -62. העסק נשאר צמוד אבל עכשיו ישראל הייתה זו שרדפה. צעירי בשלשה עם הבאזר וקלארק מהקו העלו את ישראל ל75 - 71 עם 1:20 על השעון. מספיק? לצערנו לא. עוד שלשה רומנית ולייאפ קליל של אנה פרארו צימקו ל76 - 77, 36 שניות על השעון. ישראל הלכה לקלארק שלא הצליחה לסיים מתחת לסל, והיא מיד עשתה עבירה. רומניה דייקה פעמיים, כדור לבן עם 15 שניות על השעון. דורון החזיקה אותו יותר מידי, ומצאה את לויצקי שהיססה יותר מידי לפני שהחטיאה מחצי מרחק.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();