דורון. התור שלה להוביל (אלונה חליוא)


"זאת השנה שלנו"
ספסל ,21/11/2015

שחקניות עם הרבה נסיון, סגל מחובר שרץ כבר כמה שנים, שחקנית חיזוק מהליגה הטובה בעולם והגרלה שמשאירה מקום לאופטימיות. אחרי היעדרות משתי אליפויות אירופה האחרונות, נבחרת הנשים של ישראל יוצאת הערב לדרך כשהפנים לכיוון צ'כיה 2017. ב20:00 מתחילים.

העשור הקודם היה מוצלח מאוד עבור נבחרת הנשים של ישראל, עם שלוש העפלות רצופות לאליפות אירופה. אחריהן הגיעו שני כשלונות (האחרון כואב במיוחד אחרי הפסד ביתי לבולגריה), והנה יוצאים שוב לדרך. בניגוד לשנים הקודמות, קמפיין המוקדמות הנוכחי יערך במהלך העונה, ויתפרס על כשנה. הראשונה מכל בית תעפיל לאליפות אירופה, ומבין הנבחרות שיסיימו במקום השני תעפלנה שש הנבחרות בעלות המאזן הטוב ביותר. ישראל, כאמור, פותחת את האליפות הערב מול נבחרת טורקיה החזקה ולאחר מכן תפגוש את רומניה (רביעי, היכל הדרייב אין, 19:00) ובפברואר הקרוב תמשיך את הטורניר עם שני משחקים נוספים.

המספרים:

מאז 1968, את מרבית הקמפיינים שלה נבחרת הנשים פותחת עם הפסד. יחד עם זאת, בעשור האחרון המגמה משתפרת והנבחרת מצליחה לנצח בחלק נכבד ממשחקי הפתיחה. את טורקיה פגשה הנבחרת שלוש פעמים בעבר במסגרת המוקדמות, וישראל ניצחה בשניים מהם. הנבחרות נפגשו פעם אחת מאליפות אירופה (2007), וטורקיה יצאה כשידה על העליונה. מול הנבחרת הרומנית המאזן קצת פחות טוב, כשהנבחרת הפסידה 8 פעמים במשחקי מוקדמות אליפות אירופה וניצחה רק ב3 משחקים. אבל במפגשים האחרונים בין הנבחרות, ב2010, ישראל ניצחה פעמיים בדרך לאליפות אירופה 2011. מאזן חיובי מחזיקה הנבחרת נגד בוסניה, אותה ניצחה 3 פעמים והפסידה רק פעם אחת.


הנבחרת

הסגל שבחר עדן ענבר כבר מורגל היטב למשחקי הנבחרת, כשחצי ממנו שיחק יחדיו בקמפיין המוקדמות הקודם ושחקניות נוספות היו חלק מהנבחרת בשנים הקודמות. לירון כהן, שהייתה הקפטנית והמנהיגה של הנבחרת בעשור האחרון, פרשה הקיץ ובמקומה קיבלה את התפקיד שי דורון, אחת השחקניות הטובות שידע הכדורסל בארץ (עם עבר עשיר בליגות הטובות באירופה ועם עבר קצר בליגה הטובה בעולם). חיזוק משמעותי מגיע מעמדת המתאזרחת, כששחקנית הWNBA אלישיה קלארק תערוך הופעת בכורה בנבחרת הישראלית. קלארק משחקת בארץ מעונת 10/11, ועברה בהפועל ראשל"צ, הרבלייף רמת השרון ובשנתיים האחרונות ב-בנות אשדוד. בתפקיד "המבוגר האחראי" תמשיך לכהן ליעד סואץ קרני, שבקמפיין הקודם הוקפצה חזרה אחרי שכבר הכריזה על פרישה, ומאז המשיכה לשחק ועושה חיל עם בנות הרצליה.

שחקניות שממשיכות מהקמפיין האחרון של הנבחרת וכבר צברו מספר משחקים רב במדים הלאומיים הן קטיה לויצקי, נעמה שפיר, נעמי קולודני ושירן צעירי. שפיר מסומנת כדור העתיד של הנבחרת, וכבר הספיקה לחוות אליפות אירופה אחת עם הנבחרת ב2011. לויצקי אוטוטו סוגרת עשור בנבחרת הבוגרת, שחקנית חמישיה ואחת הבולטות ברוטציה בקמפיין הקודם עם קרוב ל10 נקודות למשחק ומעל חסימה למשחק (1.90 למי ששכח). כמוה גם שירן צעירי היא מותיקות השחקניות בנבחרת, ומפתיחת העונה בליגת העל לנשים נראה שהיא מגיעה לנבחרת בכושר טוב (4 ניצחונות עם רמת חן, כמעט 10 נקודות למשחק). והיא גם אופטימית לגבי הקמפיין הנוכחי: "אני מקווה להביא את אותה היכולת מהליגה לנבחרת. אני חושבת שאני נמצאת בכושר טוב, ואני מאוד רוצה לתרום לנבחרת. ואני קוראת לכולם, אנחנו צריכים אתכם ביום רביעי בשיא הכח איתנו, זאת השנה שלנו ואנחנו צריכים את כולם כדי להעפיל לאליפות אירופה."

שתיים שחוזרות לסגל אחרי שלא היו חלק מטורניר המוקדמות הקודם הן קטיה אברמזון, ובר גילינסקי. לאברמון יש ברזומה כבר 3 הופעות באליפות אירופה עם הנבחרת, והיא שיחקה גם תקופה באירופה. גילנסקי, למרות גילה הצעיר, כבר צברה פז"מ בנבחרת, (הופעה ראשונה בבוגרות בגיל 17, לפני שדיברו על הצערה וקידמו את המוכשרות) ומגיעה נחושה לקראת הקמפיין הנוכחי. רוני בן נון שהיתה חלק מסגל הנבחרת בקמפיין הקודם אך לא זכתה לדקות משחק תנסה לעשות את קפיצת המדרגה ולהיות משמעותית יותר והצעירות שהולכות לקראת הופעת בכורה בנבחרת הן אופיר בנט וטל לב. השתיים האחרונות מגיעות אחרי קיץ עם נבחרת העתודה. בנט השתלבה יפה בבנות הרצליה וכבר נחשבת לחלק חשוב ברוטציה שם, טל לב שגם לקחה חלק בנבחרת הנערות ובנבחרת 3X3, היא הבוגרת הראשונה של האקדמיה שמשתלבת בנבחרת הבוגרת, ובאיגוד מצרפים אותה לנסיעה בעיקר כדי לבנות אותה לשנים הבאות.


אל אל ישראל. (עודד קרני, איגוד הכדורסל)


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();