בלול עם בנות תיכון "הקריה"


אלי בלול מצטרף להפועל ברנר
שי ברק ,01/06/2015

אחרי שהצליחו בבנים להרים מחלקה צעירה בחמש שנים, בהפועל ברנר מתפנים לעשות את אותו הפרויקט בבנות. לצורך כך הביאו את אלי בלול מאמן נערות אשדוד בעונה שעברה ורמלה לפני שתי עונות ויחד עם הצוות המקצועי ותמיכת המועצה מכוונים להיות הדבר הבא בענף ומתחילים לעבוד על קבוצה בוגרת שמכוונת ללאומית וכבר מתחילה באימונים פתוחים ומחפשים שחקניות שיצטרפו לדרך.

לפני חמש שנים הגיע תומר בן חמו למועצה אזורית ברנר, היו אז 3 קבוצות ליגה לבנים (קטסל, ילדים ונערים) ו-54 שחקנים במחלקה והתמנה למנהל המקצועי. 5 שנים אחרי למועצה יש כ-150 שחקנים ב-20 קבוצות, כשהקבוצות הבכירות בגילאי ילדים, נערים ונוער בליגות הבכירות, כולל חצי גמר גביע המדינה בילדים שנכנעו רק למכבי תל אביב וכעת מתחילים לבנות קבוצת בוגרים למחלקה כדי שלצעירים יהיה לאן לשאוף והיכן לשחק כשיסיימו את גיל הנוער וקבוצת תיכונים.

לפני שהגיע לברנר עם רזומה עשיר (20 שנה כמאמן, 10 מהם בטרום קדטיות ובנוסף אימן בעבר קבוצות נערים לאומית בהפועל חולון והפועל גבעתיים), הרגיש שיש פוטנציאל להקים מחלקה צעירה במועצה שמונה בסה"כ 6,500 תושבים, זה הצליח מעל למצופה. (מוזמנים לקרוא עוד בכתבה הזו). על אף שמדובר במקום קטן יחסית, העניין שצובר הכדורסל הוא רב ולמשחקי ההכרעה כבר מגיעים כ-500 אוהדים (קרוב ל-10% מתושבי המקום) וראש המועצה, דורון שידלוב, תומך נלהב בכדורסל ורוצה בהצלחתו. במועדון מייחסים הרבה מההצלחה לזכותם של שידלוב וברי שהביאו את הכדורסל למקום בו נמצא.
חמש שנים אחרי שהפרויקט עובד מעל המצופה, התפנו בברנר לטפל בכדורסל הבנות. על הכישרון שחבוי במקום אפשר ללמוד משם אחד, מיקה יקיר, כדוגמא. יקיר שגדלה עד כיתה ז' עם קבוצות הבנים במועצה עזבה, בהיעדר מחלקת בנות למכבי ראשון לציון (היום הפועל) של זיו ארז, שם היא מובילה את נערות ב' של המחלקה לצמרת ולמשחקי הגמר. כשהגיעו שמות נוספים של כישרון הצומחים במחלקה החליטו בן חמו יחד עם אבי דרי מנהל מחלקת הספורט במועצה לטפל גם בתחום הזה. ההזדמנות שנקרתה בדרכם היתה מושלמת, אלי בלול חיפש מועדון להתחיל בו פרויקט חדש, הם חיפשו מאמן שהוא סמל בכדורסל גם לנערים וגם בעל נסיון באימון נשים והחיבור היה מושלם, כעת כל שנותר הוא להתחיל לעבוד ואם להסתמך על ההצלחה הגדולה במחלקת הבנים – גם בכדורסל הנשים צריכים להתחיל לשנן את השם "הפועל ברנר".

בלול שיאמן את קבוצת הקט סל והנערים וינהל את פרויקט הנשים, לא נכנס לוואקום. במחלקה כבר משחקות 30 בנות בקבוצות ילדות וקט-סל ובקבוצות הכנה לליגה. לפני שנה הקים מחדש שביט מנשה את קבוצת הנשים בליגה א', שם סיימו במקום הראשון במאזן 18-0 והעפילו לארצית, עכשיו צריך להמשיך ולקדם. התוכנית דומה לבנים, פרויקט של 5-6 שנים במהלכם תורחב התשתית של הצעירות המקומיות ויושקעו משאבים בקבוצות הצעירות בשאיפה לפתוח קבוצה מובילה לכל שכבת גיל, אך במקביל יפעלו גם להעלות את הבוגרות ללאומית ולהתייצב שם כקבוצה מן המניין, לפחות. בלול ייאמן את הקבוצה יחד עם מנשה שכבר התחילו לחפש ספונסרים ומשקיעים לפרוייקט ומתחילים באימונים פתוחים לשחקניות שרוצות להצטרף לפרויקט שצפוי לרוץ בשנים הקרובות הכי גבוה שאפשר. באגודה מתכוונים להקצות את כל המשאבים שיש בבנים גם לבנות, ממאמן אתלטיקה ופסיכולוגית ספורט ועד למתקנים האיכותיים שיש למועצה להציע, בצוות המקצועי ישתלב גם דיוויד ונטורה שמאמן בבנים, אך בעל נסיון באימון בנות, כולל כמאמן אישי ולמעשה מדובר במערכת משומנת שמחכה לשחקניות שיצטרפו אליה.

לברנר לא מחכים חיים פשוטים, באזור יש לא מעט מחלקות מתפתחות, כמו בבאר טוביה ששנה הבאה ישחקו בלאומית ובליגת העל לתיכונים בנערות א', גדרה, רחובות ויבנה שמפתחים את התשתית שם אך בברנר לא מפחדים ובטוחים שעם עבודה נכונה והשקעה באימונים ובמתן מעטפת שאפשר למצוא כמוה רק במועדונים גדולים, יצליחו במשימה.

העונה הבאה תצא לדרך כבר ב-4/6 עם אימון פתוח שיתקיים ב-20:30 באולם ב"קדרון" ואימון נוסף בשבוע שאחרי. במקביל יתחילו להפיץ את הבשורה בין בתי הספר במועצה ומקווים שהעניין שנוצר אצל הבנים ימשיך גם בבנות.

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();