צילום: פיב"א אירופה


לאירופה יש אלופה חדשה!!!
ליאור חי צדקה ,12/04/2015

USK פראג עלתה ללא רגשי נחיתות מול קבוצת הכוכבות של יקיטרינבורג וזכתה בניצחון סנסציוני 72-68 לאחר שהובילה במשך כמעט 40 דקות. קיה ווהן נבחרה לשחקנית המצטיינת בפיינל פור.

פראג 72 - יקיטרינבורג 68


לעיני אולם ביתי מפוצץ בקהל ביתי תומך, USK פראג שלפני שנתיים עוד הייתה בשר התותחים של היורוליג, עשתה את הבלתי יאמן וזכתה בניצחון סנסציוני על יקיטרינבורג העשירה שהבטיח לה אליפות אירופה ראשונה בתולדותיה.
דניאל רובינסון במשחק חייה וקיה ווהן בדאבל דאבל מרשים, הובילו קבוצה שחלמה על פיינל 4 ביתי לתואר הכי גדול שיש לאירופה להציע.

הרבע הראשון נפתח בידיים רועדות של שחקניות בשתי הקבוצות. יאנה וסלה הותיקה (31) שמשחקת ביורוליג מהתקופה שהיא הייתה בת 6 (הלצה) לקחה את האחריות לידיים ועשתה 9 נקודות ברבע הראשון. מנגד, אלו היו בעיקר קנדיס פארקר וסנדרין גרודה שהחזיקו את הרוסיות במשחק. שלוש שלשות רצופות של הצ'כיות העלו אותן ל10-17 ומאז הן לא שמטו את ההובלה עד לסיום המשחק. הרבע הראשון הסתיים בתוצאה 12-17 לפראג. ברבע השני סניה פטרוביץ' ודניאל רובינסון התעוררו, כשמנגד הכדורים של הרוסיות מרחוק ממאנים להיכנס לסל. 28-32 במחצית.

רבע שלישי ענק של דניאל רובינסון והתעוררות של קיה ווהן שהתחילה לצלוף מחצי מרחק, סגרו רבע שלישי ב40-50 לטובת פראג. ברבע הרביעי רובינסון ווהן המשיכו לעשות עבודה גדולה, סוניה פטרוביץ' נלחמה ולמרות קנדיס פארקר שעשתה את כל מה שהיא יכולה בשביל לחזור למשחק ולנצח (נראתה כמו היחידה שבאמת מנסה) פראג הצליחה להחזיק את ההפרש הקטן בציפורניים ולקחת את המשחק.
ניצחון גדול לצ'כיות, הפסד גדול ליקיטרינבורג ששוב הוכיחה לאירופה כולה שעם כל הכסף והכישרון שנשפכים שם, היא כנראה לא עשויה מהחומר הנכון.
קיה ווהן זכתה בתואר השחקנית המצטיינת של הפיינל 4.


לפראג: דניאל רובינסון 24 נקודות, קיה ווהן 18 ו12 כ"ח, סוניה פטרוביץ' 13 ו8 כ"ח, יאנה ואסלה 11.

ליקיטרינבורג: קנדיס פארקר 27 ו14 כ"ח, סנדרין גרודה 19 ו9 כ"ח, אלבה טורנס 12.







כתבות אחרונות באתר
Print






© כל הזכויות שמורות
cker();