ואסלה ופלאו חוגגות (FIBA Europe/Elio Castoria)


הרוסים באו. גם הצ'כים.
ליאור חי צדקה ,10/04/2015

משחקי חצי גמר הפיינל פור שנערכו הערב הדגישו את הפערים בין יקיטרינבורג ובין שאר אירופה, בעוד הקבוצה הרוסית דרסה את יריבתה עטורת הכוכבות דינמו קורסק, המארחת התקשתה 3 רבעים מול פנרבחצ'ה שאחרי 2 הופעות בגמר תשחק העונה על המקום השלישי. ביום ראשון ב19:00 (שעון ישראל) פראג תנסה למנוע מיקטרינבורג להחזיר לעצמה את תואר אלופת אירופה

יקיטרינבורג 81 - דינמו קורסק 70
יקיטרינבורג שוב הוכיחה שכשהיא באה מוכנה מנטלית למעמדים גדולים, אין מי שיכול לעצור אותה. אז מה אם דיאנה טוראסי שבורת האצבע לא כשירה לשחק? אז מה אם היא הפסידה פעמיים השנה לדינאמו קורסק ביורוליג? אז מה אם היא סיימה רק במקום השני בבית א' של היורוליג?
הקבוצה של אולף לנג הוכיחה לכולם את מה שכולם יודעים כבר שנים- יקיטרינבורג היא הקבוצה הכי מוכשרת בעולם וכל מה שקורה לה, לטוב ולרע, תלוי בעיקר בה. אחר הצהריים זה עבד לה נהדר מול קורסק המצוינת שלא מצאה את הידיים והרגליים של עצמה מול קבוצתו לשעבר של שבתאי קלמנוביץ', שרצה כמו מטורפת וגמרה את המשחק אחרי 3 דקות. לוח התוצאות הראה 22-46 בסיום המחצית הראשונה, בעיקר בזכות משחק הגנה משובח של דיאנה נולאן וחדות התקפית והגנתית של הצמד- חמד פארקר& גרודה שחוץ מלקלוע מכל מצב, סגרו את ננקה אוגוומיקה הנהדרת על אפס נקודות במחצית הראשונה. המחצית השנייה הייתה לפרוטוקול בלבד והסתיימה בתוצאה 70-81 בזכות משחק גדול של אייסיל אלבן שעלתה מהספסל ולקחה את הקבוצה שלה על הגב.

ליקיטרינבורג: גרודה 20 נקודות ו9 כ"ח, פארקר 15 נקודות ו15 כ"ח, טוליבר 14, נולאן 10, טורנס 9.
לקורסק: אלבן 16, אוגוומיקה ואוגסטוס 13 כ"א, מילובאנוביץ' 10.
חוגגות את החזרה לגמר, שחקניות יקיטרינבורג (צילום: פיב"א אירופה)


פראג 62 - פנרבחצה 49
פנרבחצ'ה נראת רע כל העונה. איכשהו היא הצליחה לסיים את בית ב' במקום הראשון, איכשהו היא הצליחה להגיע לפיינל 4, איכשהו היא הצליחה להיות מוגרלת נגד פראג ולא נגד אחת הרוסיות. הטורקיות שלא מסוגלות לעשות סל מבחוץ עשו חילוף רע מאוד במהלך העונה, החתמתה של שבונטה זלוס ע"ח אנג'ל מקורטרי החלישה את הקבוצה עוד יותר וכל משחק ההתקפה של הקבוצה מתבסס על הכנסת כדורים לשתי הגבוהות שלה ועל ניסיונות של ביבה לפתוח הגנות מבחוץ. הערב צ'אלס והולינסוורת' פגשו את קיה ווהן ומי שפוגש את קיה ווהן יודע שלא מדובר בפראיירית (ויעידו על כך שחקניות הליגה הישראלית). משחק ההתקפה של הגארדיות הטורקיות המשיך להיות רע עד בלתי נסבל והעבודה של קיה ווהן גרמה גם לגבוהות שלהן להיות פחות טובות.

פראג הגיעה למשחק במגרשה הביתי חדורת מוטיבציה, עם אמונה גדולה בעצמה ועם הרבה אנרגיות מהקהל ולמרות משחק רע של סוניה פטרוביץ' ודניאל רובינסון, הצליחה לנצח 49-62 בזכות הגנה גדולה ומשחק נהדר של לאייה פלאו, קיה ווהן, יאנה ואסלה ושפן נהדר בשם אלנה אנוסובה שלא רואה הרבה מגרש בדרך כלל (ולא בצדק). הניצחון של הצ'כיות מוביל אותן לגמר צ'כי ראשון מאז 2008 (התקופה בה הסתיימו ימי הזוהר של הכדורסל הצ'כי ושל ברנו הגדולה).

לפראג: ווהן 15 נקודות ו12 כ"ח, פלאו 13 נקודות 6 כ"ח ו7 אסיסטים, ואסלה 12.
לפנרבחצ'ה: צ'ארלס 14, הולינסוורת' 10.

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();