אוגוומיקה (צילום: פיב"א אירופה)


"מסביב לעולם" - סיכום המחזור ה14 ביורוליג
ליאור חי צדקה ,21/02/2015

השבוע הסתיים שלב הבתים ביורוליג, עם כמה משחקים דרמטיים ובעוד שבוע וחצי ייפתח רבע הגמר על התואר היוקרתי ביבשת. ליאור חי צדקה מסכם את המחזור האחרון שקבע את שמונה הגדולות.

המחזור האחרון של שלב הבתים ביורוליג הבטיח מפגשים לוהטים בין שתי הטוענות הגדולות לכתר, וכמה קרבות בהם המנצחת תעלה לשלב הבא והמפסידה תראה אותו מהבית, וקיים בענק.

בית א'

1. דינמו קורסק
2. יקטרינבורג
3. פראג
4. גלטאסראי
5. ויסלה קראקוב
6. לאטס מונפלייה
7. קוזיץ'

לאטס מונפלייה 72- USK פראג 77הצרפתיות שהתחילו לא רע את דרכן במפעל, אך נחלשו מאוד בתקופה האחרונה, באו למשחק הביתי בלי מיסטי באס וג'נה הויאיי, אך בידיעה שניצחון במעל 11 יבטיח את העלייה לרבע הגמר. מנגד, פראג הגיעה בידיעה שהיא תלויה רק בעצמה- ניצחון בנקודה והיא מסיימת שלב ראשון בינוני עם מאזן 6-6 ועם מקום שלישי בבית המוות של היורוליג. מונפלייה עלתה למשחק עם רצון, אמונה ובעיקר בלי רגשי נחיתות, פתחה אותו נהדר וסיימה את המחצית ביתרון 37-43 כשאנאל לארדי מוכיחה שהיא ראויה למקום בחמישייה הראשונה, אלודי גודין משחקת נפלא ואינגריד טנקווראי תופרת מהספסל. מחצית שנייה בינונית ורבע אחרון בלי אוויר, סידרו לפראג העמוקה, המוכשרת והמנוסה יותר, ניצחון חשוב ועלייה לרבע הגמר.

למונפלייה: אלודי גודין 21, נעמי הלמן 16, אינגריד טנקווארארי 13, ולריאן אייאי 12.
לפראג: קיה ווהן 17 ו9 כ"ח, לאייה פלאו 15 ו11 אסיסטים, סוניה פטרוביץ' 14 ו9 כ"ח, אווה ויטצ'קובה 13, דניאל רובינסון 10.גלטאסראי 63- ויסלה קראקוב 45ממעמקי המקום השישי בבית, הגיעה האלופה הטורקית והאלופה האירופית המכהנת עם אש בעיניים ועם רצון עז להגיע לרבע הגמר של היורוליג ולהוכיח שלא נס ליחה. קראקוב מצידה, שניצחון היה מעלה אותה לרבע הגמר, לא מצאה את הידיים ואת הרגליים של עצמה ובעיקר לא מצאה את הסל של היריבה. היא סיימה את המשחק עם 32% מהשתיים וקלעה רק שתי שלשות במשחק כולו. המחצית הראשונה הסתיימה ביתרון נקודה לטורקיות, אך למחצית השנייה הופיעה רק קבוצה אחת, מה שסידר לגלא עלייה קלה לרבע הגמר מהמקום הרביעי בבית ומפגש סופר טעון שהוא לא פחות משיחזור של הגמר אשתקד, מול פנרבחצ'ה.

לגלא: סנצ'ו ליטל 15 ו14 כ"ח, נוריה מרטינס וילנה דובלייביץ' 14 כ"א.
לקראקוב: ג'נטל לוונדר 13 ו14 כ"ח, אלי קוויגלי 10.דינמו קורסק 74- יקיטרינבורג 73במשחק בין הקבוצה הגדולה באירופה, לבין זו שרוצה לקחת לה את הבכורה, נפגשו דינמו קורסק ויקיטרינבורג, שתי המאוכזבות הגדולות של העונה שעברה, עם מטרה אחת ברורה- לסיים את בית המוות במקום הראשון ועם עוד כמה מטרות לא מוצהרות. אנט יעקובסון זוגוטה, שערקה אחרי שנים ביקיטרינבורג לינמו קורסק, רצתה להוכיח לאקסית שלה שלוותר עליה הייתה טעות גדולה. ננקה אוגוומיקה רצתה להוכיח לשותפותיה לקו הקדמי ב"לוס אנג'לס ספארקס" שזה שהן מרוויחות יותר כסף ממנה זה זמני בהחלט וסימון אוגוסטוס באה להראות שהיא לא פחות טובה מדיאנה טוראסי. בסיומו של משחק צמוד ומורט עצבים, ניצחה הקבוצה הביתית בנקודה בזכות התעלות נוספת של אוגוומיקה, סיימה את בית א' במקום הראשון עם מאזן 2-10 מרשים ותפגוש את בורז' הענקית ברבע הגמר.

לקורסק: ננקה אוגוומיקה 21, 10 כ"ח ו7 אסיסטים, סימון אוגסטוס 17, אנט יעקובסון זוגוטה 13, ילנה מילובאנוביץ' 10.
ליקיטרינבורג: קנדיס פארקר 17 ו17 כ"ח, דיאנה טוראסי וסאנדרין גרודה 16 כ"א.בית ב'

1. פנרבחצ'ה
2. נדז'דה אורנבורג
3. פרפומריאס אבנידה
4. בורז'
5. אגוספור
6. ברטה פמיליה
7. אנרגה טורן
8. ברנו

אגוספור 76- ברנו 64

אחת מהאכזבות הגדולות של העונה הגיעה למפגש מול בשר התותחים של היורוליג בידיעה שבסיום המשחק היא תמצא את עצמה מחוץ לרבע הגמר, למרות תכניות גדולות ותקציבי ענק. מנגד, הגיעה ברנו בתקווה לא לצאת מושפלת ועם רצון עז לסיים את הדרך במפעל ולנוח עד לעונה הבאה, בה היא תחזור ליורוליג ובאופן טבעי גם תחזור להיות בשר התותחים של הליגה. זה נגמר בניצחון של הטורקיות שסיימו את דרכן במפעל ויוכלו עכשיו להתרכז בליגה המקומית.

לאגוספור: גבריאלה מרג'ינאן 14, סטייליאני קלטסידו 12, אוראל אסרה 11.
לברנו: איוואנה ז'לקובה 17, מיקאלה סטייסקלובה 12, קטרינה הינדרקובה 10.בורז' 73- פרפומריאס אבדינה 55

הצרפתיות הגיעו למשחק מול הפתעת העונה ביורוליג בידיעה שיסיימו את המפעל במקום הרביעי בבית ושיפגשו בשלב הבא את אחת משתי הענקיות של רוסיה. אבדינה מצידה הגיעה לצרפת בידיעה שסיימה את בית ב' במקום השני ושהיא צפויה לפגוש ברבע הגמר את זו שתסיים במקום השלישי בבית המקביל. רבע שלישי של 4-20 לצרפתיות גמר את הסיפור ושלח את שתי הקבוצות להתכונן לשלב הבא.

לבורז': אנדן מיים 20, מריאנה טולו 11, פאולין סלניאק 10.
לאבדינה: מרתה פרננדז 14, אייז'ה מרפי 12, אנג'ל רובינסון 11.נדז'דה אורנבורג 64- פנרבחצ'ה 56

במשחק שכולו הצהרת כוונות וטו לא, הגיעו נדז'דה ופנר בידיעה שהן כבר הבטיחו את המקום ברבע הגמר, המארחת מהמקום השלישי והאורחת מהמקום הראשון. לפנר זו הייתה הזדמנות נהדרת לבדוק כיצד משתלבת מי שלקחה ממנה את אליפות טורקיה ואת אליפות היורוליג בעונה שעברה, שבונטה זלוס, הרכש החדש שהגיעה על חשבונה של אנג'ל מקורטרי שעזבה את הקבוצה. בסיום המשחק נקבע שפנר תפגוש את גלא ברבע גמר כל טורקי ושנז'דה תפגוש את יקיטרינבורג ברבע גמר כל רוסי.

לאורנבורג: דיונה בוונר 17, מרינה קוזינה וקנדיס דופרי 13 כ"א, אנה קרוז 11.
לפנר: אגניסקה ביבריז'קה 19, שבונטה זלוס 13, טינה צ'ארלס 10.ברטה פמיליה 93- אנרגה טורן 61

במשחק בין שתי קבוצות שסיימו את דרכן בשלב הראשון של המפעל, ניצחו האיטלקיות בקלות את הפולניות שהניסיון הראשון שלהן ביורוליג היה לא פשוט, אך בזכות ברנו החלשות, הפך לטוב בהרבה ממה שצפו להן בהתחלה.

לפמיליה: איזבל יעקובו 21 ו11 כ"ח, ג'ולין אנדרסון 12.
לאנגרה טורן: אג'ינסקה מקווסקה 11, טיאנה אדג'וקוביץ' 10.שחקנית השלב הראשון- ננקה אוגוומיקה

הפורוורד/סנטר של קורסק עושה עונה גדולה ומוכיחה שבוע אחרי שהיא השחקנית הכי טובה ביורוליג. ברביעי האחרון היא אימללה את הקבוצה הכי מוכשרת בעולם כשעל הראש של שחקניות כמו קנדיס פארקר וטסנדרין גרודה, היא קלעה 21 נקודות ועשתה מה שהיא רוצה על המגרש. תוסיפו לזה 10 ריבאונדים, שבעה אסיסטים ומקום ראשון בבית א' של היורוליג.

את השלב הראשון במפעל היא סיימה במקום הראשון בנקודות ובריבאונד, עם ממוצעים של 20.5 11.5 במשחק, כשהיא קולעת ב 61% משתי נקודות וב35% משלוש נקודות ועוד לא דיברנו על ההגנה הנפלאה ועל ראיית המשחק שלה. כמו כן, היא נבחרה בחמישה מתוך שניים עשר המשחקים שלה לשחקנית השבוע ביורוליג, היחידה שנבחרה יותר מפעם אחת מכל השחקניות במפעל.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();