נטאשה לייסי (צילום: פיב"א אירופה)


מסביב לעולם - 7 בום!
ספסל ,12/12/2014

ליאור חי צדקה לוקח אותנו אל מעבר לים, לאירועים הגדולים שקרו השבוע מחוץ לגבולות ארצנו. ביורוליג, יורוקאפ ובליגות השונות בחו"ל.
השבוע סיכום שבועי עם זווית "ישראלית", על מה עשו 7 מהזרות היותר מזוהות עם הליגה שלנו

=== ליאור חי צדקה ====


הליגה הישראלית משמשת בית שני ללא מעט שחקניות אמריקאיות שמגיעות לפה ונשארות פה שנים, לחלקינו קשה לדמיין את הליגה בלעדיהן וכשהן הולכות, אנחנו זוכרים אותן ומתגעגעים...
השבוע נבדוק מה קורה בקריירה של שבע מהשחקניות היותר מזוהות עם הליגה הישראלית.


קארימה כריסמס:

כריסמס הגיעה לבנות השרון של דליה בושינסקי בעונת 2011/12 כרוקי מוכשרת שמשחקת בעמדות 2-3, הוסתה מיד לעמדה מספר 4 והייתה אחת מהשחקניות המובילות בליגה עם 20 נקודות ו10.3 כדורים חוזרים, שבאו יחד עם משחק מלחמה בלתי מתפשר. עונה לאחר מכן היא כבר מצאה את עצמה במכבי רמת חן של אורה גלזר, שם בילתה בשנתיים האחרונות והפכה לאחת מהשחקניות הכי מזוהות והכי גדולות שכדררו אי פעם בליגה הישראלית. כריסמס, שחקנית ה"אינדיאנה פיבר" מהWNBA בחודשי הקיץ, נבחרה בדראפט של הליגה הקוריאנית וקיבלה חוזה שמן ב"בירדס" יחד עם "ישראלית" נוספת, ג'סיקה ברילנד שליהטטה בעונה שעברה בבנות הרצליה ובעונותיים שלפני כן בשכנה מהרמה. בליגה הקוריאנית רק שחקנית זרה אחת יכולה להיות על המגרש בכל זמן נתון וקארימה, שחולקת את עמדה מספר 4 עם ברילנד, משחקת מעט דקות (20 בממוצע) ומעמידה ממוצעים של 10.7 נקודות ו6.7 כדורים חוזרים במשחק.
השבוע- 0 נקודות ו3 כ"ח ב7 דקות משחק, בניצחון 57-64 מול וינוס.


פלאנט פירסון:

ומדרום קוריאה לאיטליה. חוזה גדול, אתגר חדש ואשלי ווקר, הביאו את פירסון לארץ המגף ולרגוסה הצנועה שמסתכלת על הליגה האיטלקית מהמקום הראשון עם מאזן מדהים של 0-11 ויתרון של שני משחקים על פני סקיו שרגילה לקחת אליפות בהליכה.
פלאנט הגיעה לכאן לראשונה בעונת 2003/4 כשחקנית צעירה מוכשרת ואנרגטית שנבחרה במקום הרביעי בדראפט. עד מהרה, היא הפכה לגבוהה הטובה בליגה והובילה את רמת חן להישגים מפתיעים, תוך כדי שהיא מעמידהה ממוצעים של 19 נקודות ו7.2 כדורים חוזרים. למרות חיזורים רבים של אליצור רמלה וקבוצות נוספות בליגה, היא בחרה להישאר עם אלי רבי ורמת חן לעונה נוספת, אך נחתכה לאחר ארבעה משחקים בשל בעיות התנהגות. בהמשך היא חזרה לשתי קדנציות באליצור רמלה ולשנה נוספת באשדוד. באיטליה היא מובילה את קבוצתה עם 15.8 נקודות ו6.5 כדורים חוזרים בממוצע.
השבוע- 14 נקודות ו10 כ"ח בניצחון 51-56 על ונציה.


נטשה לייסי:

ב2008/9 היא הגיעה לאשדוד ועשתה שמות. שחקנית שידה בכל ויד כל בה. חטפה, איבדה, קלעה, החטיאה, זרקה, זרקה שוב, לקחה ריבאונד, מסרה, איבדה, חטפה, איבדה, קלעה וחוזר חלילה. שחקנית סופר מוכשרת שאף אחד לא ידע מה הוא יקבל ממנה ברגע נתון, אבל כשזה קרה... כשזה קרה, היא קלעה 18.5 נקודות בממוצע למשחק, לקחה 9 כ"ח בפלייאוף והובילה את אשדוד הצנועה לגמר הפייאוף הראשון בתולדותיה, כשזה קרה היא זכתה בחוזה גדול מאוד ברמלה (שהסתיים בטרם עת, בעקבות התרסקות כלכלית של הקבוצה) כשזה קרה היא הצליחה להיכנס לסגל של כמה מקבוצות ה WNBAולשחק ביורוליג. וכשזה לא קרה... כשזה לא קרה היא חירבה את המשחק של הקבוצה שלה, כשזה לא קרה הקבוצה שלה בדרך כלל הפסידה, כשזה לא קרה היא הרסה את קריירת הWNBA שלה ושוחררה מכל קבוצה בליגה האמריקאית במהרה.
השנה עושה רושם שזה סוף כל סוף קורה. שהכל מתחבר. לייסי משחקת במרסין ומעמידה ממוצעים מפחידים של 14 נקודות, 7.5 כ"ח ו8.5 אסיסטים בליגה הטורקית ו18.8 נקודות, 9 כ"ח ו8 אסיסטים ביורוקאפ. לייסי היא גם שיאנית האיבודים באירופה עם יותר מ5 איבודים בממוצע למשחק בכל המסגרות.
השבוע- 25 נקודות, 10 כ"ח ו9 אסיסטים באחוזים מדהימים ומדד 44 בניצון הגדול של מרסין על ספארטק מוסקבה הגדולה ביורוקאפ ו12 נקודות יחד עם 8 כ"ח באחוזים נוראיים ומדד 1 בניצחון על אטיי בליגה הטורקית.


אמברוסיה אנדרסון:

אמברוסיה הגיעה לרמת השרון בעונת 2009/10, כשחקנית אלמונית יחסית מהליגה הפורטוגלית והוכיחה במהרה שהיא לא נופלת מזרות מוכרות ומוכחות שמשחקות בליגה. תוך כדי שהיא מעמידה ממוצעים של 16 נקודות ו7 כ"ח, סחפה את רמת השרון לאליפות, יחד עם קיה ווהן, שרי סאם, מירב דורי וליעד סואץ. בעונה שלאחר מכן אמברוסיה עברה לקבוצה הצנועה מאשדוד ועזרה לה להגיע עד לגמר הפלייאוף, כשבדרך היא עוברת בסוויפ את אותה רמת השרון עימה היא זכתה באליפות המדינה (האליפות האחרונה של הקבוצה עד כה). את עונת 2011/12 אמברוסיה התחילה אצל שירה העליון בראשון, אך נחתכה ועברה לנתניה של זוהר רייזמן אותה סחפה יחד עם אנג'י ביורקלנד הנהדרת, מהמקום האחרון בליגה, תוך סדרת נצחונות נהדרת. בימים אלו התחילה אמברוסיה את עונתה השנייה בקרולו הצרפתית, איתה הבטיחה אתמול את עלייתה לשלב 16 האחרונות ביורוקאפ כשהיא מעמידה ממוצעים בינוניים למדי של 8.8 נקודות ו3.8 כדורים חוזרים באחוזים חלשים.
השבוע- 4 נקודות בניצחון על DVTK ההונגרית ביורוקאפ, 6 נקודות בהפסד לאראס בליגה הצרפתית.


טנישה רייט:

האישה והאגדה. עם ותק של ארבע עונות בליגה המקומית ורקורד של זכייה בגביע היורוקאפ עם קבוצה ישראלית, טאנישה רייט היא השחקנית הזרה הכי אהובה בישראל והכי מזוהה עם אליצור רמלה בהיסטוריה. במאי 2015 היא אף זכתה בתואר "השחקנית הגדולה ביותר ששיחקה בישראל" בסקר ספסל. היא התחילה את הקריירה הישראלית כשחקנית צעירה בהפועל תל אביב של האייזרמנים בעונת 2006/7 המשיכה בבנות השרון וחזרה אחרי שנות גלות לליגה הישראלית ולרמלה.
טאנישה, חברה קבועה כבר שנים ארוכות בחמישייה של ה"סיאטל סטורם" משחקת זו שנה שנייה באגוספור ולוקחת חלק בליגה הטורקית וביורוליג. העונה, היא מספקת 10 נקודות למשחק בליגה הטורקית ומובילה את קבוצתה עם 15.5 נקודות למשחק ביורוליג.
השבוע- 6 נקודות ו4 כ"ח בניצחון על נדז'דה הרוסית ביורוליג, 6 נקודות ו6 אסיסטים בהפסד לפנרבחצ'ה בליגה הטורקית.


קיה ווהן:

היא הגיעה לכאן כזרה צעירה ומוכשרת בעונת 2009/10 והפכה במהרה לגבוהה הכי טובה בליגה. היא הובילה את רמת השרון לאליפות גדולה, כשאיתה משחקות זרה אלמונית ושחקנית ותיקה ששיאה כבר מאחוריה. בהמשך היא הגיעה לחצי עונה ברמלה ולקחה גם איתה אליפות. ואז היא עזבה, ואנחנו נשארנו בעיקר עם הגעגוע לאחת מהגבוהות האמריקאיות הכי אינטליגנטיות ששיחקו בליגה הישראלית. בשנתיים האחרונות היא משחקת בUSK" פראג" הצ'כית, אחת הקבוצות הטובות ביורוליג ומועמדת רצינית לתואר האירופאי הנכסף. קיה עושה עבודה מצוינת, כשהיא מספקת מספרים של 13 נקודות ו8 כ"ח ב18 דקות בלבד בליגה הצ'כית ו12.5 נקודות יחד עם 11 כ"ח ביורוליג.
השבוע- 9 נקודות ו6 כ"ח בהפסד 70-65 לדינאמו קורסק האימתנית.

שארדיי יוסטון:

בנות השרון, רמלה, רמת חן, אשדוד. אלו הן ארבע קבוצות הליגה שזכו בשירותיה של אחת הפורוורדיות היותר ורסטיליות ששיחקו אי פעם בישראל. יוסטון הגיעה לכאן בעונת 2008/9 כרוקי מוכשרת שסיימה קריירה בקונטיקט והחלה קריירה מוצלחת ב"מינסוטה לינקס" מהWNBA. היא שיחקה בבנות השרון וסיימה את עונתה הראשונה מחוץ לארצות הברית כמלכת הסלים של הליגה הישראלית עם 25 נקודות למשחק ב64% מטווח 2 הנקודות ועם 10.3 כ"ח. בהמשך היא לקחה דאבל קליל עם רמלה כשלצידה משחקות קיה ווהן, טנישה רייט, לקו ווילינאהם ושי דורון, כשהקבוצה גם לוקחת תואר אירופי ראשון בתולדות כדורסל הנשים הישראלי והייתה שותפה לעונה גדולה של אשדוד עם מאזן מדהים של 0-26 בכל המסגרות, שהסתיים במפח נפש גדול עם הפסד בגמר הפלייאוף לרמלה וחשד לשימוש בסמים. בעונותיים האחרונות יוסטון משחקת, במקביל לWNBA, גם בליגה הקוריאנית כשהיא מעמידה ממוצעים של 17.4 נקודות למשחק.
השבוע- 6 נקודות ו4 כ"ח.שחקנית השבוע – נטאשה לייסי!

ביום רביעי, לייסי קמה על רגל ימין- חדה, מפוקסת ועם מצב רוח טוב. היא הייתה בכל מקום על המגרש, עשתה את האחרות טובות יותר ובעיקר הייתה אחראית על ניצחון ענק של מרסין, מול מי שעד לאותו משחק הייתה בלתי מנוצחת ביורוקאפ ואחת הקבוצות הגדולות והמעוטרות באירופה, ספרטאק מוסקבה.

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();