שי דורון
צילום: מוטי קלינגרסוף הסיפור
אורלי קלינגר ,25/06/2014

נבחרת ישראל הגיעה קרוב מאד לבאר בבולגריה אחרי שחזרה ממינוס 13 ליתרון נקודה באמצע הרבע האחרון, אבל לא הצליחה להוביל ביותר מזה ועשתה יותר מידי טעויות בדקות ההכרעה בשני צידי המגרש כדי לסיים את הקמפיין עם הפסד 70 – 75 שמחסל סופית כל סיכוי תיאורטי להעפיל לאליפות אירופה. משחק שיא של דורון לא עזר וישראל מסיימת קמפיין מאכזב למדי בהפסד כואב במיוחד.

נבחרת בולגריה 75 – נבחרת ישראל 70
כואב. זו המילה שמסכמת את קמפיין 2014 של נבחרת ישראל, שהסתיים עם שני הפסדי חוץ צמודים כתוצאה מאיבוד מיותר של שתי השחקניות הכי טובות שלנו. ישראל פיגרה ברובה המוחלט של המחצית השנייה, כולל בהפרש שיא של 36 – 49, וממש לא נראתה כאילו היא משחקת על חייה מול קבוצה שכבר איבדה סיכוי לעלות.

הרבה תודות לשי דורון שקלעה 23 וללירון כהן שמסרה 10 אסיסטים, ישראל הצליחה לחזור למשחק בהתקפה, וצימקה ל52 – 56 בתום שלושה רבעים. הרבע הרביעי נפתח טוב יחסית וישראל השלימה את המהפך, 61 – 60 עם 5:40 לשחק, אבל לא הייתה מספיק נחושה בהגנה כדי למנוע מבולגריה להחזיר לעצמה את השליטה. אין סיכוי שמישהו בצוות המאמנים חשב שישראל תנצח אם בולגריה תעבור את ה70 נקודות, והן עשו זאת בקלות מרגיזה למדי. אז כנראה שידברו על האיבוד של שי דורון במינוס 70 - 73 עם 8 שניות לסוף, אבל זו ממש לא הסיבה להפסד.

הרבע הראשון היה צמוד סה"כ, וכלל אי אילו ריצות של שני הצדדים. ישראל פתחה טוב בהתקפה עם הכנסת כדורים פנימה ללויצקי שקלעה 8 נקודות ברבע, אבל כרגיל לא ממש שמרה. בולגריה עשתה מה שהיא רוצה בצבע ועלתה ליתרון 11 – 6 תוך ארבע דקות. כניסה של ליעד סואץ קרני במקומה של מיכל אפשטיין עשתה רק טוב לנבחרת, בעיקר בהגנה, והעצירות הובילו למתפרצות שהחזירו את ישראל ליתרון 14 – 11. סואץ קרני אספה שלוש עבירות מהירות ומצערות מאד, וישראל גם פספסה מאי אלו מצבים טובים. המשחק נשאר צמוד ברבע רווי חילופים ישראלים, 18 – 17 לישראל אחרי עשר דקות.

שי דורון פתחה את הרבע השני טוב וסידרה לעצמה שש נקודות בחמש דקות שהעלו את ישראל ליתרון 26 – 21. הבעיה היא שבחמש הדקות שנותרו, ישראל לא ייצרה אף סל, רק שתי קליעות מהקו. מעבר של בולגריה לאזורית הוכיח עצמו כיעיל, כאשר ישראל מסיימת את המחצית עם 0 מ6 מהשלוש. נחסוך מכם את התיאור של הדקות הקשות לצפייה, כאשר גם בולגריה הייתה רחוקה מלהבריק אבל זה הספיק לה כדי לפתוח יתרון 33 – 28 במחצית.

ברבע השלישי הדברים החמירו מאד לפני שהם השתפרו. לקח לבולגריה בדיוק דקה לחזור לאזורית שלה, וישראל נראתה חסרת אונים בשני צידי המגרש. שי דורון הייתה בערך היחידה שייצרה נקודות וגם זה בקושי, ובצד השני בולגריה עם שתי שלשות ולייאפ במתפרצת ברחה ליתרון 49 – 36 עם חמש דקות לסיום הרבע. ישראל התעשתה בזמן עם שלשות ראשונות במשחק, באדיבות דורון וכהן, וגם כמה עצירות בהגנה. כהן הוסיפה עוד סל קשה ודורון מצאה את לויצקי שהקטינה ל48 – 51 בלבד. אבל בהגנה ישראל לא הייתה מספיק חדה. כמעט חטיפה הפכה ללייאפ בולגרי, דימיטרובה הקטלנית מצאה עצמה לבד לגמרי לשלה, ובולגריה עצרה את המומנטום ועלתה ל56 – 50 עם 7 שניות לסיום הרבע השלישי. שעון המשחק החליט לעכב את כולנו בכמה דקות, והרבע הסתיים אלי הופ יפהפה של לירון לשי, מינוס 52 - 56 בלבד.

ברבע האחרון ישראל הצליחה לייצר מומנטום ולהשלים את המהפך. הרבה תודות לשי דורון ישראל עלתה ל61 – 60 עם קצת פחות משש דקות לשחק, אבל לא הצליחה להוביל ביותר מנקודה. בולגריה עלתה ל68 – 65 עם ריבאונד התקפה שורבנובה לקחה על דיאמנט בקלילות של אישה בת 43. במינוס 67 – 70 ישראל השיגה עצירה אבל בצד השני לויצקי פספסה זריקה טובה עם 80 שניות לשחק. ישראל עשתה עבירה מטופשת מאד על הודג'ס שהגדילה לחמש. כהן בסל מהיר צמצמה ל69 -72, דורון גרמה לאיבוד בולגרי עם 48 שניות לסיום, ועוד הייתה תקווה. אפשטיין צמצמה בעוד נקודה מהקו אבל בצד השני ריבאונד התקפה של ורבנובה עם 18 שניות לסיום היה מכה אנושה לתקווה החלושה שעוד הייתה. הודג'ס מהקו קלעה רק אחת והשאירה לישראל סיכוי במינוס 3 עם 12 שניות, אבל בדיוק כמו נגד קרואטיה, זה נגמר באיבוד מיותר כאשר דורון דרכה על הקו עם 8.4 שניות לסיום.

לישראל:
שי דורון 23 נק', 4 אס'
קטיה לויצקי 16 נק', 7 ריב'
לירון כהן 13 נק', 10 אס'
מיכל אפשטיין 7 נק'
ליעד סואץ קרני ודניאל דיאמנט 4 נק' כ"א
מירב דורי 3 נק'


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();