תמונות: עודד קרני, מנהלת הליגה


גיל סלע מאמן רמת חן
ספסל ,04/06/2014

גיל סלע, ממשיך לתחנת האימון השניה שלו בכדורסל הנשים ומהשנה הבאה יעמוד על הקווים במכבי רמת חן/בליך.

בימים אלה מתמקד סלע בטורניר מוקדמות אליפות אירופה, שם משמש כעוזרו של עדן ענבר.גיל סלע (41), סוגר החודש 6 שנים בהפועל פתח תקווה מהם 3 בלאומית ו-3 נוספות בליגת העל.

בשנת 2008 לקח סלע את הקבוצה והפך אותה לקבוצת צמרת בלאומית שכאמור העפילה בתום שנתיים לליגה הראשונה אחרי שנים רבות בהן היתה בליגת המשנה.
בתקציב לא גדול הצליח להגיע עם הקבוצה לגמר גביע המדינה, לפני שנה ולקדם שחקניות צעירות רבות.
השנה, בעונתה הקשה ביותר שלוותה בלא מעט פציעות, נשרה פ"ת לליגה הלאומית בתום משחק דרמטי שהוכרע בשניה האחרונה.

הקיץ מונה סלע גם לעוזר מאמן נבחרת הנשים של ישראל וביחד עם עדן ענבר ושירה העליון יוביל את הנבחרת הלאומית בטורניר קדם אליפות אירופה שיחל החודש.

מכבי רמת חן/בליך הודרכה בשנה האחרונה ע"י עמי ברדה שהוביל את הקבוצה למקום הרביעי ולחצי גמר גביע המדינה, תוך שמשנה את פניה של הקבוצה ומנהיג קונספט של קידום השחקנית הישראלית הצעירה.

ברמת ברכו על ההחתמה ואמרו שסלע הוא המאמן המתאים להמשיך את הקו בו התחיל המועדון, "גיל הוא מאמן שמאד מאמין בשחקנית הישראלית, כבר ישבנו לפגישת עבודה ראשונה ואנחנו רואים את הדברים עין בעין ורוצים שחלק גדול מהישראליות שעשו עונה יפה בשנה שעברה, ימשיכו".


סלע, אמר לאחר החתימה: אני מאד נרגש מההזדמנות שנפתחה בפני, אך כמובן שישנה תחושה מסוימת של עצב לעזוב את הפועל פתח תקווה, הקבוצה שנתנה לי את ההזדמנות הראשונה בכדורסל הנשים וב-6 השנים האחרונות היתה בית עבורי. זו גם ההזדמנות להודות לכל הצוות המקצועי שנתן את הנשמה כדי הקבוצה תצליח ותהפוך לחברה קבועה בליגת העל ואני מקווה שהיא תצליח לשמור על מקומה, על אף שסיימנו אחרונים ולהמשיך בתהליך שהחל במועדון ובעיר בכלל.

לגבי רמת חן, זו בהחלט הזדמנות גדולה עבורי לעשות את המעבר למועדון גדול מפואר בכדורסל הנשים, מועדון מעוטר שהצמיח שחקניות גדולות ובכל שנה מתמודד על כל התארים, זה בהחלט אתגר גדול עבורי, אך אני מרגיש שאני מוכן לו.

"אני מודה לאורה ולהנהלה שידעו להעריך את העשייה שלי בשנים האחרונות ולראות מעבר למגבלות התקציב כדי לתת לי את ההזדמנות ואני אעשה הכל כדי להצדיק אותה".

על המטרות שהציב לעצמו לעונה הבאה, הוסיף: "זה לא סוד שבפתח תקווה התקציב לא היה מהגבוהים ולכן את עיקר ההשקעה הפננו לקידום וטיפוח שחקניות ישראליות צעירות והעובדה שרמת חן חרט את אותן מטרות על דגלו היו מהשיקולים המרכזיים עבורי לחתום בקבוצה. כמובן, שעל הדברים האלה להתיישב גם עם מטרת העל של המועדון, מאבק על כל התארים ואני חושב שכבר הוכח שאפשר לשלב בין השניים".
"בתקופה הקרובה לאחר שאסיים את הקמפיין עם הנבחרת ואת עונת הכדורסל עם המחלקה הצעירה בפתח תקווה, נשב ונערך לעונה הבאה".
ממשיכים בקו של קידום שחקניות צעירות (לוי ואסף בעונה שעברה)
אורה גלזר, יו"ר מכבי רמת חן/בליך, ברכה על ההחלטה של סלע להצטרף לצוות המקצועי שממשיך מהעונה שעברה: "מדובר במאמן צעיר ומוכשר עם המון שאיפות להצלחה שעשה קדנציה טובה מאד בפתח תקווה ואני מאמינה שיכול להגיע להישגים עוד גדולים מאלה בקבוצה בכירה יותר ועם תקציב גדול. ברמת חן בכלל ואני באופן אישי אוהבת לתת צ'אנס למי שאני מאמינה שיכול לקחת אותו.

"את גיל ראיתי בנבחרת בטורניר ההכנה באיטליה ובאימונים והתרשמתי מאדם נעים הליכות. התעניינתי והתייעצתי עם לא מעט אנשים כולל שחקניות ששיחקו תחתיו ומכולם קיבלתי את הרושם שמדובר באדם המתאים ביותר להוביל את הקבוצה".

על המטרות של הקבוצה בעונה הבאה אמרה: "עדין לא יודעת להצהיר מהן המטרות בדיוק, אבל מכבי רמת חן/בליך תמיד מכוונת גבוה, כשמקומות 1-4 הם ברירת מחדל, אנחנו שואפים ליותר".
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();