"בעולם יש הרבה הערכה לכדורסל הישראלי"
שי ברק ,11/04/2014

רועי אייזנברג, מאמן אליצור חולון וזהר רייזמן, מאמן אליצור נתניה, חזרו לפני יומיים ב"אליאנס" ממחנה אימון יוקרתי בנאשוויל טנסי בו לקחו חלק כמאמנים וצוות מקצועי. אייזנברג שאימן את קבוצת המערב, סיים במקום השני והפסיד לשחקניתו לשעבר תמרה בואי.

מדי שנה, במקביל למשחקי הפיינל פור של ליגת המכללות נערכים מחנות מיוחדים והמקבצים אליהם שחקניות מכללות ושחקניות צעירות המנסות להרשים לקראת דראפט ה-WNBA.
עבור שחקניות ארבע הגדולות ישנה הבמה המרכזית ומשחקי האליפות, אך כל יתר השחקניות שהגיעו עד רבע הגמר ומטה מחפשות את הבמה וזו מתאפשרת להן בשיטה המזכירה ליגת קיץ מקוצרת.

המחנה מושך אליו מאמנים רבים מקבוצות ה-WNBA, סוכנים מארה"ב ומאירופה ומנהלים המחפשים את שחקנית החיזוק הבאה לקבוצתם.

השנה, בצעד מעורר כבוד זומנו אייזנברג ורייזמן להיות חברי הצוות המקצועי במחנה. רייזמן שימש כסקאוטר ראשי של המחנה ופירשן את המשחקים שהתקיימו שם ושודרו במקביל ברדיו המקומי וברשת האינטרנט. אייזנברג קיבל את אימון קבוצת המערב והוביל אותה עד לגמר.


השיטה
המחנה שמתקיים מדי שנה נמשך על פני יומיים אינטנסיביים, כשביום הראשון מתקיים טורניר כדורסל לשחקניות דיוויז'ן 2 ומועדונים קטנים מדיויז'ן1. במקביל, מתקיים סבב מבחנים ומיונים של השחקניות הבכירות המגיעות למחנה לקראת היום הבא.
קרוב ל-100 שחקניות עלו לפרקט ליום אימונים ותרגילים, אשר צוות מקצועי ובו זהר רייזמן בחן את השחקניות וסימן את אלה הראויות לעבור ליום למחרת.
רייזמן: "רואים אותך כאן כאיש מקצוע שיכול לחוות דעה על השחקניות, כמי שהתרשם מהשחקנית באימונים שעשתה מולך ויכול לייעץ למאמנים וסוכנים שמחפשים שחקנית עם יכולות כאלה או אחרות".עם סוכני השחקנים וסיליס ו-וויזלהשחקניות שנבחרו חולקו ל-4 קבוצות (צפון, דרום, מזרח ומערב), וביום למחרת ערכו כמה אימונים טקטיים קצרים ועלו לטורניר בו צפו כאמור אנשי מקצוע רבים.
אייזנברג שקיבל את נבחרת המערב, זכה לשחק בחצי המשחק המאוחר ובינתיים העביר לשחקניות יחידות אימון קצרות לקראת המשחק.
"המטרה היא בעיקר לזהות איך להוציא מהשחקניות את המיטב כדי שירשימו את אנשי המקצוע, חשוב לדאוג שכולן ייראו", אמר אייזנברג.
במשחק הראשון גבר על המזרח והגיע להתמודד מול נבחרת הדרום שאותה אימנה תמרה בואי, שחקנית ששיחקה תחתיו בהפועל תא. "היה מפגש מרגש", אמר.

מלבד המחנה הנוכחי התקיים מחנה נוסף קטן יותר, אך במתכונת דומה, שם לקחו חלק שחקניות שאנחנו מכירים מהליגה המקומית, כאמנדה תומפסון, קיילי מקלארן, תמרה יאנג ואחרות.אייזנברג עם מאמני המחנה
"הריספקט שקיבלנו, מדהים"
אל המחני עצמו הגיעו בין היתר מאמן אטלנטה דרים, מייקל קופר, מאמן טולסה שוק, פרד וויליאמס וגם הארי פריטה, שאימן בוילנובה את ליעד סואץ, שבירך את השניים במילים חמות וביקש למסור ד"ש לסואץ אותה זוכר לטובה.

זהר רייזמן סיכם את החוויה: "חווית כדורסל בלתי נשכחת עם השחקניות הטובות ביותר במכללות הנשי, אני שמח שהשארנו רושם חיובי ביותר ובעקבות ההצלחה הגדולה של רועי ושלי במחנה קיבלנו הזמנה לשנה הבאה למחנה שייערך בטמפה פלורידה.
קיבלנו ריספקט מדהים שקשה לתאר במילים. בכלל כמאמני כדורסל מדהים לראות כמה כבוד והערכה מייחסים למקצוע הזה בחו"ל, מה שבארץ לא תמיד מורגש".

רועי אייזנברג: "זאת הפעם הראשונה שיוצא לי ליטול חלק במחנה מהסוג הזה, ומדהים לראות את כל אנשים כדורסל הנשים הגדולים ביותר מגיעים לכאן. מליסה לסלי ועד מייקל קופר. סוכני שחקניות, אריק וייזל, וסיליס טירה, אוליבר מקיין ואחרים. אשמח לשתף פעולה גם בשנים הבאות".

מה אתה לוקח איתך מהמחנה?
הדבר הראשון זה את המקצוענות, החשיפה לענף, הרמה הגבוהה והאהבה לספורט שיש כאן. אפשר רק לקנא בזה. פה בארץ אמנם לא פחות מקצוענים, אבל המשאבים והחשיפה שיש זה משהו שאי אפשר להשוות וחבל".


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();