אחת על אחד עם שמילה האמפטון
שי ברק ,03/01/2014

רענן צרפתי יצא לפגוש את שמילה האמפטון לראיון חגיגי שבוע אחרי הניצחון במשחק "הקלאסיקו" נגד אליצור רמלה. שיחה על כדורסל ומה שמסביב.===מאת: רענן צרפתי===
תמונות: עודד קרני (מנהלת ליגת ווינר נשים)השבוע פגשתי את שמילה האמפטון (1.90, 26), הסנטרית הנמרצת של רמת השרון , לשיחה קצרה על כדורסל, תרומה לקהילה ואפילו עצות לייעול הליגה. שמילה מובילה את הליגה באחוזי קליעה מהשדה ומתהדרת בממוצעים נאים של 15.5 נקודות, 8.9 כדורים חוזרים. את השנה היא החלה בצרפת, בקבוצה נאנט (עיר הולדתו של הסופר ז'ול וורן), שיחקה שם שישה משחקים, ומשם עברה לשחק בארץ הקודש, ברמת השרון. היא למדה ושיחקה בקולג' UNLV והספיקה לשחק גם באיטליה ויוון. היא מציינת שהיא חשה ברת מזל לשחק כדורסל, טוענת שבראשידה אלוהים מצחיקה אותה על בסיס קבוע ("כמה אנשים אתם מכירים שיכולים להגיד שאלוהים מצחיק אותם?") ורוצה להיות מאמנת "ביום שאחרי".


השנה את מובילה את הליגה באחוזי קליעה מהשדה (61.3%), לאחר שרוב הקריירה המקצועית שלך קלעת סביב ה-50%, מה לדעתך הגורם לשיפור המשמעותי הזה?
קודם כל לא ידעתי את זה, דבר שני, אני שחקנית ציר, שמשחקת קרוב לסל, זה התפקיד שלי (חיוך ביישני).


אמת, אבל גם בצרפת, איטליה ויוון שיחקת כשחקנית ציר ושם אחוזי הקליעה היו מרשימים פחות.
נכון. אני חושבת שהעניין הוא שאני משתדלת לזרוק זריקות טובות ולא לכפות את עצמי על המשחק. בצרפת שיחקתי שישה משחקים ולא הלך כל כך טוב, לא לי ולא לקבוצה. כשהגעתי לכאן, עשיתי שינוי בחשיבה, הבנתי שאני צריכה לעבוד הרבה יותר קשה ולהיות מרוכזת. שום דבר לא מובן מאליו צריכה לנצל את ההזדמנות שיש לי לשחק פה. בנוסף, הקבוצה מאמינה בי ונותנת לי בטחון ואני מרגישה שזה עוזר בהחלט.


צברת ניסיון בארבע ליגות שונות, איזה תובנות כבר הספקת לגבש על הליגה הישראלית?
הליגה נהדרת ואני שמחה שאני משחקת ברמת שרון. הליגה תחרותית ויש כמה ישראליות ברמה גבוהה מאוד. עם זאת אנחנו צריכים יותר קהל, בצרפת ובאיטליה יש קהל רב יותר במשחקים. אולי צריך לעשות פה עוד יותר פעילות בקהילה, על מנת שיכירו אותנו באופן אישי ויראו שאנחנו בחורות נחמדות ויבואו לעודד. קשר אישי עם האוהדים הוא דבר בחשיבות עליונה אם רוצים להעלות את המודעות ולהביא קהל רב יותר לאולמות.


לגבי פעילות בקהילה, הבנתי שהייתה לך חוויה מיוחדת.
נסענו לשדרות, והיה לנו העונג לשחק ולהתאמן עם הילדים ולשמח אותם. באו ילדים מכמה בתי ספר באזור והיה נחמד מאוד. הבנתי ששדרות קרובה לרצועת עזה והתושבים סבלו מהפצצות רבות. המפגש עם הילדים ריגש אותנו מאוד, היה תענוג לראות שהילדים נהנים ושמחים מהפעילות איתנו ויצאנו משם בתחושת סיפוק. זאת זכות וחוויה אדירה להרגיש שאתה תורם לקהילה.


יש סוג של אגדה אורבנית הגורסת ששחקניות אמריקאיות מעדיפות לשחק בישראל, גם אם פירוש הדבר לוותר על הצעה כספית טובה יותר היש אמת בכך?
זה לא אגדות, זה ממש בית כאן, בעיקר עבורי כאמריקאית. האנשים פה מאוד נחמדים ומדברים אנגלית טובה , בטח ביחס לצרפת, ששם האנשים לא מתאמצים יותר מדי לדבר איתך באנגלית. בנוסף, האוכל כאן נהדר ואני בהחלט רוצה לשחק כאן גם בעונה הבאה.


מה לדעתך הסיבה לתנודות הקיצוניות בין היכולת שלכן במשחקי הבית לעומת משחקי החוץ?
בבית אנחנו מכירות את האולם, אנו רגילות לטבעות, יש לנו את האוהדים שלנו שמקבלים אותנו יפה, האולם חם ונעים. בחוץ אין לנו את הלוקסוס הזה. מכל מקום, אני מרגישה שיש לנו עכשיו כימייה טובה יותר בקבוצה ואני חושבת שלמדנו לשחק טוב יותר כקבוצה.מה הסיכוי שנראה אותך מכדררת וקולעת גם בליגת ה-WNBA? יש לך עדיין שאיפה לשחק שם?
זה היה החלום שלי מאז ומתמיד. לצערי, כיום יש שם הרבה פוליטיקה והם מנסים להביא שמות גדולים שימשכו קהל ולאו דווקא את השחקניות הכי טובות ברגע נתון. אני מקווה שתהיה לי הזדמנות לשחק שם, ולא להיות רק שחקנית ספסל או שחקנית שהייעוד שלה זה להשלים חמש על חמש באימונים. אני יכולה לציין שבקיץ שעבר היה לי קשה במיוחד כי ראיתי שחקניות שאני מכירה, שהן קבלו הזדמנויות ואילו אני טרם קבלתי הזדמנות הוגנת. אם בעתיד זה יקרה אז כמובן שאשמח מאוד ואנסה להפיק את המירב מכך, ואם לא, אז לא אסבול משברון לב.


נראה שאת מתייחסת לעניין בשלוות נפש, גישה בריאה.
אכן. למעשה, זה הזמן היחיד שלי להיות בחופש עם המשפחה, שכן במהלך העונה אני משחקת רחוק מהבית. זה לא פשוט להיות כל שנה כמה חודשים רחוק מהבית, אבל, ככדורסלנית אני לא יכולה לוותר על הצעות עבודה. זאת הפרנסה שלי וזה המקצוע שלי. שוב, כפי שציינתי שום דבר לא מובן מאליו ויש הרבה שחקניות טובות מאוד שאין להן עבודה כרגע, אז אני בהחלט שמחה בחלקי.


מיהי השחקנית הטובה ביותר ששיחקת איתה או נגדה?
היו הרבה שחקנית טובות. אני רוצה לציין במיוחד את קייה ווהן. שיחקתי נגדה באיטליה, היא בגיל שלי ומהווה מודל לחיקוי עבורי. קייה היא בחורה נהדרת ושחקנית פיזית מאוד. אני בהחלט שואפת להגיע לרמות שלה. שחקנית נוספת שאני מאוד מעריכה היא שריל פורד שחקנית מנוסה שיכולה לקלוע הרבה נקודות ולקטוף כדורים חוזרים. היא מבינה את המשחק בצורה מוחלטת ואפשר ללמוד ממנה הרבה. בכל מקרה, יש לי הרבה עבודה בשביל להגיע לרמה הזאת ואני מקווה שאני אט-אט בדרך לשם.


השבוע נקבע שתשחקו מול אשדוד בחצי גמר הגביע, נראה שתהיה לך עבודה קשה מול טיפאני ג'קסון ג'ונס ודניאל אדאמס.
יהיה קשה, טיפאני שיחקה טוב מאוד נגדנו, ולדניאל יש יכולות מאוד גבוהות הן יכולות לעשות נקודות בקלות גם אם שומרים עליהן בשמירה כפולה. שתיהן שיחקו טוב נגדנו במשחק הליגה. המפתח לדעתי יהיה משחק הגנה טוב ולמנוע מהשחקניות האחרות לקלוע. הקבוצה שלנו משתפרת, אנחנו מתאמנות במרץ ויהיה משחק מאוד מעניין, תבואו לראות!תגובות:

לסיום, ביקשנו מהמאמנת של רמת השרון, אורנה אוסטפלד, להגיד כמה מילים על שמילה.
"אנחנו שמחים מאוד ששמילה משחקת אצלנו , היא אדם מקסים ומיוחד, שאכפת לה מאוד מהקבוצה, היא מוסיפה לנו מימד פיזי למשחק ותורמת לנו הן בהיבט המקצועי והן בהיבט החברתי".

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();