פיינל פור באיטליה, מול נאפולי בחצי גמר
אורלי קלינגר ,04/03/2005

אכזבה, כעס ותרעומת בהנהלת קבוצת הנשים בכדורסל של אנדה רמת השרון, שאמש קיבלה הודעה מפיב"א בה נאמר כי משחקי הפיינל פור של היורוקאפ יתקיימו בנאפולי, חרף רצונה ובקשתה הרשמית, כולל פניה רשמית של עיריית רמת השרון, לארח את המשחקים ברמת השרון. רמה"ש תפגוש את נאפולי, המובילה את הליגה האיטלקית עם מאזן 19-2, בחצי הגמר.

הפיינל פור של היורופ קאפ יערך בשני ובשלישי לאפריל בנאפולי שבאיטליה. רמת השרון יכלה לקבל בהגרלה את נאפולי או את זאגרב הקרואטית, וללא ספק קיבלה את הקבוצה החזקה יותר. בחצי הגמר השני יפגשו פנרבחצ'ה וזאגרב. בין השחקניות המוכרות בנאפולי נמצאות הסנטרית ויקי בולט הותיקה, הפורוורדיות ניקול אנטיב מנבחרת צרפת ומרי אנדראד הפורטוגלית, ושחקניות נבחרת איטליה.

אנדה רמת השרון רצתה מאד לארח את הפיינל פור מתוך הכרה מלאה כי לארוע יוקרתי כזה תהיה תרומה גדולה לקידום כדורסל נשים בישראל וספורט נשים בכלל. עיריית רמת השרון לקחה על עצמה לסייע באירגון ואירוח הארוע ורתמה לצורך כך גופים רבים.

בפקס בן מספר שורות מצומצם בלבד שהתקבל אמש במשרדי אנדה רמת השרון לא נימקו ראשי פיב"א ולו במילה אחת את השיקולים והסיבות להחלטה שלא לקיים את המשחקים ברמת השרון.

פיב"א גם פירסמה את הגרלת המשחקים בה עפ"י ההודעה נקבע כי יריבתה הראשונה של אנדה רמת השרון תהיה נאפולי המארחת (המשחק השני והמרכזי בערב הראשון). המשחק הראשון באותו ערב יהיה בין ZKK מקרואטיה ופנרבחצ'ה.

יו"ר אנדה רמת השרון רחל אוסטרוביץ' אמרה: "ריח רע נודף מההחלטה שלא לקיים את הפיינל פור ברמת השרון. אנדה רמת השרון משתתפת במפעלים האירופיים מאז 1992 (13 שנה ברציפות) , וצברה במשך השנים הכרה מקצועית גבוהה מאד. לא יעלה על הדעת שמועדון כנאפולי המשתתף העונה בפעם הראשונה במפעל אירופי יקבל את אירוח הפיינל פור. אנחנו כרנאה לא מספיק קרובות לצלחת. אנחנו מדברות ועושת נטו לקידום כדורסל נשים נטולות פוליטיקה ופעילות של שמור לי ואשמור לך. בימים הקרובים נביע מחאתנו בפני פיב"א באופן רשמי".

עוד הוסיפה רחל אוסטרוביץ': "סגן ראש עיריית רמת השרון וממלא מקום ראש העיר מאיר דורון גייס לעזרה בשבוע שעבר את שמעון מזרחי שפנה לראשי פיב"א וביקש שהמשחקים יתקיימו בישראל. לצערנו גם זה לא עזר. אני מקווה שאיגוד הכדורסל יוציא מחר מכתב מחאה חריף לפיב"א על ההחלטה המוזרה של פיב"א".


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();