נאור. לקח עוד דרבי (אלן שיבר, מנהלת הליגה)בחזרה לסיקסטיז
אורי סביר ,19/11/2013

בן כמה היה שעון ה-30 בפעם האחרונה שמכבי ת"א עמדה על ממוצע נקודות כה נמוך בליגה? איך הסתיימה העונה הקודמת בה הפועל ת"א ניצחה שני דרבים רצופים בעונה הרגילה ומדוע נשלפו המגבים גם אז? מי אחראי לשליש מהרבעים החד-ספרתיים בתולדות הצהובים בליגה? שלל אנקדוטות סטטיסטיות בעקבות הדרבי האדום בהדר יוסף.

תל אביב אדומה. שוב

2 ניצחונות רצופים להפועל בדרבים בעונה הרגילה זה משהו שלא קרה מאז עונת 68/69 ההיסטורית, האחרונה בה זכו האדומים באליפות. צמד המשחקים אז נערך בבלומפילד, והשני מביניהם נפתח באיחור ניכר, כמו היום. הערב המגבים שימשו לסילוק הקונפטי מהפארקט, אז הם שימשו להגפת המים מהמבול שירד סמוך לפתיחת המשחק. אגב, אז הרצף היה "אמיתי", בעוד היום בין שני הניצחונות של הפועל הפריד הפסד בסוויפ ברבע גמר הפלייאוף.

3 הפסדי ליגה סופרת מכבי ת"א ועוד לא הגענו לדצמבר. הפעם הקודמת שבה הצהובים נוצחו שלוש פעמים בסיבוב הראשון הייתה בעונת 07/08. יום אחרי ההפסד השלישי, 104:86 בר"ג, נפרדה מכבי ממאמנה עודד קטש.

33.3% בלבד מעבר לקשת היו לקבוצות שגברו על מכבי העונה בליגה, עם 6.0 שלשות בממוצע. חלפו הימים בהם היריבות נאלצו להתפלל ליום מטורף מדאון טאון כדי לחולל סנסציה.

9 נקודות קלעה הערב מכבי ת"א ברבע השני, במה שהיה הרבע החד-ספרתי התשיעי שלה אי פעם בליגה. שליש מהמקרים האלו היו נגד הפועל ת"א וארז אדלשטיין: 6 נקודות, שפל כל הזמנים ובלי אף סל שדה, ברבע השלישי של התבוסה הבלתי נשכחת באוסישקין בעונת 03/04; 9 נקודות ברבע הראשון בהפסד בדרבי אשתקד; ועוד 9 כאמור היום, ברבע השני בו נעצרה על 3 מ-16 מהשדה.

11 שחקנים שונים כבר עלו בחמישייה של מכבי ת"א בליגה העונה, כאשר אין אפילו אחד שפתח בכל המשחקים. לשם השוואה, עד הדקה האחרונה של הדרבי היום - כאשר רום גפן פשט את האימונית לראשונה - להפועל היו רק 10 שחקנים שבכלל טעמו פארקט העונה.

18 סלי שדה בלבד איפשרה הערב ההגנה של האדומים למכבי - הכי מעט של הצהובים מאז משחקו האחרון של פיני גרשון כמאמן הקבוצה ביורוליג, בהפסד 76:67 לפרטיזן בלגרד באפריל 2010. חיפשנו משחק ליגה שבו מכבי קלעה פחות סלי שדה, או לחלופין סיימה את הערב עם יותר איבודים (19) מסלי שדה. לא מצאנו.

77.3 נקודות בלבד קולעת העונה מכבי ת"א, שמדרגות אותה במקום השביעי בהתקפות הליגה. זהו ממוצע הנקודות הכי נמוך של מכבי מאז עונת 65/66, אז היא קלעה 72.8 נק' בלבד והפסידה את האליפות ליריבה העירונית. רק כדי לקבל פרספקטיבה, הקשתות היחידות במגרש אז היו בקצה הבקבוק ובעיגול האמצע, ושעון ה-30 בדיוק חגג עשור להכנסתו באירופה.

100% הצלחה במשחקי חוץ במסגרת העונה הרגילה היו לדיוויד בלאט בקדנציה השנייה שלו כמאמן מכבי ת"א, עד הדרבי שעבר, בו נוצחו הצהובים לראשונה אחרי 35 ניצחונות חוץ בארץ. היום התמונה שונה, ומכבי ניצחה רק פעם אחת בחמשת משחקי החוץ האחרונים שלה בעונה הרגילה.


כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
יורובאסקט 2013 - סיכום סטטיסטיבין ייאוש לתקווהמ"הרוקח" ועד גדיניההמקום בו חוסר הגינות והיעדר לגיטימיות נפגשיםמד מןהסנסציה בדרבי במספריםיוגב כבר לא צוחק מהסימפסוניםמוקדמות היורובאסקט - סיכום סטטיסטיסלובניה עוד רחוקהיותם ולא נשלםהופ, הופ, 2:210 דברים שלא תזכרו מהפלייאוףשחקו, המפתחות בפניםפשוט מושלמתסורי, ארבידאסלגביע חוקים (וסימונים) משלוהברירה הטבעיתלי-אור לגוייםאפוקליפסה אתמולתש"ע על יורובאסקט 2009עם הפנים לוויילד קארדס2001, אודיסאה באנקרהמבט פנימי על קרואטיהנבחרת יוון - הדור הבאמאשקלון לתיכריתבגבעת שמואל ייסדתי את הכדורסל הלובישבוע לקלאסיקו של המכביהזהו הזמן, זה היום, זה הרגעחוסר ניסיון? אצלנו זה יתרוןשווה לבוא מוקדםמגמר היורוליג לליגה השנייה תוך 5 שניםארבע על ארבעימים רבים הפכו ללילותהזורעים בדמעה, ברינה ירקודו"קארי" - סרט אימהקנטאקי, פרייד?על כל שאלה תשובה"הזבוב האטומי" התעייףהאיש שהיה שםחצי שנה למוקדמות היורובאסקט - תמונת מצבפירוק והרכבההדברים שיעשו לנו את העונההאנשים שיכולים לעשות את הפיינל פורהצל שלי ואני יצאנו לדרךאיפה היריבה השניה?קר שם בחוץהירו לערב אחדבני ישראלמצפון נפתחה הרעהעוד מחזה של תיאטרון האבסורד5X5: מכבי נגד ירושלים, טייק 1הכתובת הייתה על הקירהנבחרת בראי הנתוניםמונדובאסקט זה לא קללהלא על השמיר לבדוגיוס נעים?רצו יורוליג, קיבלו מכללותאבודים בתרגוםמריח עוד תואר"זה אני שהחמצתי"התגנבות יחידיםההגנה הכי טובה היא התקפהנו מור דורון שפר אין דה מכללותהערב של סלייHouse of Funסולטני הסיבובאסים גם בארץבראש של הג'ינג'יLive and Let Playשמונה הערות לסדרהיום המכריעגדל בעוד שנהלרוץ, לרוץ, לרוץלאט ובזהירותלא לאבד את הראשדור של כוכביםנבחרת חלםנמאס לנוהכי טובים באירופההיורוליג גומר מהר מדיעשר הערות לקראת הפלייאוףטור השחרור!זר ומיותרבצורת טורקיתלאפי בהוקרה - הצעה לשינויאפקט הניצחון של מכביבקלות מרשימהלהשאיר את ריקילכל זמןחגיגות היובלפארקר ועוד ארבעהחדשות טובות, חדשות רעותמלכוד 12אבחנות ראשוניותנגמרה ליגת הקיץתור נבחרת חרוששיפוט מהירהמנהיגים נשארו בביתהחרבות בביתהתגנבויות יחידיםביזיון, לא אסוןאתונה מטאטהלחץ מצד האמריקאיםמלחמות העולמותמותר להתחיל לחלוםתבכי בשבילי ארגנטינה© כל הזכויות שמורות
cker();