ליעד סואץ


ליעד סואץ-קרני חוזרת לשחק
שי ברק ,04/10/2013

מועדון הכדורסל של הפועל פרדסיה, עושה בשנים האחרונות התקדמות מדהימה בגילאים הצעירים. נערות א' ונערות ב' העפילו לליגה הלאומית, וכעת אל הקבוצה הבוגרת מצטרפת סואץ-קרני, סמל בכדורסל הישראלי, שתשמש מודל לשחקניות האגודה.

ליעד סואץ-קרני, אחת השחקניות הבכירות והגדולות שהיו בכדורסל הישראלי בעשור האחרון, החל מתארים בהם זכתה במדי רמת השרון בליגת העל, הובילה את נבחרת ישראל כקפטנית ובין לבין שיחקה במספר קבוצות באירופה, הודיעה על פרישה מנבחרת ישראל והפסקה מכדורסל בקיץ 2011.
לסואץ-קרני, ששימשה כמאמנת באבן יהודה וילדה השנה תאומים, החל להתעורר מחדש "חיידק" הכדורסל. הצעה של גיא חיימובסקי, מאמן הפועל פרדסיה ומי שבנה בחמש השנים האחרונות את המחלקה ביישוב, נענתה בחיוב – ליעד הביאה איתה את אחותה שיר וחזרה למגרשים, כשהמבחן הראשון שלה העונה, יהיה כבר בשבוע הבא נגד קבוצת הלאומית של מכבי חיפה ורינת זלץ-לוין, במסגרת גביע האיגוד.

גיא חיימובסקי, מאמן ותיק בכדורסל הישראלי, שיזם את המהלך, ממשיך ומטפח את האגודה, אותה הפך ממועדון קטן שיש בו בעיקר כדורסל ילדות, למחלקה מפוארת של כ-40 נערות שמשחקות כדורסל.
חיימובסקי אימן שנים רבות באבן יהודה, בכל המסגרות שם, נשים וגברים בוגרים וילדים, שם זכה לאמן לראשונה את סואץ, עכשיו הוא סוגר מעגל.
מחלקת הכדורסל של פרדסיה הפכה למעין מחלקה אזורית, שחקניות מעמק חפר, אבן יהודה, עין ורד, נורדיה, בית יצחק, צור משה ואחרים הצטרפו והצליחו להביא את הקבוצות הצעירות אל הליגות המובילות בשכבת הגיל שלהן, ובימים אלה מתבצע גיוס לקבוצת ילדות בשכבת גיל ו'-ח' שיהוו את הדור הבא של הכדורסל בפרדסיה.
חיימובסקי גם מאמן את נבחרת כדורסל הבנות של תיכון "דרור" (תיכון איזור לב השרון), שהגיעו אשתקד עד לחצי הגמר הארצי שהתקיים בגליל והשנה ינסו פעם נוספת להעפיל לליגת העל לתיכונים.גיא חיימובסקיסואץ-קרני: "חוזרת לשחק בשביל הנשמה"
על חזרתה מספרת ליעד סואץ: "אחרי שלוש שנים בלי הרבה פעילות ספורטיבית, חיפשתי מקום לחזור ולהתאמן בו. הגיעו אלי מספר הצעות ולבסוף בחרתי בפרדסיה, מועדון שיש בו אחלה בנות וזו גם הזדמנות לשתף פעולה עם אחותי שהצטרפה אלי ונשחק השנה יחד.
למרות שפיזית אני רחוקה מאד משיאי, עד כה יכולה לומר שאני נהנית מאד באימונים. התגעגעתי לכדור ולסל וכרגע חוזרת לשחק בעיקר בשביל הנשמה. מוקדם להגיד לאן יוביל 'הקאמבק' אם בכלל".


הפועל פרדסיה- 2013
הקבוצה הבוגרת של פרדסיה, מבוססת על שחקניות בוגרות, רובן בנות המקום, שחקניות שגדלו במחלקה הצעירה ושבו למועדון אחרי שירות צבאי ולימודים. אל שחקניות אלה מגיעות בשנים האחרונות שחקניות חיזוק בכירות, כאשר בשנה שעברה שיחקה בקבוצה ריבי גרינבויים ושיתפה פעולה עם אחותה שפי, והשנה כאמור, האחיות סואץ.
חיימובסקי מסביר, את השילוב בהנאה לראות את השחקניות האלה, שכיכבו על מגרשי ליגת העל, פעם נוספת נוגעות בכדור ומשחקות, השילוב עם השחקניות המקומיות, לדעתו, מוסיף לצעירות המון. "סואץ היא כמו עוד מאמנת על המגרש, החוכמה שלה בכדורסל זה משהו שכיף לראות ואי אפשר ללמד. לראות אותה עולה בכל אימון עם רצון להצליח ותחרותיות שטבועה אצלה, זה כיף גדול".
הפועל פרדסיה נהנית מתמיכה של המועצה המקומית המעודדת את העיסוק בספורט, ובקבוצה לא מסתירים את המטרה לנסות ולהעפיל לליגה הלאומית על המגרש ולקוות שהדברים יסתדרו גם מחוצה לו ויאפשרו לקדם גם את הקבוצה הבוגרת לליגות בכירות יותר.הפועל פרדסיה 2012-13

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();