מינלנד. נשאר בספריםמ"הרוקח" ועד גדיניה
אורי סביר ,04/06/2013

כל הנתונים מהרבע המטורף הערב בהיכל: מה קרה לירושלים אחרי ההרחקה של היקמן, מה חיבר בין רון סטיל לסטיבן סטילס האגדי, איזה שיא שלילי קבעו האדומים מהבירה וכמה רחוקה הייתה מכבי ת"א מלמחוק מספרי השיאים את צ'ארלס מינלנד ומרכוס האטן.

קאמבק ענק של מכבי ת"א סידר לה כרטיס לגמר

3 סלי שדה ב-20% דיוק - זה ההספק של הפועל ירושלים אחרי הרחקתו של ריקי היקמן בשלהי הרבע השלישי. סמארדו סמואלס, שעד אז עמד על 21 מ-27 מדהים מהשדה בסדרת חצי הגמר (77.8%), החטיא את שלוש הזריקות האחרונות שלו במשחק. קורטני פלס, שירד למחצית עם 5-5 מושלם מהשדה, הוסיף רק סל שדה בודד מתוך חמישה ניסיונות אחרי ההפסקה.

3 פעמים ניצח רון סטיל את מכבי ת"א בחוץ, אבל הערב בטח התנגן לו בראש השיר "דז'ה וו" של קרוסבי, סטילס, נאש ויאנג. לפני שלוש שנים הוא כבר הוביל עם בני השרון ב-14 הפרש ברבע השלישי בהיכל מול מכבי ת"א, במשחק החמישי של רבע הגמר. אז זה נגמר 69:71 למכבי והוא הוביל את קבוצתו עם 19 נקודות ו-6 אסיסטים. הערב היתרון שהלך לקבוצתו לאיבוד היה 15 נקודות, והוא עצמו נעצר על 0 נקודות.


דז'ה וו - קרוסבי, סטיל(ס), נאש ויאנג

4 נקודות קלעה הפועל ירושלים ברבע האחרון הערב - שפל כל הזמנים שלה. את כל הנקודות קלע מאיר טפירו.

6 נקודות קלע דיוויד לוגאן ברבע האחרון - פי שלושה ממה שהיו לו ב-11 הרבעים הקודמים בסדרה יחד. מי שהיה הקלעי המוביל של הצהובים בארבעה מחמשת המשחקים האחרונים בעונה הרגילה עדיין לא הגיע לדו-ספרתי בפלייאוף.

12 נקודות היו לדווין סמית' בשלושים הדקות הראשונות. 12 נקודות נוספות היו לו ברבע האחרון מתוך ה-25 של מכבי, כשהוא משחק את כל 10 הדקות עם ארבע עבירות.

12.3 נקודות היו לג'וש דאנקן בסדרת חצי הגמר מול מכבי ת"א, עם 1 מ-6 לשלוש ומדד 14.3. בסדרת רבע הגמר מול ברק נתניה הוא רשם 20.6 נק', 8-11 לשלוש ומדד 28.8. באותה סדרה מול נתניה הוא לא ירד מ-15 נקודות ומדד 18, בסדרה מול מכבי הוא לא עבר 15 נקודות ומדד 17.

13 שחקנים שונים עלו בחמישייה של הפועל ירושלים העונה - שניים מהם פתחו הערב לראשונה: ליאור ליפשיץ וסמארדו סמואלס.

19 זריקות מהשדה לקחה מכבי ת"א ברבע האחרון (ממוצע של 1.9 זריקות לדקה), לעומת 42 זריקות ב-30 הדקות הראשונות (1.4 לדקה). זה קרה בזכות ניצחון 7:16 בריבאונדים ואפס איבודים ברבע האחרון. כמו כן קלעה מכבי 8-8 מהקו ברבע האחרון לעומת 0-2 של ירושלים.

21 נקודות הפרש לזכות מכבי ת"א ברבע האחרון (4:25) רק השוו את שיא העונה שלה. במחזור התשיעי של היורוליג היא חזרה מפיגור לאורך כל המשחק בגדיניה עם 8:29 בעשר הדקות האחרונות בדרך לניצחון 73:89.

26 נקודות הפרש לרעתה ספגה הפועל ירושלים ברבע האחרון הכי גרוע בתולדותיה, וזה אפילו לא היה הערב. ב-11 בנובמבר 2001 היא נכנסה לרבע האחרון מול גבעת שמואל ביתרון 59:75, אבל נוצחה בעשר הדקות הבאות 37:11! צ'ארלס "הרוקח" מינלנד הוביל את הקאמבק של הגבעה עם 36 נקודות (17-19 מהקו) בדרך לניצחון חוץ, 86:96. השריד הירושלמי היחיד מאותו משחק: מאיר טפירו.

37 נקודות הפרש לרעתה ספגה הפועל ירושלים ברבע הגרוע בתולדותיה, וגם זה כמובן לא היה הערב. ב-30 באפריל 2007 היא ספגה שיא כל הזמנים של 52 נקודות ברבע השני מאליצור אשקלון וקלעה רק 15 נקודות משלה, בזמן שמרכוס האטן לבדו קולע 24 נקודות! את אותו משחק היא הפסידה 111:89, כשמרכוס האטן מסיים עם 37 נקודות "בלבד".


כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
בחזרה לסיקסטיזיורובאסקט 2013 - סיכום סטטיסטיבין ייאוש לתקווההמקום בו חוסר הגינות והיעדר לגיטימיות נפגשיםמד מןהסנסציה בדרבי במספריםיוגב כבר לא צוחק מהסימפסוניםמוקדמות היורובאסקט - סיכום סטטיסטיסלובניה עוד רחוקהיותם ולא נשלםהופ, הופ, 2:210 דברים שלא תזכרו מהפלייאוףשחקו, המפתחות בפניםפשוט מושלמתסורי, ארבידאסלגביע חוקים (וסימונים) משלוהברירה הטבעיתלי-אור לגוייםאפוקליפסה אתמולתש"ע על יורובאסקט 2009עם הפנים לוויילד קארדס2001, אודיסאה באנקרהמבט פנימי על קרואטיהנבחרת יוון - הדור הבאמאשקלון לתיכריתבגבעת שמואל ייסדתי את הכדורסל הלובישבוע לקלאסיקו של המכביהזהו הזמן, זה היום, זה הרגעחוסר ניסיון? אצלנו זה יתרוןשווה לבוא מוקדםמגמר היורוליג לליגה השנייה תוך 5 שניםארבע על ארבעימים רבים הפכו ללילותהזורעים בדמעה, ברינה ירקודו"קארי" - סרט אימהקנטאקי, פרייד?על כל שאלה תשובה"הזבוב האטומי" התעייףהאיש שהיה שםחצי שנה למוקדמות היורובאסקט - תמונת מצבפירוק והרכבההדברים שיעשו לנו את העונההאנשים שיכולים לעשות את הפיינל פורהצל שלי ואני יצאנו לדרךאיפה היריבה השניה?קר שם בחוץהירו לערב אחדבני ישראלמצפון נפתחה הרעהעוד מחזה של תיאטרון האבסורד5X5: מכבי נגד ירושלים, טייק 1הכתובת הייתה על הקירהנבחרת בראי הנתוניםמונדובאסקט זה לא קללהלא על השמיר לבדוגיוס נעים?רצו יורוליג, קיבלו מכללותאבודים בתרגוםמריח עוד תואר"זה אני שהחמצתי"התגנבות יחידיםההגנה הכי טובה היא התקפהנו מור דורון שפר אין דה מכללותהערב של סלייHouse of Funסולטני הסיבובאסים גם בארץבראש של הג'ינג'יLive and Let Playשמונה הערות לסדרהיום המכריעגדל בעוד שנהלרוץ, לרוץ, לרוץלאט ובזהירותלא לאבד את הראשדור של כוכביםנבחרת חלםנמאס לנוהכי טובים באירופההיורוליג גומר מהר מדיעשר הערות לקראת הפלייאוףטור השחרור!זר ומיותרבצורת טורקיתלאפי בהוקרה - הצעה לשינויאפקט הניצחון של מכביבקלות מרשימהלהשאיר את ריקילכל זמןחגיגות היובלפארקר ועוד ארבעהחדשות טובות, חדשות רעותמלכוד 12אבחנות ראשוניותנגמרה ליגת הקיץתור נבחרת חרוששיפוט מהירהמנהיגים נשארו בביתהחרבות בביתהתגנבויות יחידיםביזיון, לא אסוןאתונה מטאטהלחץ מצד האמריקאיםמלחמות העולמותמותר להתחיל לחלוםתבכי בשבילי ארגנטינה© כל הזכויות שמורות
cker();