לאומית: גני תקווה אלופה!
שי ברק ,14/05/2013

בעונה הכי ארוכה שיכולה להיות, בתום 40 דקות של גמר אמיתי ולעיניי כ-350 צופים, גני תקווה הוכיחה שיש לה רגליים גם ל-34 משחקים בעונה, לא נשברה גם כשהפרש 16 ירד ל-2 בלבד וזכתה באליפות הראשונה שלה, הרצליה נתנה את הפייט הכי חזק שהיתה יכולה, אבל הורודות הניפו בסוף הערב את הצלחת. ווינריות.

מ.כ. גני תקווה 76 - בנות הרצליה 66
(גני תקווה ניצחה 2:1 את הסידרה)זה היה משחק לפנתאון של משחקי הליגה הלאומית, אם במשחק הקודם היתה זו התעלות של הרצליה שבתצוגת כדורסל מצוינת השוותה ל-1:1 באו גני תקווה, שיש כאלה שכבר הספידו אותן לאור גילן המבוגר, הסגל הקצר, האינטנסיביות פעמיים בשבוע כבר כחודש ימים, וענו בגדול.
גני תקווה הוליכה במשך 40 דקות הערב, בהרבה מהן ביתרון דו ספרתי, ועם זאת אפשר לומר לזכותה של הרצליה, היא כל הזמן היתה במשחק, חיכתה לרגע האמת, רגע שהגיע, אבל זו לא ידעה לנצל אותו.

גני תקווה פתחו במספר שינויים שהפתיעו את הרצליה, ההגנה החזקה על השחקניות שהיו הבולטות בהרצליה במשחקים הקודמים עצר את משחק ההתקפה של הכחולות. הכדור שוב לא נכנס לשפירו בהגנה גדולה של גרוסמן ומגידו לסירוגין ועזרה של לוי והגארדיות כיסו את שיפטר מצוין. המהלך השני היה להוריד את גיגי למטה, אל הצבע, שם מתחת לסל בריבאונד התקפה ונקודות קלות קלעה 4 רצופות, ועוד 4 של אסף קבעו 8:2 אחרי 3 דקות של משחק.
על אף כל המחמאות, מסתבר שבפלייאוף השחקנית הכי טובה וחשובה של הרצליה, היא דווקא ספיר בן אפריים הצעירה שעם 6 נקודות בפתיחה, החזיקה את הרצליה במשחק. הכחולות שיפרו את ההגנה וקיזזו את ההפרש ל-2, ואז עלתה נטלי לוי על הלוח עם שני סלים קשים כדי לשמור על היתרון 14:9. יותר מאשר 5 נקודות היתרון, המהלך הזה היה מכונן במשחק, ב-33 הדקות הבאות, נטלי לוי היה השם הלוהט על המגרש, עם 28 נקודות(!) בתצוגת כדורסל מדהימה, אך עוד לפני כן, גני תקווה הבהירו להרצליה שקל ונעים לא יהיה, חופית וקסלר יירטה כדורים פעם אחר פעם במשחק הגנה מושלם, והגבוהות, בכל פעם ששחקנית קיבלה כדור בצבע, הורידה לה את היד ושלחה אותה לקו - משחק גמר, לא משאירים שבויים.

להרצליה לא הלך מהקו, רק 50 אחוז מ-8 זריקות, גני תקווה שומרת על יתרון 5 הנקודות שלה.
המהלך המכונן של הרצליה היה כניסתה של הדר רפאל. רפאל הצעירה קיבלה דקות משמעותיות הערב, קרוב ל-30 והחזירה בגדול. בפעם הראשונה שזה קרה, החזירה את הרצליה למשחק עם שלשה ברבע הראשון, רק 19:15, אבל גיגי היתה שם במשחקה הטוב ביותר בסידרה רגועה ומבוקרת, ולורן בניטה עם סל על הבאזר 23:15 לורודות בסוף הרבע הראשון.


בן אפריים בתחילת הרבע השני, שוב לוקחת כדור קוסט-טו-קוסט לנקודות מהצבע, גני תקווה החטיאו מהזדמנויות נוחות והשופטים שברבע הראשון הקפידו לשרוק, הוציאו את המשרוקית מהפה ברבע השני, על אף שהמשחק המשיך להיות אגרסיבי. התוצאה, המון המלחמה, נשמה ורצון בכל מהלך ועל כל כדור, אבל כדורסל מבולגן., יאנה שפירו עלתה לראשונה על הלוח 4 דקות ברבע ומעיין לוי בשלשה חשובה 27:24, 5 וחצי להפסקה.
כששום דבר לא הלך לגני תקווה נטלי לוי לקחה על עצמה, כשאת ב-ZONE הכל יותר קל, גם 6 הנקודות הרצופות שהשלימו ריצת 8-0 של גני תקווה בדרך ליתרון דו ספרתי ראשון 35:24, הקהל היה בטירוף ואז הגיע המהלך הגדול השני של הדר רפאל בסל חשוב השתיקה אותו, עבירה שלישית של גרוסמן, סל ועבירה לשפירו, ורק 35:29, עד שחופית וקסלר ומיכל אסף התעוררו והחזירו את היתרון הדו ספרתי במחצית 40:29.

המחצית השניה נפתחה ואיתה השאלה המהדהדת, אז גני תקווה קלעה 40 נקודות, היא ביתרון דו ספרתי, מתי תגיע העייפות והקריסה? גני תקווה ענתה 5-0 תוך דקה בפתיחת הרבע ויתרון שיא, שלשה של וקסלר קבעה 45:29 ומיד לאחריו חטיפה, וקסלר הטריפה את גני תקווה באנרגיות שהשקיעה הערב. זה הספיק עד שלשה של שנפר שלא היתה מוכנה לוותר ועוד 4 של בן אפריים, פתאום רק 47:38, והרצליה לחצו היטב ותקעו את התקפת גני תקווה.

אז ההתקפה תקועה, מה עושים? 8 רצופות של נטלי לוי שכל סל שלה מכניס עוד 2 ליטר אוויר בריאות של גני תקווה ואם באוויר עסקינן, ראוי לציין פה את טלי נוי שבעונתה הראשונה, כשהכסף על השולחן והצלחות אליפות לידה, ניהלה את המשחק בקור רוח, חילופים בטיימינג מעולה ושמרה את השחקניות טריות גם לדקות הסיום. גרוסמן, עלתה למגרש עם 3 עבירות והחליטה לעשות סוף למתפרצות של בן אפריים, תוך שמסתכנת לספוג את העבירה הרביעית, התייצבה היטב בצבע וסחטה עבירת תוקף. וקסלר עם שלשה שניה 58:45, העתיד והצלחת ניראים ורודים מתמיד, הדר רפאל לא מוכנה לוותר ובשלשה 20 שניות לסוף הרבע קובעת את תוצאתו 58:51.הדר רפאל (15 נקודות) וספיר בן אפריים (17 נקודות) חצי מהכמות של הרצליה הערבפתיחת הרבע האחרון היה חילופי סלים, 5 הפרש היה הממוצע, בן אפריים מול גיגי (שקלעה כששום דבר לא הלך לגני תקווה), 4 של רפאל מול 4 של לוי, ואז סל ועבירה של מעיין לוי, פתאום רק 62:60. גני תקווה איבדו יתרון 16 הפרש עד להתקפה בה יש להרצליה הזדמנות להשוות.
העייפות? הגוף שלא מחזיק אינטנסיביות הגנתית 30 דקות?? אולי - לא היום, לא גני תקווה הזו שהופיעה למשחק. גת מגידו עד אותו רגע "רוצחת שקטה" בהגנה על יאנה שפירו (7 נקודות עד אותו הרגע), עם 6 נקודות חשובות מכל מקום על המגרש, היי-פוסט, לואו-פוסט, ריב' התקפה...66:62, 4 דקות לסיום, והסגל הקצר של גני תקווה חוטף זעזוע ממקום ממנו לא ציפה. בעיית עבירות קיצונית, וקסלר, מגידו, גרוסמן וגיגי כולן עם 4 עבירות, נטלי לוי עם 3, זה זמן שפירו ויעקובוביץ בהרצליה ומי תשמור בגני תקווה?! אז הימרו שם על איזורית, וזה עבד. השחקניות נתנו 200% כדי להיות בשני מקומות בו זמנית, הזריקות של הרצליה הלכו החוצה, גיגי וגרוסמן רצו למתפרצות כאילו זה המחזור השלישי של העונה, ההפרש צמח 6, 8, 10 נקודות יתרון.
גם עבירה חמישית של מגידו לא שינתה, האליפות של גני תקווה.
רק המחמאות להרצליה שעשו הכל הערב, אבל זה לא הספיק, הכושר מהמשחק הקודם היה חסר.


וגני תקווה? הן שוקלות להירשם לליגת הקיץ שתחל מחר.... :-)


עוד מילה לסיום לאיגוד הכדורסל, אם המשחק השלישי הוא במגרש נייטרלי, טוב יהיה אם ינחו את האולם המארח לאפשר לזוכה לגזור את הרשתות. עוד אחד מהטקסים הקטנים שעושים גמרים למה שהם.קלעו למ.כ. גני תקווה:
נטלי לוי 28
שמרית גיגי 14
חופית וקסלר 12
מיכל אסף 9
גת מגידו 7
אורלי גרוסמן 4
לורן בניטה 2

קלעו לבנות הרצליה:
ספיר בן אפריים 17
הדר רפאל 15
יהב יעקובוביץ 11
מעיין לוי ויאנה שפירו 9 כ"א
ענבל שנפר 4
לירון שיפטר 1
שיחקו ולא קלעו אופיר בנט, ליטל סולקוביץ
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();