אורן ונוי מחפשים אליפות ראשונה


לאומית: עכשיו משחקים על אליפות
שי ברק ,05/05/2013

מ.כ. גני תקווה עלו לליגת העל, גם בנות הרצליה. אך בנות הרצליה עשו את זה כשבאמתחתן גביע האיגוד אחרי 2 ניצחונות על גני תקווה.
סדרת הגמר מפגישה אותן שוב - האם התארים יתחלקו או שהרצליה בדרך לדאבל? מתחילים ב-6.5.

מ.כ. גני תקווה – בנות הרצליה


משחק 1: 19:00, 6.5, אולם "לידר", גני תקווה
משחק 2: 19:30, 9.5, בי"ס 'חדש', הרצליה
אם יהיה צורך - משחק 3: 19:00, 13.5, מתנ"ס "עולמות", פתח תקווה (מגרש נייטרלי שכן הקבוצות סיימו באותו המיקום)

אי אפשר לומר שלא מדובר בהפתעה ששתי הקבוצות נפגשות בגמר. אמנם, גני תקווה הובילה ברוב העונה את המחוז הדרומי ובמאזן מושלם, הרצליה היא מחזיקת גביע האיגוד והשיגה את מקומה בפלייאוף חודש לסיום העונה הסדירה ועדיין, היריבות היו פייבוריטיות אם בגלל יתרון הביתיות ואם עפ"י הבחירות של מאמני הליגה במצטיינות העונה.
יוני אורן קיבל 2 קולות בלבד כמאמן העונה, אך הוביל את הרצליה הצעירות לליגת העל ולזכייה בגביע, מרחק 2 משחקים מדאבל.
טלי נוי, לא זכתה לקולות, אך בעונתה הראשונה כמאמנת ראשית עם סגל קצר וקשיים גדולים במהלך העונה הצליחה להוביל את הקבוצה אל ליגת העל ולגמר הגביע.
כך גם שחקניות הקבוצות שמרית גיגי, גת מגידו, אורלי גרוסמן, נטלי לוי, חופית וקסלר ומיכל אסף ולורן בניטה שהצטרפו אחרונות – נתנו עונה אישית מצוינת בתוך העונה הקבוצתית המרשימה כדי להצדיק את מקומן בגמר.
בהרצליה לא פחות, יאנה שפירו שחזרה לעצמה, יהב יעקובוביץ’, לירון שיפטר, ליטל סולקוביץ, ספיר בן אפריים, הדר רפאל, אופיר בנט ומעיין לוי שהציגו כדורסל אטרקטיבי בדרכן לליגה הראשונה, ומעל כולן "שובר השוויון" במשחקי ההכרעה ענבל שנפר. שנפר הצטרפה רק בפברואר אך בשבועות האחרונים היא העוגן של הרצליה הגנתית, התקפית, מנהיגותית. הקבוצה התחברה סביבה וזו אחת מנקודות המפתח בגמר.
המפתח של גני תקווה צריך לבוא דווקא מהמקומות הלא צפויים, מיכל אסף ולורן בניטה שהגיעו כמשלימות צריכות להתעלות כדי לאפשר לקבוצה לבצע חילופים, לשמור על הכוחות אחרי 3 משחקים קשים ולפני שלושה משחקים לא פשוטים נוספים.


על הסדרה:
הקבוצות, כזכור, נפגשו כבר פעמיים העונה לשחק על התואר. אז במסגרת גביע האיגוד, גברה הרצליה פעמיים על יריבתה מגני תקווה, אחרי ניצחון בייתי 74:63, השלימו את העבודה עם ניצחון כפול, הפעם בחוץ, שוב בהפרש דו ספרתי 59:46.
התוצאות מביאות את גני תקווה למשחק חדורות מוטיבציה להוכיח שאלה לא ההפרשים בין הקבוצות, אך גם בעמדת נחיתות מול היריבה שניצחה אותן בקלות פעמיים.
הרצליה יגיעו למשחק משוחררות, המטרה המרכזית הושגה, הן העפילו לליגת העל, את היריבה מכירים וכבר גברו עליה פעם אחת, נותר עוד לעשות זאת רק עוד פעמיים.

בדרך למשחק הגמר הקבוצות התקשו מול היריבות שלהן וניצחו ב-3 משחקים. בעוד גני תקווה ניצחה פעמיים בחוץ את היריבה בהפרשים גבוהים ונחלה הפסד צמוד בביתה, שהשווה את הסדרה ל1:1, הרצליה כמעט והיתה ב"ים". אחרי פיגור 1-0 בסידרה ומינוס 13 במשחק השני, 9 דקות לסיום הציגה הקבוצה 19 דקות של כדורסל מדהים. 9 דקות בתום המשחק האחרון , רצה 19-7.
ההמשך הישיר היה במשחק השלישי עם רבע ראשון נדיר 20:2, 39-9 בשני רבעים הביאו את הקבוצה לליגת העל ולסידרת הגמר.

מי תהיה האלופה? בשלב הזה כבר לא עוסקים בהימורים – ניתן לכדורסל לנצח.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();