הרצליה מחזיקת גביע האיגוד
שי ברק ,04/04/2013

החמישי של ענבל שנפר, השני של מעיין לוי (ושל יוני אורן ואייל זילברמן)- גביע האיגוד 2013 הוענק לבנות הרצליה אחרי שהשלימו ניצחון כפול על גני תקווה.


מ.כ. גני תקווה 46 - בנות הרצליה 59
(במשחק הראשון: 74:63 לבנות הרצליה)

יש משהו בבגרות של הרצליה שהתפוצץ היום במגרש. מול כ-200 אוהדי כדורסל ובמגרש החוץ הגיעו השחקניות לקרב על התואר כשהן שלוות ומפוקסות, דווקא הסגל היותר מנוסה של גני תקווה נראה היה לחוץ מהפתיחה.
זה לא היה משחק של כדורסל גדול ואפילו לא בינוני, אבל היתה המון נשמה, היו שחקניות שרצו נלחמו על כל כדור ולא ויתרו לרגע. לראות את יאנה שפירו מזנקת על הפרקט עם כל ה-196 ס"מ שלה, או את אורלי גרוסמן מנצחת גארדית בת 24 בספרינט וחוסמת אותה בגג נקי, חוויה.
הרצליה פתחו בחמישייה עם השחקנית הכי מנוסה שלהן, קבלנית הגביעים ענבל שנפר שרצתה גביע רביעי רצוף וחמישי בסך הכל, עם מעיין לוי שעושה קפיצת מדרגה משמעותית והתבגרה בתקופה האחרונה הובילו את הרצליה למשחק רגוע ומבוקר.
גני תקווה פתחו באובר-מוטיבציה ואולי גם קצת לחץ והתרגשות, שיחקו מהר מאד, מהר מדי והרבו להחטיא, כשמהצד השני הרצליה היו סבלניות, שיחקו פנימה אל שפירו שקלעה את 6 הנקודות הראשונות ושלטה שליטה מוחלטת בריבאונד ההתקפה ויתרון 6:3 מוקדם שהמשיך עד 10:5, 4 דקות לסוף הרבע. 35 דקות וגני תקווה צריכה לסגור הפרש של 16 נקודות.
ופתאום זה היה נראה אפשרי, מלחמה הגנתית שנתנה נטלי לוי, התעוררות התקפית של גיגי והאנרגיות שהביאה מיכל אסף מהספסל עם 6 הנקודות שקלעה וגני תקווה רצו 9-0, עד יתרון 14:10, בדרך ל-16:11, שינוי מומנטום שקבע שיש 31 דקות למחוק 6 הפרש בלבד, משחק כמעט חדש, אך אז 2 טעויות קשות סידרו נקודות לאופיר בנט שחתמה את הרבע בסל ורק 16:14 למקומיות.

הרבע השני היה חלש, בנט עם סל נוסף השוותה, גרוסמן נלחמה בהתקפה כמעט לבדה עם 6 רצופות (יתר השחקניות נקלעו ליום קליעה נוראי) הגיבה לכל מהלך של הרצליה ושמרה על ההפרש והיתרון, אך השעון תיקתק נגד גני תקווה שהתקשתה ליצור את ההפרש, גיגי ספגה עבירה שלישית, מעיין לוי קלעה שלשה חשובה ונקודה בלבד לגני תקווה.
ההגנה של הרצליה היתה יעילה, צפיפות בצבע התגלתה כפתרון הנכון והיעיל בערב בו הורודות לא פוגעות מבחוץ ולא מצליחות לפרוץ את הבונקר ושפירו שפתחה את המחצית טוב גם חתמה עם 4 נקודות רצופות ויתרון להרצליה 27:24. 20 דקות נותרו לגני תקווה למחוק 14 הפרש.

הרצליה המשיכו לשחק בשקט ובקור רוח גם במחצית השניה, בנט, סולקוביץ, יעקובוביץ’ ובן אפריים התחלקו בנקודות, כשמנגד גני תקווה גם קולעות ב-50 אחוז מהעונשין וכשלא מוצאות את הטבעת גם בריבאונד ההתקפה, ההפרש צמח לדו ספרתי 5 דקות ברבע 38:28.
שלשה של וקסלר, היחידה במשחק של גני תקווה, הורידה את ההפרש מעט, אך זמנית בלבד, עד סוף הרבע נשמר היתרון הדו ספרתי 43:33.
חמסה. ענבל שנפר עם הגביע החמישי21 הפרש למחוק ב-10 דקות זה כבר היה יותר מדי לגני תקווה, גם בהרצליה החלו החיוכים, המשימה כמעט מושלמת, שפירו הוסיפה עוד 6 בפתיחת הרבע כדי להבטיח ניצחון, אח"כ היו אלה מעיין לוי, סולקוביץ והדר רפאל שהשלימו, וגת מגידו שהתעוררה עם 8 רצופות בסוף המשחק, שמרה על הפרש סביר, אך גני תקווה לא הצליחו לשנות את העובדה שהרצליה מנצחת פעם נוספת, ומניפה גביע בצורה מוצדקת אחרי גמר מושלם.

בתום המשחק חגגו השחקניות עם הצוות ועם ראש עיריית הרצליה מר יהונתן יסעור שירד לחגוג עם הבנות על הפרקט רגע לפני שהעניק את הגביע לקפטנית מעיין לוי שמשלימה זכייה שניה בשנתיים, ומה נגיד על שנפר – הצטרפה רק בינואר והשפעתה על המשחק, בעיקר במחצית הראשונה שעוד היתה צמודה, לא מוטלת בספק.
הרצליה חוגגת גביע רגע לפני שתתפנה למשימה העיקרית – להעפיל לליגת העל, ולא מן הנמנע שהמאבק על העלייה יהיה שוב נגד גני תקווה בעוד כשלושה שבועות.


קלעו למ.כ. גני תקווה:
אורלי גרוסמן 12
גת מגידו 11
חופית וקסלר 7
שימרית גיגי ומיכל אסף 6 כ"א
נטלי לוי ולורן בניטה 2 כ"א


קלעו לבנות הרצליה:
יאנה שפירו 23 (9 ריב', 1 אס')
אופיר בנט 8 (2 אס')
ליטל סולקוביץ 7 (2 אס', 3 חט')
מעיין לוי (5 רב', 4 אס', 2 חט')ויהב יעקובוביץ’ (6 רב', 2 אס') 5 כ"א
לירון שיפטר (11 רב', 4 אס', 1 חט') וספיר בן אפריים (3 רב', 1 אס', 1 חט') 4 כ"א
הדר רפאל 2 (2 כ"ח)
ענבל שנפר 1 (5 רב', 2 אס', 1 חט')תגובות-
ענבל שנפר: "לכל אורך הדרך היינו ביחד ובחיוך"

לא נתפס ולא מובן מאליו בכלל הקטע עם גביע איגוד חמישי מתוך שש שנים שאני בלאומית..
יאנה נהדרת ואמנם קלעה הערב את כמעט כל הנקודות שלנו , אבל היינו קבוצה, עשינו עצירות בהגנה, עמדנו במפתחות המשחק ששמנו לנו ולכל אורך הדרך היינו ביחד ובחיוך..כמו שאני אוהבת.

מאוד כייף, מאוד מרגש, עושה חשק לעוד ואולי גם לתואר ש..שאין לי.

מימין לשמאל: מעיין לוי, לירון שיפטר, ענבל שנפר


מימין לשמאל: לירון גז, הדר רפאל, אופיר בנט ולירון שיפטר


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();