בענף 21/12 - סיקור הליגות בישראל
שי ברק ,21/12/2012

המדור המסקר את כל הליגות שהן לא ליגת העל והלאומית המסוקרים באופן קבוע. נערות א', נערות ב', תיכונים והליגה הארצית לנשים.

נערות א' – מחזור 8:

הפועל עמק יזרעאל 76 – מכבי רעננה 66
בקרב צמרת נפגשו שתיים משלוש הקבוצות המובילות בליגה באולם בגבת, כמות הקהל הייתה בהתאם, והמשחק יצא לדרך בקול תרועה רמה.
איילה בלחסן המקומית פתחה עם ליי-אפ, דקל איתן הוסיפה שלשה, הקצב היה גבוה מאוד, ואחרי ארבע דקות התוצאה הייתה 19:4 לעמק יזרעאל, כשהן נהנות מיום קליעה נדיר מחוץ לקשת עם 5 שלשות מ-7 ניסיונות.
רעננה הפגינה קור רוח, שי אלון התחילה לקלוע, והרבע הראשון הסתיים לבסוף בתוצאה 24:13 לעמק יזרעאל.
שי אלון המשיכה לעשות צרות לעמק (13 נק' במחצית), אופיר לביא החזירה בצד השני עם 8 נק' אישיות ברבע, עוד שלשה של נגה עמית נתנה חיים חדשים למקומיות, ובמחצית נשמר ההפרש 38:27 לעמק יזרעאל.
רעננה הלכו לג'ואן גרינספן בצבע בתחילת המחצית השניה והיא קלעה מהעונשין. הרבע המשיך להיות התקפי, כשגם דורין רדט ושי אלון מצטרפות ותורמות נקודות לאורחות, ומנגד היו אלה אופיר לביא בנקודות מהקו ואייר ברקאי בשלשה חשובה שהחזירו את הצבע לפניהם של המקומיים. סל ועבירה של שחר פטרנק (כיתה ט') במשחקה הראשון בנערות א' שמר על עמק יזרעאל במרחק בטוח, ורעננה יורדות מעודדות מהרבע, רק 55:46 למקומיות בסיום רבע מספר 3.
דורין רדט עם 9 נקודות ברצף פתחה מצוין את הרבע האחרון, רעננה רצה 0-7 וההפרש ירד ל-4 בלבד, אך מנגד היו אלה אייר ברקאי עם שתי שלשות נוספות, ואחריה שהד עבוד עם נקודות מבפנים ועוד שלשה שהעלתה את העמק ליתרון בלתי מחיק. דקל איתן בשלשה נוספת סגרה את המשחק בניצחון גדול לחניכותיו של לירן בר-אל, שמדלגות מעל רעננה שנוחלת הפסד ראשון העונה בליגה ושני ברציפות (אחרי ההדחה מהגביע בשבוע שעבר), ומתמקמות במקום השני.

קלעיות לעמק יזרעאל: דקל איתן ואופיר לביא 19 כל אחת, שהד עבוד 12, אייר ברקאי 9, איילה בלחסן 7, נעה קרן 4, נגה עמית ושחר פטרנק 3 כל אחת.
קלעיות לרעננה: שי אלון 20, דורין רדט 19, מאיה משה 7, רוני שוחט 6, ג'ואן גרינספן ומורן ספיר 5 כל אחת, לין איטלסון ובר אביטל 2 כל אחת.


אקדמיית ווינגייט 69 – מכבי כרמיאל 42
נועה כהן שבת עם פתיחה החלטית העלתה את האקדמיה ל4:0. זליבנסקי הצטרפה לכהן שבת והוסיפה 2 משלה. 6:0 לאקדמיה. בנות כרמיאל עדיין לא נכנסו למשחק, שחקניות האקדמיה ניצלו זאת והמשיכו לפתיחה חזקה של 10:2 בסך הכל. שבת וזליבנסקי (6 נק' לכ"א ברבע) המשיכו להיות דומיננטיות ועזרו לאקדמיה לרדת ביתרון משמעותי בסיומו של הרבע הראשון: 18:6.

המגמה של הרבע הראשון נמשכה גם ברבע השני. עמית אביגדור בדקות טובות מאוד עזרה לאקדמיה לשמור על יתרונה. זהר כהן ומאיה כוכבי מכרמיאל התחילו להיכנס לעניינים. אך העומק של שחקניות האקדמיה עשה את שלו. במחצית: 38:19 לאקדמיה.
כרמיאל פתחה טוב את הרבע השלישי, ולאט לאט צמצמה את הפער. לזהר כהן הצטרפה רולה חאג׳ והפער התקרב לכיוון החד ספרתי. לחץ הגנתי של האקדמיה בתוספת התעוררות של שון לוי, עזרו לאקדמיה להגדיל שוב את הפער ובסיום הרבע השלישי, 53:32 לאקדמיה.
הרבע הרביעי התאפיין במשחק מפוזר של שתי הקבוצות,עם הרבה דקות של חוסר ריכוז. ראויה לציון ההתקפה האחרונה של שחקניות האקדמיה, בה ניתן היה לראות מהלך של משחק בין גבוהות. ולאדה אברמוב קיבלה מסירה נהדרת מזהר כחלון אחרי משחק הP&R, ומצאה את אנה אלכסנדרובסקי לשתיים קלות. בסיום: 69:42 לאקדמיה.

הרבו לקלוע לאקדמיית ווינגייט: נועה זליבנסקי 12, נועה כהן שבת, עמית טולמן ועמית אביגדור 10 כ"א, זהר כחלון 9, שון לוי 8.
הרבו לקלוע למכבי כרמיאל: זהר כהן עם 17 נק'


הפועל זיכרון יעקב 86 - מכבי חיפה 52
במסגרת המחזור השמיני נפגשו לדרבי צפוני - שתי השכנות - הפועל זכרון יעקב ומכבי חיפה. חיפה הגיעה למשחק עם סגל חסר והתקשתה להוות יריבה לבנות זיכרון השאפתניות.
כבר מהפתיחה לקחה הקבוצה המקומית את השליטה במשחק בראשותן של עדן פורת ולוטם ראובני שהריצו את קבוצתן ליתרון מבטיח של 0:10 אשר הירוקות חסרות אונים וקולעות את הנקודות הראשונות רק לאחר ארבע דקות ובסיום הרבע הראשון, 5:21 לזיכרון.
חיפה שינתה הגנות ברבע השני והצליחה להיכנס מעט למשחק ולצמק את ההפרש בזכות יכולת אישית טובה של ענבר זינגר (11 אישיות), אבל איבודי כדור ושליטה בצבע של פורת סיימה את המחצית הראשונה עם 16 אישיות וסלים קלים של ראובני (11 אישיות) והורידה את הקבוצות להפסקה ביתרון מבטיח לזיכרון 21:41.
ברבע השלישי העבירו האורחות הילוך הן בהגנה והן בהתקפה וסגרו עניין כאשר פורת ממשיכה לשפר את הסטטיסטיקה. דקות טובות של עדן כהן ורוני מנצ'ל לא עזרו לקבוצתן למנוע את ההפסד כאשר הרבע האחרון היה לפרוטוקול וזיכרון הצליחה לשתף את כל הסגל ולהינות גם מיכולת טובה של המחליפות תמר גלידואני, יובל פחימה והילה כץ.

קלעו להפועל זיכרון יעקב: עדן פורת 28 ו-14 כ"ח, לוטם ראובני (9 כ"ח) ויובל פחימה 11 כ"א, הילה כץ 10, תמר גלידואני 9, עומר קולטון, תום רוזן ושי שחם 4 כ"א, יולי גרוסמן וירדן שוופי 2 כ"א.
קלעו למכבי חיפה: ענבר זינגר (6 כ"ח) ועדן כהן (12 כ"ח) 13 כ"א, רוני מנצ'ל (10 כ"ח, 4 אס') 12, שיר רביב 9, עדן פרלה 3, מאיה הרינגטון 2. כן שותפה שרון לאופמן.


במכבי אשדוד השיגו ניצחון גדול על הרצליה (70:44), ניצחונות גם לגליל עליון ולרמת השרון. אליצור חולון סוגרות משחק שביעי ללא ניצחון.

צמרת הליגה הלאומית: 1. אקדמיית ווינגייט 14 (משחק חסר) ; 2. הפועל זיכרון יעקב 14 ; 3. הפועל עמק יזרעאל 13 (משחק חסר) ; 4. מכבי רעננה 13 ; 5. הפועל גליל עליון 13
נערות ב':


הפועל עמק יזרעאל 97 – בנות הרצליה 48
משחק חד צדדי נערך בגבת ביום ג' בין עמק יזרעאל לבנות הרצליה.
בנות הרצליה הגיעו ללא השחקניות המובילות מכיתה י', להן נקבע משחק חצי גמר תיכוניים ביום ד', ועמק יזרעאל פתחו חזק. נקודות של שחר פטרנק ושל אלה פינצי פתחו פער דו ספרתי כבר ברבע הראשון, 21:8 למקומיות. בר חליפה ואריאל מיכאלי האורחות עשו מאמצים להשאיר את קבוצתן במשחק, אך כושר קליעה טוב של נגה עמית (שלוש שלשות ברבע), רוני נוימן ואלה פינצי (4 נק' כל אחת ברבע), בליווי התקפות מהירות, חתם את המחצית ביתרון 48-23 לעמק יזרעאל.
במחצית השניה בנות העמק עברו לשמור מחצי המגרש, אך האינטנסיביות נשמרה. דור סער (8 נק' ברבע) הובילה את חברותיה לעוד רבע מצוין משני צדי המגרש, בסיום הרבע השלישי 71-30 לעמק יזרעאל.
חניכותיו של גלעד ערמון נעזרו בפתיחת רבע מצוינת של שחר פטרנק וריבאונד הגנה של מיתר ארביב והמשיכו לרוץ ולהפעיל לחץ על קווי המסירה. למרות דקות טובות של רעות עובדיה האורחת (11 נקודות ברבע), הפער גדל גם ברבע זה, כאשר את המשחק חותמות עדי שלו בשלשה ומור יעקובי בסל.

קלעיות להפועל עמק יזרעאל: דור סער 19, אופיר לביא 18, אלה פינצי ושחר פטרנק 15 כל אחת, נגה עמית 13, רוני נוימן ומור יעקובי 6 כל אחת, עדי שלו 3, מיתר ארביב 2.
קלעיות לבנות הרצליה: רעות עובדיה 12, בר חליפה 9, אריאל מיכאלי ונטע בלום 6 כל אחת, שירי לוין ונגה גרינברג 4 כל אחת, מעין אברהמי 3, דניאל גרסון ושני בן צבי 2 כל אחת, אלה אברמוביץ' 1.

כרמיאל הקשתה על אשדוד שהצליחה לנצח רק 61:53 את הקבוצה הצפונית, רמת חן (44:32 על זיכרון יעקב) ומכבי ראשל"צ (61:41 בכאוכב) משלימות טריו במקומות 2-4. ירושלים עם ניצחון גדול על פרדסיה 84:58 סוגרת את החמישייה.

צמרת לאומית נערות ב': 1. מכבי אשדוד 18 ; 2. הפועל עמק יזרעאל 16 ; 3. מכבי ראשון לציון 16 ; 4. מכבי רמת גן/חן 16 ; 5. אס"א ירושלים 15.

הליגה הארצית לנשים:

מחוז מרכז:
מכבי רחובות עדיין בלתי מנוצחת גם אחרי המחזור השמיני כשגברה על רמת גן 69:35. בני יהודה ואליצור גבעת שמואל דולקות בעקבותיה.
בני יהודה יצאה למשחק חוץ קל פתח תקווה שממוקמת בחלק התחתון של הטבלה .הרבע הראשון נגמר 19:10 לאורחות עם שלשה של מור צברי ומשחק טוב של לימור זיו וקרן יעקובי, לאחר שבפתיחה עוד הולכה פ"ת ביתרון קטן. הרבע השני שהסתיים 30:18 לא הביא עימו יכולת גבוהה מצד 2 הקבוצות. טל דווק המחליפה בלטה. היתרון של בני יהודה המשיך לצמוח גם בסיוםפ הרבע השלישי (46:29) ואת הרבע הרביעי פתחה בני יהודה חזק שמיכל מלול וטל דווק ממשיכות לצבור ביטחון ולקלוע בדרך לניצחון בסיום 62:35 קלעיות בבני יהודה:לימור זיו 15, טל דווק 14, מור צברי 11, נעמה בן נון 8, קרן יעקובי 7, מיכל מלול 6.
קלעיות בולטות בפ"ת הילה רוזנקביץ 12 זהבה הוד 6 לישי קצב 4

אליצור גבעת שמואל השיגה את הניצחון שלה במשחק נגד קבוצת כדורסל באהבה, בתום מאבק קשה. כדורסל באהבה פתחו את המשחק בסערה ונתנו קונצרט כדורסל ברבע הראשון בהובלת שרית יובל ואושרה קנצפולסקי , הרבע הסתיים ביתרון 20:9 לכדורסל באהבה. גבעת שמואל התעוררו ברבע השני וסגרו את ההפרש עד 31:24 בהפסקה.
גבעת שמואל המשיכו להישאר קרובות גם במחצית השניה (47:39 בסוף הרבע השלישי), וברבע האחרון לאחר שנגמר לשחקניות כדורסל באהבה האוויר הצליחו בנות גבעת שמואל בהובלת אלמוג גולדשטיין להפוך את התוצאה בדרך אל הניצחון
המשחק הסתיים 66-53 לגבעת שמואל
קלעיות בולטות שיר ארץ קדושה 18 נקודות לגבעת שמואל, ולכדורסל באהבה הצטיינה שרית יובל עם 15 נקודות.

צמרת מחוז מרכז: 1. מכבי רחובות 16 ; 2. בני יהודה 15 ; 3. אליצור גבעת שמואל 15 ; 4. הפועל ראשל"צ עתיד 13.


מחוז דרום: אס"א ירושלים וורשה (63:36 נגד באר טוביה) ומטה יהודה שגברו 73:55 ממשיכות להוביל יחד את המחוז הדרומי עם מאזן מושלם. ובמחזור הבא "משחק העונה" כשהשתיים ייפגשו.
במקום השלישי ממוקמת אס"א באר שבע שגברה בדרבי על מכבי באר שבע חוסן 73:19.

מחוז חיפה: חדרה וחוף השרון ממשיכות להוביל בבטחה את המחוז עם מאזן מושלם לשתיהן. חוף השרון תשחק במוצ"ש נגד רמת השרון מהמקום הרביעי ותנסה שלא לאבד נקודות ראשונות.
מוזמנים לסייע ולשלוח סיקורים דרך המייל: w.safsal@gmail.comכתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();