הדס לוי, מכבי רעננה


לאומית: השלמה למח' 8
שי ברק ,09/12/2012

במשחקי השלמה למחזור השמיני, גברה מכבי רעננה על חיפה וגני תקווה גברה בחוץ על רמת חן. סיקור מלא מהמשחקים וגם ממשחק הצמרת בין נהריה להרצליה. ביום שלישי: רבע גמר גביע האיגוד

מכבי רעננה 85 – מכבי חיפה 61

במשחק שהתקיים ערב חג החנוכה, במוצאי השבת מכבי רעננה אירחה את חיפה באולם מטרו-ווסט, היום, השעה והאולם פגעו ברמת המשחק, אך בסיום רעננה ידעה לגבור על חיפה שנתנה קרב עיקש.
חיפה לא הגיעה למשחק "כדי להעביר ערב" ומהפתיחה הצהירה כוונות שרעננה תעבוד קשה 7:4 הוליכו חיפה בפתיחה מנקודות של חאג' אחמד וזלץ, וכששחקניות רעננה עוד כבדות מארוחת השבת ענת פודגור לקחה על עצמה את המשחק וקלעה את 7 הנקודות הראשונות במשחק לקבוצתה. הללי התעוררה ובמבצע אישי קבעה שוויון 11:11, 5 וחצי דקות מהפתיחה. בנות רעננה התעוררו התחילו להפעיל לחץ בהגנה ואת הדקות שנותרו לרבע סיימו בריצת 10-2, ובסיום 21:13.
חצי דקה לפתיחת הרבע השני עטיה-מנשה קבעה יתרון דו ספרתי ראשון במשחק 23:13, ואז המשחק נרגע ל-3 דקות בלי שאף אחת מהקבוצות מוצאת את הטבעת ומנגד המון טעויות ואיבודים.זלץ מהקו ושלשה של ארבל הקטינו מעט את ההפרש, אך שלשה של תירוש ונקודות של הללי (14 במחצית הראשונה), השאירו את ההפרש סביב 8-10 נקודות, ובמחצית 37:27.
חיפה הראו אופי כשפתחו את הרבע השלישי היטב. זלץ, זינגר וארבל רצו 7-0 מהיר ומנקודות בהתקפות מעבר הורידו את ההפרש עד 39:34. רעננה התעשטו וענו בריצה משלהן בזכות דקות טובות של הדס לוי שנתנה מחצית שניה מצויינת ויכולת גבוהה של הללי, 10-3 בדקה וחצי קבע, 49:37, פער שנשמר עד סוף הרבע אותו חתמה לוי בשלשה, 56:43.
הרבע האחרון נפתח כשהמקומיות עולות ליתרון 20 נקודות 64:43, ממתפרצת שסיימה הדס לוי (10 נקודות ברבע), רעננה אפשרה לצעירות שלה דקות משחק רבות וקיבלה את מיכל ישראלי בערב אישי טוב, הגנתית והתקפית, אך החילופים ובעיקר האופי של השחקניות מחיפה ובראשן הדר ארבל (8 נקודות ברבע) מנע מרעננה לברוח, כך שארבע וחצי דקות לסיום רק יתרון 12 ללבנות (66:54). לוי וקפלן עשו את העצירות שנדרשו, נוסנוביץ סיימה עוד מתפרצת ובסיום המקומיות הצליחו להגדיל את היתרון ולהשיג ניצחון לפני טקס הדלקת נר ראשון של חנוכה.

קלעו למכבי רעננה: חנה הללי 25, הדס לוי 15, ענת פודגור(גולדברג) 13, ספיר תירוש 10, מיכל ישראלי ושרית עטיה-מנשה 8 כ"א, סופיה נוסנוביץ 4, מורן קפלן 2. הדס שחם שיחקה ולא קלעה.
קלעו למכבי חיפה: רינת זלץ 25, הדר ארבל 15, רחל אמסלם 10, ענבר זינגר 7, מנאל חאג' אחמד 4. שיחקה ולא קלעה רוני מנצ'ל.הפועל נהריה 72 – בנות הרצליה 82
אוקסנה דוד ומרינה שפיצנדל אותתו מהפוזשן הראשון על העתיד לבוא עם 4-0 מהיר מסלים של השתיים. שיפטר עם סל ועבירה ויאנה שפירו הפכו את התוצאה אך שלשות של גולדברגר וחנון עם סל נוסף של האחרונה וזה כבר 12-5 לנהריה כאשר הרצליה מזעיקה פסק זמן מוקדם מאוד.
שפיצנדל, דוד וחנון המשיכו לתת את הטון, יאנה שפירו מעיין לוי וארבע רצופות של אופיר בנט הצליחו רק למזער את ההפרש ל10 בסוף הרבע הראשון כשהלוח מראה 13:23 לנהרייניות עם 7 נקודות ברבע של מרים חנון ו-6 של גולדברגר.
לרבע השני עלתה הרצליה אחרת, מעיין לוי ניטרלה לגמרי את מרים חנון, שפירו עם סל ועבירה, שיפטר המשיכה את המומנטום ויהב יעקובוביץ' התעוררה מהרבע הראשון עם 9 נקודות (12 ברבע) ונהריה מזעיקה פסק זמן קצת באיחור ואחרי ריצת 18-0 ב-4 דקות של הרצליה.
ליז קניסברג עלתה כחילוף ראשון של נהריה במשחק במקום מרינה שפיצנדל שצברה קצת עבירות וקצת עייפות רק אחרי 14 דק של משחק, קניסברג עם סל מהיר שברה את הקרח וממינוס 8 נהריה התחילה לייצר מומנטום משלה, אוקסנה דוד הוסיפה 2 ושיר פוקס ענתה ב-2 משלה עם סל בסוף שעון ה-24, שפיצנדל חזרה במקום אוקסנה וישר הוסיפה קליעה מחצי מרחק עם הקרש (מהאמצע), ליז בסל מריבאונד התקפה שוב מורידה ל-4, יעקובוביץ' ולוי עוד החזיקו את היתרון על 8 נהריה הצליחה להוריד את ההפרש עד ההפסקה 40:39 במשחק על טהרת המומנטום.
המחצית נפתחה בקרב ראש בראש עם 6 רצופות של מרינה שפיצנדל מול 7 רצופות של יהב יעקובוביץ', אך ההבדל היה שבנהריה הצטרפו קניגסברג ודוד ובהרצליה יאנה שפירו שהיתה עם 9 נקודות עד אז קיבלה את העבירה השלישית ונהריה בהרכב שלוש הגבוהות (דוד, שפיצנדל וקניסברג) שלטה ללא עוררין במשחק, מעיין לוי ואופיר בנט בעבודה ענקית על מרים חנון (רק 3 נקודות בשלושת הרבעים האחרונים) אבל שוב המומנטום הרים את ראשו והפעם בצד של נהריה שברחה עד 10 הפרש אבל נתנה להדר רפאל שספגה עבירה בלתי ספורטיבית ממרים חנון (רביעית שלה), מעיין לוי ועוד סל של ניר בהיר מאסיסט של יהב ורק 5 לנהריה בסוף הרבע השלישי.
לרבע הרביעי חזרה יאנה שפירו ויחד עם מעיין לוי ברבע רביעי מדהים של 10 נקודות ולירון שיפטר שנתנה משחק מצויין ומגוון משכו שוב את המומנטום לצד של הרצליה, העייפות של נהריה נתנה את אותותיה ורק אוקסנה דוד הצליחה לייצר נקודות כאשר מרינה שפיצנדל נשארה על 0 ברבע, אופיר בנט, שיפטר לוי ורפאל המשיכו רבע ריצה של הרצליה יעקוקוביץ ושפירו המשיכו לשלוט בריבאונד וגם לסיים בצד השני ו-3 דק לסוף 6 להרצליה, נהריה עבדה קשה כל התקפה ורק חוסר ריכוז של הרצליה לא העמיד את ההפרש על 15 אלא רק על 9 עם דקה לשחק, מרים חנון בסל ועבירה (3 הנקודות היחידות שלה ב-30 הדקות האחרונות) הורידה עוד ל6 אבל מעיין לוי בשני סלים מבחוץ נתנה את התוצאה הסופית 82-72 בסיום כאשר נהריה סופגת את הפסדה השלישי העונה ומתרחקת משלישיית הצמרת.

קלעו להפועל נהריה: אוקסנה דוד 18, מרינה שפיצנדל 16, אליזבת קניסברג ויעל גולדברגר 12 כ"א, מרים חנון 10 ושני אברהם 4. שיחקו ולא קלעו מירית לוי, שיר אסולין ונסיה אלקיים.
קלעו לבנות הרצליה: יהב יעקובוביץ’ 25 (11 כ"ח, 2 אס', 3 חט'), לירון שיפטר 18 (9 כ"ח, 6 אס', 2 חט'), מעיין לוי 17 (3 כ"ח, 5 אס', 2 חט'), יאנה שפירו 11 (8 כ"ח, 3 אס', 1 חט'), אופיר בנט 6 (2 אס', 4 חט'), ניר בהיר 2 (2 כ"ח), שיר פוקס 2. הדר רפאל 1 (1 אס'). ליטל סולקוביץ שיחקה ולא קלעה.42 נקודות יחד בניצחון חוץ גדול, יעקובוביץ ולוימכבי רמת גן/חן "דרור" 40 – מ.כ. גני תקווה 63
במשחק דחוי שהתקיים ביום חמישי באולם "בליך" גברה גני תקווה על רמת חן. המקומיות עוד הוליכו 4-2, אך הרבע הראשון הסתיים 19:12 ובמחצית כבר 39:19 שחתם את המשחק.

קלעו למכבי רמת חן "דרור": לי קפיטולניק 11, מיטל לוי 9, הילה הניג 7, זואי רייכמן ונועה דניאלי 6 כ"א, אביה בומגרטן 1.
קלעו למ.כ. גני תקווה: שמרית גיגי 20, נטלי לוי 18, גת מגידו 12, לין גולן 10, תהילה טהורי 3.

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();