טימור. פתח מצויןהעתודה התאוששה
עידו לפל, שליח "ספסל" לאליפות אירופה ,14/07/2012

אחרי ההפסד הכואב לבולגריה במחזור הפתיחה, הגיעו שחקניו של שרון דרוקר למשחק מול אוסטריה בידיעה שניצחון הוא הכרחי להמשך. הנבחרת עמדה בכבוד במשימה למרות הלחץ, והביסה את האוסטרים אחרי מחצית שנייה נהדרת בתוצאה 39-75

לצפייה בתמונות מהמשחק כנסו לדף "ספסל" בפייסבוקשחקני נבחרת העתודה עלו למשחקם היום (שבת) בצהריים בידיעה שניצחון הוא האופציה היחידה עבורם בשביל להישאר בתמונת העלייה לדרג א'. השחקנים לא נלחצו מהמצב, הציגו יכולת משכנעת בחלקים נרחבים מהמשחק. והצליחו להביס את האוסטרים בתוצאה 39-75. בעקבות ההפרש הגבוה העתודה הבטיחה כמעט סופית את העפלתה לשלב הבא ורק ניצחון בלתי צפוי של אוסטריה על בולגריה בפער גבוה יכניס את הנבחרת לחישובים.

כבר בפתיחת ניתן היה לראות שינוי בחמישייה, כשדרוקר בחר לפתוח עם לבנובסקי במקומו של אליספור שפתח במשחק הקודם. יחד איתו עלו טימור, לביא, סולומון ובלייזר.

בניגוד למשחק הקודם, הנבחרת פתחה טוב. הגנה חזקה וחדירות טובות של הגארדים העלו את הנבחרת ליתרון 4-9 מהיר אחרי שתי דקות וחצי, והקפיצו את המאמן האוסטרי לבקש פסק זמן מוקדם. ההרכב הנמוך אפשר לנבחרת לבצע חילופים אוטומטיים שתקעו את ההתקפה האוסטרית, אבל גם גרם לנבחרת לנחיתות בריבאונד, שעזרה לאוסטרים לצמצם מעט את הפער. דרוקר העלה מהספסל את אליאספור, שגמל בדאנק שעלה ל10-19. שלשה של טימור (10 נק' ברבע) עם סיום שעון ה-24 העלתה לראשונה לפער דו ספרתי, שנשאר עד סיום הרבע. 12-22 לנבחרת.

ההגנה הישראלית המשיכה להיות אפקטיבית גם בפתיחת הרבע השני והמשיכה להקשות על האוסטרים. בהתקפה הנבחרת נתקעה מעט ללא לביא על המגרש, אבל טימור דאג לשמור על הפער. 5 דקות למחצית אחרי איבוד כדור נוסף, ביקש המאמן האוסטרי פסק זמן נוסף בפיגור 20-27. שתי שלשות רצופות של אריאלי העלו כבר ל-13, אבל חוסר ריכוז בשני צידי המגרש עזרו לאוסטרים להוריד לפער חד ספרתי. פסק זמן של דרוקר עצר את הריצה, ונקודה בודדת של דאוסן מהקו קבעה את תוצאת המחצית, 24-34 לכחולים לבנים.

קלעי המחצית: טימור 14, אריאלי 6, סולומון ולביא 4 כ”א, בלייזר ואליספור 2 כ"א, לבנובסקי ודאוסן 1 כ"א.

גם הרבע השלישי נפתח בשליטה ישראלית מוחלטת. האוסטרים עלו ראשונים על הלוח, אבל נענו מייד בריצת 0-9 של העתודה. הנבחרת המשיכה ללחוץ ולרוץ, ושתיים קלות של לביא במתפרצת קבעו פער של 21 הפרש. הנבחרת לא הסתכלה לאחור ועד לסיום הרבע המשיכה להגדיל את הפער עד ל29-53.

הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד. הפער הגדול אפשר לדרוקר לשתף את כל 12 שחקני הסגל ולהכניסם לקצב לקראת המשחקים החשובים בשבוע הבא. למרות זאת, הנבחרת לא הורידה את הרגל מהדוושה, המשיכה ללחוץ והגדילה את הפער עוד יותר. בסיום 39-75 לנבחרת.

קלעים: בר טימור 17, גיא לביא 11, אור סולומון 9, לירז אריאלי 8, בן אלטיט 6, איגור מאיור ושון דאוסון 5 כ"א, עוז בלייזר ושון לבנובסקי 4 כ"א, דולב דראפיץ 3, רם אליספור 2, אלון אברמוביץ 1.

שרון דרוקר סיכם: "העוזרים שלי הכינו אותנו יוצא מהכלל וידענו עליהם הכל. באנו לשחק הגנה אגרסיבית ועשינו את זה לאורך כל 40 הדקות. כל אחד נתן מה שהוא יכול ורק יחד אנחנו יכולים לנצח. המשחק מול סלובקיה חשוב באותה מידה ונבוא באותה אנרגיה ויחס בעוד יומיים".


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();