מינסטר. הרכז של נהריההאם נהריה שיחקה אי פעם בגמר הפלייאוף לנוער?
ספסל ,09/05/2012

SMS על הבוקר מברק חקלאי העיר והאיר אותי. השאלה הייתה האם נוער נהרייה כבר היו אי פעם בגמר ? אדי מינץ הלך לברר וחזר עם תשובה ושמות מפתיעים.

---מאת אדי מינץ---

באחת מכתבותיי בשבועות האחרונים ב"ספסל" הערתי נשכחות אצל חבר'ה שהם כיום בני גילי (המופלג יש לומר). ניצחון נהרייני על גליל עליון ברבע הגמר הביא כמה תגובות מאוד מרגשות בפייס הספסלי ולמדתי שאי שם בשנות ה-80 המאוד מוקדמות, כשעוד הייתה במקומותינו חיה שנקראת כדורסלן ישראלי, היה גם היה מעמד גמר לנוער נהרייה.

הגמר התקיים בקיבוץ גן שמואל ונערך בין הפועל עירוני נהרייה ובין (נו, נחשו ?) מכבי ת"א כמובן. מי ישב על הספסל התל אביבי? את זה אתם בטח גם יודעים, שמעון מזרחי כמובן, אבל מי היו שאר המשתתפים ואיפה הם היום?

גם תל אביב וגם נהרייה הגיעו לגמר מושלמות, ללא הפסד ולאחר עונה ארוכה. הימים הם ימי אפריל של שנת 1981. השופט במשחק היה מי אם לא דוד דגן האגדי שעושה הרושם כי שפט כל משחק גדול שנערך עד לתליית המשרוקית.

את נהרייה אימן דורון קופר, כיום איש הי טק ובחמישייה שיחקו, שימו לב לזה:

שי מיניסטר, רכז, כיום מאמן הבוגרים של עירוני נהרייה מהליגה הלאומית.
גילי סופר, קומבו גארד, המנהל מקצועי של מחלקת הנוער בנהרייה עד העונה, שיחק מס' שנים בשתי הליגות הבכירות, בין היתר יחד עם דיויד בלאט מיודענו.
איציק קולינסקי, קלעי, אתלט מדהים, כיום גר בברזיל.
שרון גולדשטיין, כיום מאמן במח' הנוער הנהריינית ועובד בישקר.
אילן וקנין הסנטר, כיום מנהל בי"ס.

למעט מיניסטר כולם היו בסביבות ה 1.90 עד 1.92. השחקן השישי היה תמיר גינת, דודו של תומר גינת מנוער נהרייה של היום שממשיך במסורת ומייצג את המשפחה בכבוד בגמר נוסף. האם האחיין יצליח איפה שהדוד נכשל?

את מכבי ת"א אימן מיודענו מוישלה ויינקרץ, יו"ר הועדה המקצועית המכהן באיגוד הכדורסל והחמישייה שלו מנתה את:

דר' משה הרשקוביץ' ז"ל ששיחק אח"כ מס' עונות בבוגרים של מכבי ת"א.
דרור ציפיאלביץ', יובל בן מרדכי, יואב קדמן וברוך סמולר הסנטר שלא כשמו הוא והתנשא לגובה של 2.10. השחקן השישי היה זה שבסופו של דבר הגיע רחוק מכולם, חן ליפין שמו והוא זכה לשחק 8 עונות בבוגרים של מכבי ת"א, בגביעי אירופה השונים ואף בנבחרת ישראל.

ואיך כל זה נגמר ? מכבי ת"א ניצחה את נהרייה במשחק מותח 92:93 לאחר הארכה והשחקנים שדיברתי איתם מוכנים להישבע שהם זוכרים מי קלע, כמה ומתי אבל את זה כבר נשאיר לפעם הבאה.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();