בלו. חייבים אותו בדו-ספרתישחקו, המפתחות בפנים
אורי סביר ,20/03/2012

אף קבוצה לא ניצחה את פנאתינייקוס בלי 7 שלשות לפחות; דיוויד בלו הוא לא לוקסוס, אלא הכרח; קיצור ההתקפות צריך לבוא הרבה לפני שהמשחק גמור; וההוא, שרונאס יסיקביצ'יוס, שפתאום תפס אש מאז יום הולדת 36. הנתונים שצריך לדעת לקראת פתיחת סידרת רבע הגמר בין מכבי ת"א לפאו שמתחילה הערב (22:00, ערוץ 10).

1. מול קבוצה קשוחה ומאומנת כמו פנאתינייקוס, שמעמידה הרכבים גבוהים ומפוצצת בצבע, קליעה מבחוץ היא תמיד מפתח קריטי. בארבעה משבעת הפסדיהם העונה ספגו הירוקים כמות שלשות דו-ספרתית - כולל מקבאלה הקטנטנה שעולה בערך כמו איאן וויוקאס לבדו – ואף קבוצה לא ניצחה אותם עם פחות משבע שלשות בלפחות 35%.

מכבי ת"א, שהחזיקה מעמד בגמר אשתקד כל עוד הזריקות מבחוץ נפלו, מדורגת לפני אחרונה ביורוליג בניסיונות לשלוש, אבל משופעת בקלעים נהדרים. החשוב מכולם הוא דיוויד בלו, שבשתי סדרות ההצלבה האחרונות ניצחה מכבי בכל המשחקים שבהם קלע בדו-ספרתי והפסידה בכל אלו שבהם נתקע על חד-ספרתי.

2. בדקות הסיום של שני משחקיה המכריעים של פא"ו לאחרונה, לוח התוצאות כמעט עבר לשומר מסך בעקבות חוסר תזוזה. אלופת אירופה קיבלה אור ירוק להרביץ והיריבות עברו להפצצה מחצי דונם. בגמר הגביע רשמה אולימפיאקוס יותר איבודים מסלי שדה ברבע הרביעי, בעוד קאזאן זרקה בעשר הדקות האחרונות פי שניים לשלוש מאשר לשתיים.

האגרסיביות של היוונים לא מתבטאת בכמות העבירות ובארבעת משחקיה האחרונים ביורוליג הגיעו היריבות ל-8.5 זריקות עונשין בלבד בממוצע. כל עוד יוגב אוחיון וליאור אליהו על המגרש, מכבי חייבת לקצר את ההתקפות כפי שעשתה כצעד ייאוש בשלהי הגמר אשתקד. הבעיה שפנאתינייקוס מבינה שההגנה הכי טובה היא ריבאונד התקפה ובלי הכדור אי אפשר לרוץ.

3. בשורה התחתונה, פנאתינייקוס עדיפה על מכבי, אבל לא בהרבה ולא בטח לא כמו צסק"א או ברצלונה. מי שיכול לשבור את השוויון היחסי הוא שרונאס יסיקביצ'יוס, שנמצא בכושר פנטסטי. אם הווינר הליטאי יגיע לסידרה עם אש בעיניים וימשיך במומנטום שתפס מאז חגיגות יום הולדתו ה-36 החודש, הצהובים יצטערו שלא אספו אותו מהמדף בקיץ כשהיה במבצע סוף עונה.


כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
בחזרה לסיקסטיזיורובאסקט 2013 - סיכום סטטיסטיבין ייאוש לתקווהמ"הרוקח" ועד גדיניההמקום בו חוסר הגינות והיעדר לגיטימיות נפגשיםמד מןהסנסציה בדרבי במספריםיוגב כבר לא צוחק מהסימפסוניםמוקדמות היורובאסקט - סיכום סטטיסטיסלובניה עוד רחוקהיותם ולא נשלםהופ, הופ, 2:210 דברים שלא תזכרו מהפלייאוףפשוט מושלמתסורי, ארבידאסלגביע חוקים (וסימונים) משלוהברירה הטבעיתלי-אור לגוייםאפוקליפסה אתמולתש"ע על יורובאסקט 2009עם הפנים לוויילד קארדס2001, אודיסאה באנקרהמבט פנימי על קרואטיהנבחרת יוון - הדור הבאמאשקלון לתיכריתבגבעת שמואל ייסדתי את הכדורסל הלובישבוע לקלאסיקו של המכביהזהו הזמן, זה היום, זה הרגעחוסר ניסיון? אצלנו זה יתרוןשווה לבוא מוקדםמגמר היורוליג לליגה השנייה תוך 5 שניםארבע על ארבעימים רבים הפכו ללילותהזורעים בדמעה, ברינה ירקודו"קארי" - סרט אימהקנטאקי, פרייד?על כל שאלה תשובה"הזבוב האטומי" התעייףהאיש שהיה שםחצי שנה למוקדמות היורובאסקט - תמונת מצבפירוק והרכבההדברים שיעשו לנו את העונההאנשים שיכולים לעשות את הפיינל פורהצל שלי ואני יצאנו לדרךאיפה היריבה השניה?קר שם בחוץהירו לערב אחדבני ישראלמצפון נפתחה הרעהעוד מחזה של תיאטרון האבסורד5X5: מכבי נגד ירושלים, טייק 1הכתובת הייתה על הקירהנבחרת בראי הנתוניםמונדובאסקט זה לא קללהלא על השמיר לבדוגיוס נעים?רצו יורוליג, קיבלו מכללותאבודים בתרגוםמריח עוד תואר"זה אני שהחמצתי"התגנבות יחידיםההגנה הכי טובה היא התקפהנו מור דורון שפר אין דה מכללותהערב של סלייHouse of Funסולטני הסיבובאסים גם בארץבראש של הג'ינג'יLive and Let Playשמונה הערות לסדרהיום המכריעגדל בעוד שנהלרוץ, לרוץ, לרוץלאט ובזהירותלא לאבד את הראשדור של כוכביםנבחרת חלםנמאס לנוהכי טובים באירופההיורוליג גומר מהר מדיעשר הערות לקראת הפלייאוףטור השחרור!זר ומיותרבצורת טורקיתלאפי בהוקרה - הצעה לשינויאפקט הניצחון של מכביבקלות מרשימהלהשאיר את ריקילכל זמןחגיגות היובלפארקר ועוד ארבעהחדשות טובות, חדשות רעותמלכוד 12אבחנות ראשוניותנגמרה ליגת הקיץתור נבחרת חרוששיפוט מהירהמנהיגים נשארו בביתהחרבות בביתהתגנבויות יחידיםביזיון, לא אסוןאתונה מטאטהלחץ מצד האמריקאיםמלחמות העולמותמותר להתחיל לחלוםתבכי בשבילי ארגנטינה© כל הזכויות שמורות
cker();