אוסברי. קווין דוראנט לענייםלגביע חוקים (וסימונים) משלו
אורי סביר ,10/01/2011

הפועל ת"א השאירה מאחוריה שתי קבוצות ליגת העל בצדק מוחלט, אבל עדיין מגיעה לנוקיה כאנדרדוג מוחלט. בטח בהתחשב במצב המפתיע שנוצר ויצריך מאיגוד הכדורסל פתרון הוגן ומהיר בהבדלים בין הסימונים בליגות. אורי סביר על המסע המופלא של האדומים.

1. בשמינית הגמר, חשבתי שהפועל חולון במצבה הרעוע ועם רוטציה של שישה שחקנים, היא היחידה שהפועל ת"א יכולה להדיח מהליגה הבכירה. הערב, למרות החיסורים של מכבי חיפה, נוכחתי לגלות שאפילו עם שני זרים בלבד ושמיכה קצרה משלה, היא מסוגלת להתמודד עם עוד כמה קבוצות מליגת העל. אל תטעו, האדומים עדיין נופלים מכל עשר הקבוצות בקופל-ליג, אבל בהדר יוסף הצפוף, עם אלף מטורפים שלא מפסיקים לשיר לרגע, יש ביכולתם לגבור על תשע מהן ביום נתון.

גם הערב וגם לפני שבוע וחצי ניצחה הפועל ת"א בדוחק, אבל שלטה במשחק מתחילתו ועד סופו וביטלה בצורה מרשימה את יריבתה "העדיפה" על הנייר. בריאן אוסברי הצדיק שוב את הכינוי "קווין דוראנט של הלאומית", כאשר אחרי משחק מזעזע, קלע 13 נקודות בהארכה קסומה. וזה אחרי שלא נח אף שנייה מתוך 45 הדקות, כן?

2. גם חולון וגם חיפה השתמשו בספסל הקצר כתירוץ להדחה, אבל גם אם היו מתייצבות בסגנון נשות הפועל ת"א בלי אף מחליף, אין שום הצדקה להגנה המעליבה שהן הציגו. מבלי להתייחס אפילו לסוגי השמירות, אין סרט בעולם ששחקנים שעושים שש ספרות בדולרים מלשחק כ-40 משחקים בעונה (במקרה של חולון הרבה פחות) יציגו כל כך מעט רצון בהגנה וייתנו לירון להט ולגל איתן להגיע לטבעת בכזאת קלות.

אם מרקו קילינגסוורת' לא מוכן לנקוף אצבע כדי למנוע מאדריאן אוטר להגיע ל-23 נקודות בהפסקה, למה לא לשלוח עליו את רודני ווב שעד לפני חודש שיחק איתו באותה ליגה? אם ריץ' מלצר או קאסיב פאואל מתייחסים להגנה כפאוזה עד לפעם הבאה שייגעו בכדור, מדוע לא לתת צ'אנס לעידו סטולרו? במה בדיוק הוא נופל, אם בכלל, מירדן שוורצמן?

3. בשבועות הקרובים נשמע הרבה על רצונה/בקשתה/משאלתה של הפועל ת"א להזיז את משחקי חצי גמר וגמר הגביע מהיכל נוקיה לאולם נייטראלי. מבלי להיכנס לוויכוח עצמו, מדובר מבחינתה גם בצורך מקצועי. פרט למתן נאור, האדומים לא ממש מורגלים לשחק באולם כה גדול, עם קהל שמקיף את הפארקט מכל עבריו ויושב רחוק מאוד מהקווים (שלא לדבר על הסימונים, ראו סעיף 5).

למרות הניצחונות והעובדה שהפועל נותרה הקבוצה המושלמת היחידה בכדורסל הישראלי העונה, הסגל שלה רחוק מלהיות שייך לליגת העל. בחודש הבא היא תגיע לנוקיה כאנדרדוג מוחלט. לשמחתה, ולצערו של הכדורסל הישראלי, יהיו עוד שתי קבוצות בדיוק במצב שלה.

4. שתי שאלות לפסיכולוג הספורט של האתר: האם לדעתכם אחוזי הקליעה הכלליים מהקו בשני משחקיה האחרונים של הפועל ת"א היו כה גבוהים גם במידה והמשחק היה נערך בפסקול הרגיל והמדכא לצלילי חריקות הנעליים על הפארקט? האם העובדה שהפועל רגילה לקו השלוש הישן וקבוצות ליגת העל התרגלו לחדש העניקה לאדומים יתרון בקליעה מבחוץ בשני המשחקים?

5. ועוד שאלה חשובה לאיגוד הכדורסל, שבטח לא לקח בחשבון שתהיה קבוצה מהלאומית בחצי גמר הגביע: האם בנוקיה יצטרכו לסמן מחדש את המגרש על פי החוקה הישנה? או שחניכיו של שרון אברהמי ייאלצו להתרגל באופן חד/דו-פעמי לזרוק שלשות חצי מטר אחורה ולשעון התקפה שמתאפס ל-14 במקום ל-24?


כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
בחזרה לסיקסטיזיורובאסקט 2013 - סיכום סטטיסטיבין ייאוש לתקווהמ"הרוקח" ועד גדיניההמקום בו חוסר הגינות והיעדר לגיטימיות נפגשיםמד מןהסנסציה בדרבי במספריםיוגב כבר לא צוחק מהסימפסוניםמוקדמות היורובאסקט - סיכום סטטיסטיסלובניה עוד רחוקהיותם ולא נשלםהופ, הופ, 2:210 דברים שלא תזכרו מהפלייאוףשחקו, המפתחות בפניםפשוט מושלמתסורי, ארבידאסהברירה הטבעיתלי-אור לגוייםאפוקליפסה אתמולתש"ע על יורובאסקט 2009עם הפנים לוויילד קארדס2001, אודיסאה באנקרהמבט פנימי על קרואטיהנבחרת יוון - הדור הבאמאשקלון לתיכריתבגבעת שמואל ייסדתי את הכדורסל הלובישבוע לקלאסיקו של המכביהזהו הזמן, זה היום, זה הרגעחוסר ניסיון? אצלנו זה יתרוןשווה לבוא מוקדםמגמר היורוליג לליגה השנייה תוך 5 שניםארבע על ארבעימים רבים הפכו ללילותהזורעים בדמעה, ברינה ירקודו"קארי" - סרט אימהקנטאקי, פרייד?על כל שאלה תשובה"הזבוב האטומי" התעייףהאיש שהיה שםחצי שנה למוקדמות היורובאסקט - תמונת מצבפירוק והרכבההדברים שיעשו לנו את העונההאנשים שיכולים לעשות את הפיינל פורהצל שלי ואני יצאנו לדרךאיפה היריבה השניה?קר שם בחוץהירו לערב אחדבני ישראלמצפון נפתחה הרעהעוד מחזה של תיאטרון האבסורד5X5: מכבי נגד ירושלים, טייק 1הכתובת הייתה על הקירהנבחרת בראי הנתוניםמונדובאסקט זה לא קללהלא על השמיר לבדוגיוס נעים?רצו יורוליג, קיבלו מכללותאבודים בתרגוםמריח עוד תואר"זה אני שהחמצתי"התגנבות יחידיםההגנה הכי טובה היא התקפהנו מור דורון שפר אין דה מכללותהערב של סלייHouse of Funסולטני הסיבובאסים גם בארץבראש של הג'ינג'יLive and Let Playשמונה הערות לסדרהיום המכריעגדל בעוד שנהלרוץ, לרוץ, לרוץלאט ובזהירותלא לאבד את הראשדור של כוכביםנבחרת חלםנמאס לנוהכי טובים באירופההיורוליג גומר מהר מדיעשר הערות לקראת הפלייאוףטור השחרור!זר ומיותרבצורת טורקיתלאפי בהוקרה - הצעה לשינויאפקט הניצחון של מכביבקלות מרשימהלהשאיר את ריקילכל זמןחגיגות היובלפארקר ועוד ארבעהחדשות טובות, חדשות רעותמלכוד 12אבחנות ראשוניותנגמרה ליגת הקיץתור נבחרת חרוששיפוט מהירהמנהיגים נשארו בביתהחרבות בביתהתגנבויות יחידיםביזיון, לא אסוןאתונה מטאטהלחץ מצד האמריקאיםמלחמות העולמותמותר להתחיל לחלוםתבכי בשבילי ארגנטינה© כל הזכויות שמורות
cker();