נקבעו העולות לפיינל פור האזורי
אורלי קלינגר ,22/01/2005

נקבעו שלושת הקבוצות האחרות שיצטרפו לאנדה רמת השרון, הקבוצה היחידה במפעל עם מאזן נקי מהפסדים, בפיינל פור האזורי. ירבותיה של רמה"ש על תואר אלופת קונפרנס דרום ביורוקאפ לנשים הן פנרבחצ'ה מטורקיה, דינאמו נובוסיבריק מרוסיה, ובורגאס מבולגריה שתפגוש את האדומות כבר בחצי הגמר.

הפיינל פור של הקונפרנס יערך בתשיעי ובעשירי לפברואר. רמה"ש בודקת את האפשרות לארח את האירוע, שיתקיים במגרשה הביתי של אחת מארבע הקבוצות שעלו.

רמת השרון כידוע עלתה לפיינל פור תודות לניצחון ב22 הפרש ברומניה וניצחון טכני כתוצאה מאי ההופעה של הרומניות למשחק הגומלין. על הנייר נראה כי היריבה של רמה"ש בחצי הגמר היא החלשה מבין הקבוצות שעלו. שתי הקבוצות שיעלו לגמר הקונפרנס ישחקו על תואר אלופת הקונפרנס, אך גם המפסידה תעלה לשלב רבע הגמר של היורוקאפ.

בורגאס הבולגרית משחקת בלי זרות או בוסמניות. הקלעית המובילה של הקבוצה היא גם השם המוכר ביותר לאוהדי הכדורסל בארץ, רוזיטה קרלובה - אקס בני יהודה, גליל עליון ורמת חן. ברבע הגמר הן ניצחו פעמים את אפולון ולירון כהן, וסה"כ ניצחו שישה משמונה משחקים ביורוקאפ העונה.

דינאמו נובוסיבריק התחזקה לאחרונה עם החתמתן של סנטרית נבחרת רוסיה אוקסנה ז'אקאליאושניה המתנשאת לגובה 1.99, והניגרית מפון אודוקה (לשעבר ברמה"ש ועם עבר בWNBA). כיום הן מדורגות במקום החמישי בליגה הרוסית עם שמונה נצחונות ושבעה הפסדים. ברבע הגמר מול סופיה מבולגריה הרוסיות הפסידו את המשחק הראשון 90-79, אבל עם שתי השחקניות החדשות ניצחו את המשחק השני 89-64 ועלו. מאזנן הכולל ביורוקאפ העונה עומד על חמישה ניצחונות משבעה משחקים.

דינאמו תפגוש בחצי הגמר את פנרבחצ'ה הטורקית, שמביאה לפיינל פור את השם הגדול של הקונפרנס. מארי פרדיננד, הגארדית הנהדרת של הסאן אנטוניו סילבר סטארס שנבחרה למשחק האול סטאר של הWNBA ב2002, מנצלת את הפגרה כדי להתאושש מפציעה במרפק שהשביתה אותה בקיץ. שם מוכר נוסף בקבוצה היא טיפני ג'ונסון, סנטרית מהיוסטון קומטס. פרדיננד הצטרפה לפני כחודש לקבוצה ושיחקה איתן בשני משחקי רבע הגמר נגד צ'יאהן הטורקית. את המשחק הראשון הפסידה פנרבחצ'ה בחוץ בנקודה, אבל את משחק הגומלין הן ניצחו 84-54. הקבוצה ניצחה שישה משמונה משחקים ביורוקאפ השנה. פנרבחצ'ה היא, אם תרצו, הרמת השרון של טורקיה ומדורגת ראשונה בליגה עם 13 ניצחונות ואפס הפסדים.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();