אשלי ווקר


התעוררו מהחלום
ספסל ,08/11/2010

הפתיחה החלומית של הפועל ראשון לציון הסתיימה הערב בתבוסה לרמת חן.
רמת חן ניראית שייכת לצמרת ולקרבות האליפות, ראשון לציון עוד לא.

גלריית תמונות מהניצחון של רמת חן בראשון - לחצו כאן

הפועל ראשון לציון 58 - מכבי רמת חן 77

רמת חן הגיעה הערב לגן נחום, למשחק צמרת נגד הפועל
ראשון לציון. ערב המחזור שתי הקבוצות הובילו את הליגה במאזן מושלם יחד עם רמה"ש. במוצאי המחזור, רמת חן מושלמת וראשון לציון לא שייכת לליגה שלה.

הקבוצות פתחו את המשחק בהרבה פיזיות, השמירה היתה אישית, הכדורים נכנסו פנימה והנקודות שנקלעו היו אחרי מאמץ רב. ברמת חן העדיפו ללכת פנימה ולנצל את היתרון ברחבה של אשלי ווקר. מצד שני בראשון לציון הזרות ייצרו לעצמן מצבי קליעה, בשיטת משחק שהפגינה יכולת אישית, אך לא ראו קבוצה. וויטינגטון ומקריי העלו את המקומיות ליתרון 9 - 6 אחרי 5 דקות של משחק. בדקות האלה ראשל"צ שמרה היטב על רמת חן שהפגינה רפיון הגנתי מול הזרות של האדומות אך התמקדה בריבקה רוס. ההתמדה השתלמה, רוס לא הצליחה להכנס למשחק, בראשל"צ לא ידעו איך להכניס אותה, ובלעדיה שיחקה הערב קבוצה אדומה בלי רכזת. 35 הדקות הבאות הראו שזה לא אפשרי.

היתרון האחרון של ראשון לציון היה 12 - 11, לאחריו פתחה רמת חן בריצה שנעצרה רק בסוף הרבע, 22 - 12, סה"כ 11 - 0 בשלוש דקות. אייבורי לאטה עם 6 נקודות הצטרפה לרבע טוב של ווקר עם 7 נקודות שלה, והשתיים ענו למקריי.

הרבע השני נפתח כמו הראשון, אמנם הקצב ירד מסוף הרבע הראשון אבל השליטה המשיכה להיות של הכחולות מרמת חן ששמרו על הפער הדו ספרתי. כניסתן של לימור פלג וקרין אגסי הוסיפה מימד נוסף להתקפת רמת חן, קליעה מבחוץ. אחרי 4 רצופות של אגסי, הגיעו 3 שלשות של פלג, עוד אחת של לאטה ורמת חן ביתרון שיא 40 - 22. רוס הראתה עד כמה השמירה של רמת חן היתה יעילה, וברגע שקיבלה חצי מטר וטיפה אוויר ייצרה אסיסט גדול למזרחי שקלעה את השלשה החופשית.
רמת חן הניעה את הכדור בסבלנות, עוד מסירה ועוד אחת עד שמגיע לשחקנית הפנויה וההפרש צומח. ראשון לציון שיחקה הפוך, עם הראש בקיר, לבד, מהלכים סוליסטיים, ללא ניהול של המשחק לקחה קלארק את המשחק אליה ואמנם קלעה 6 נקודות, אבל נקודות אלה הספיקו לפיגור 21 נקודות בהפסקה, 27 - 48.

הרבע השלישי הסתמן כתחילתו של גארבג' טיים. התחלת הרבע האנרגטית של ראשון לציון הספיקה כדי להקטין את ההפרש ל-18 נקודות. המאמץ שהשקיעו והעדר התוצאות הוציא אט-אט את האוויר מהמפרשים של האדומות, הגנתן נחלשה ורמת חן בקלות מצאה עצמה ביתרון 59 - 34. ראשון לציון נקלעה שוב ושוב לסוף שעון וזריקות קשות, ווקר ולאטה עם 9 נקודות יחד טיילו על המגרש. שיתופו של הספסל ברמת חן, והמלחמה של וויטינגטון בסוף הרבע הסתיימה במיני קאמבק, וסל עם הבאזר ניצח עבור ראשון את הרבע, "רק" 60-38.

הרבע האחרון היה גארבג' טיים לכל אורכו, והתנהל על הכבוד וההפרש. ראשון לציון ניסתה ליצור לעצמה מומנטום ולהמתיק את ההפסד, אבל בעטה בדלי כל התקפה שניה, ורמת חן עם המתפרצות הצליחה לשמור את ההפרש סביב 20 הנקודות. מקריי שיחקה לבד, פגעה באחוזים בינוניים אך בסופו של רבע הצליחה להוריד את קבוצתה מ-20 הפרש, ולהפסיד 58 - 77.

לרמת חן:
אשלי ווקר 20 נק', 10 ריב'
אייבורי לאטה 18 נק', 7 אס'
לימור פלג 11 נק'
טיפני ג'קסון 8 נק'
קרין אגסי ושימרית גיגי 7 נק' כ"א
מיכל אפשטיין 6 נק'

להפועל:
דניאל מקריי 20 נק'
קאדיג'ה וויטינגטון 17 נק'
אלישה קלארק 8 נק'
ענבל מזרחי 6 נק'
קרן נחמה 3 נק'
מעיין לוי ורבקה רוס 2 נק' כ"אכתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();