אחרי 3 שנים בכדורסל גברים, עוברת לאמן נשים. העליון


שירה העליון תאמן את ראשל"צ
שי ברק ,21/06/2010

אחרי 4 שנים הפועל ראשון לציון משנה פניה ונפרדת מאפי בינשטוק, המאמן שהעלה את הקבוצה מהליגה הארצית, עד מרחק 40 דקות מליגת העל.
שירה העליון, עוזבת את כדורסל הגברים ומגיעה להצעיד את האגודה לדרך חדשה.

נדמה שהפועל ראשון לציון היתה מאז ומתמיד כוח בליגה הלאומית. השתלבותה המהירה בצמרת הליגה, והעובדה שהפכה תוך זמן קצר לגורם משמעותי במאבקי האליפות, השכיחו את העובדה שעד לפני 4 שנים הקבוצה התמודדה מול יריבות מהליגה הארצית.
אחרי עונת הסתגלות הפועל ראשון לציון הצליחה למקם עצמה בצמרת הליגה השניה לנשים, ובעונה שעברה החלה בשלב ב' בדרך להפוך לאגודה מובילה, בניית תשתית של ילדות ונערות. בתחילת העונה שעברה פתחה הפועל ראשון לציון בתי ספר לכדורסל, וכיום באגודה לוקחות חלק כ-250 ילדות ונערות.
כמו בעונה שעברה, גם העונה ראשל"צ עמדה משחק אחד מאליפות, אך כזכור, את צלחת האליפות הניפה, דווקא, הפועל מעגן מיכאל.

אחרי שנתיים של מאבקי צמרת, חיפשו העונה בקבוצה לבצע מספר שינויים, כשהמטרה העיקרית ממשיכה להיות קידום המחלקות הצעירות, ובמקביל להמשיך ולהיות גורם משמעותי בליגה הלאומית לנשים.
בעיצומו של חודש יוני, התקבלה ההחלטה הראשונה. אחרי 4 עונות, בוצעו שינויים בעמדת המאמן ואפי בינשטוק פינה מקומו לשירה העליון.


שירה העליון, שחגגה בשבוע שעבר יומולדת 30, כבר הספיקה לצבור ותק באימון מקצועני כשהובילה בשלושת השנים האחרונות את קבוצת הגברים של הפועל ת"א. בנוסף, תוביל העליון, בצוותא עם רועי אייזנברג, את נבחרת הנערות באליפות אירופה שתתקיים בעוד חודש.
כשהבנו שאנחנו הולכים לקראת החלפת צוות האימון, חיפשנו מאמן או מאמנת המתאימים לקונספט החדש שהקבוצה הולכת אליו, כך סיפר יו"ר הקבוצה רועי סבג. בהפועל ראשון לציון כבר רשומות מעל 250 נערות שהן התשתית והשלד שצפוי להוביל את המועדון בשנים הבאות, וחשוב שמי שיאמן את קבוצת הנשים יוכל לקדם גם את הדור הבא ולבנות את המועדון מלמטה, אין ספק ששירה העליון מתאימה למשימה, ואני שמח שהצטרפה אלינו, סיכם.
עבור העליון זו היתה החלטה לא פשוטה, אחרי שראתה עצמה ממשיכה ומתקדמת באימון קבוצות הגברים, קיבלה הצעה לעשות שינוי משמעותי ולעבור לאמן קבוצת נשים, תפקיד אותו לא ביצעה מעולם. אך לאחר הפגישה עם מנהלי קבוצת ראשל"צ נענתה לאתגר שהרגיש לה נכון. "הגישה באגודת מסקרנת ומאתגרת, זה לא עוד אימון של קבוצה אלא התוויית דרך ובנייה לטווח ארוך ואני שמחה להיות חלק מזה", אמרה הערב. "הרצון להשקיע ולבנות מלמטה כדי לפתח שחקניות בית וליצור המשכיות זה משהו שמאד מדבר אלי".
האגודה נתנה למאמנת החדשה יד חופשית וחופש מוחלט לעצב את הקבוצה מודל 2010-11 עפ"י תפיסת עולמה, וזו ניגשה כבר לעבודת בניית הסגל.


"עליית ליגה ופעמיים מקום שני בשלוש עונות, מסכמת תקופה מוצלחת, ואפי בינשטוק מהאחראים המרכזיים למיקומה של ראשל"צ בכדורסל הנשי".
ההחלטה להיפרד לא היתה פשוטה ונעשתה מהבנה משותפת של הצדדים שזה הזמן להמשיך הלאה. אנחנו מעריכים מאד, את מה שעשה ונתן למערכת מאמן הקבוצה היוצא, אפי בינשטוק, בארבע השנים האחרונות. בינשטוק הוא איש מקצוע מצוין, היה כבוד ותענוג לעבוד איתו ואני בטוח שעוד נשתף פעולה בעתיד, כך סיכם יו"ר הקבוצה את התקופה הארוכה שעברו יחד באגודה.
אפי בינשטוק, מרגיש אף הוא שמה שנעשה בשנים האחרונות בראשון לציון מיוחד וחשוב. "לקחנו קבוצה מליגה שלישית והעלנו אותה עד לצמרת הליגה השניה, פעמיים מרחק עלייה מליגת העל, יצרנו עניין בכדורסל הנשים בעיר ראשל"צ ותעיד על כך מחלקת הנערות שגדלה מ-30 נערות לכ-300 נערות פעילות" .
"אני רוצה להודות באופן אישי לאינה בוטנקו, אותה זכיתי לאמן בעונתה האחרונה כשחקנית, ובעיקר על העונה האחרונה שעמדה לצידי על הקווים, היא אישיות גדולה ומאמנת מצויינת. תודה גדולה גם לרמי סבג מנהל הקבוצה שהיה איתנו לכל אורך הדרך, ברגעים הטובים והפחות טובים".
כרגע, בינשטוק בוחן מספר הצעות, "אני מחפש את האתגר הבא, קבוצה שאפשר יהיה לעשות בה משהו מיוחד, יש כמה הצעות על הפרק ובתקופה הקרובה תתקבל החלטה".
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();