אלופות


מעגן מיכאל עלתה לליגת העל!!!
שי ברק ,11/05/2010

דם, יזע, דמעות של שמחה והרבה שמפניה שנשפכה. הערב, במשחק השלישי והמכריע בגמר אליפות לאומית נשים, שחקניות מעגן מיכאל הראו אופי מהו, ואיך לוקחים אליפות בסטייל.
מהמקום הרביעי, דרך הדחת קבוצות הצמרת ועד לצלחת האליפות, שרית ארבל וקבוצת הקומנדו ממעגן מיכאל, חוגגות אליפות היסטורית.
גיבורות!

הפועל ראשון לציון 65 - הפועל מעגן מיכאל 76
[מעגן מיכאל מנצחת 2:1 בסידרה]

מקיבוץ מעגן מיכאל יצאו הערב 2 אוטובוסים מלאים באוהדים, שנתנו לשחקניות קבוצתן להרגיש בבית. רוב מוחלט של אוהדים לאורחת, שפצחו בשירה חצי שעה לפני תחילת המשחק ונדמה ששרים שם עד עכשיו.
שחקניות מעגן מיכאל, בהמשך ישיר לתצוגת ההקרבה מיום חמישי, ועם ליטוש מסויים בסיומת מתחת לסלים, נתנו ערב כדורסל מרגש, אלופות בצדק!

ראשון לציון פתחה עם 7:2 מהיר את המשחק, בפתיחה המקומיות ניראו מרוכזות יותר, אגרסיביות וממוקדות מטרה, אך זו היתה למעשה הפעם האחרונה בה הובילו. 5 דקות מהפתיחה, נמחק היתרון, לוח התוצאות הראה 10:10, ומאותו רגע רק קבוצה אחת נראתה על המגרש, הפועל מעגן מיכאל.
שירלי שבתאי, המצויינת העלתה את קבוצתה ליתרון בדרך לריצת 8-0. הרבע התאפיין בהגנה חזקה של מעגן בצבע, הקבוצה שיתקה את לנה פדולובה שלא היתה מסוגלת לייצר נקודות בצבע ונאלצה לצאת חצי מטר מחוץ לקשת כדי לקלוע נקודות ראשונות. קלכמן, במשחק הטוב ביותר שלה העונה שלטה ללא עוררין בצבע ובמלחמה ביטלה לחלוטין את יתרון הגובה של המקומיות.
התעוררות של ראשל"צ בדקות סיום הרבע הקטינה את הפער, 20:17 בסוף הרבע הראשון.

את הרבע השני שוב התחילו מ.מיכאל במיני בריחה ועלו -27:21. דקות טובות של קרומר, עם 6 נקודות רצופות השוו 29:29, אך ראשון לציון ניראו מפורקות, פדולובה עברה לשחק רכזת ובמסירות לצבע איבדה כדורים להגנת הברזל של מעגן בראשות שבתאי וקלכמן.
בדקות האחרונות של הרבע, ראשל"צ תפקדו במעין פאניקה, במקום להשתמש בניסיון ולהרגיע את המשחק, יצאו להתקפות מהירות ומתפרצות שהסתיימו בלא כלום, השחקנית היחידה שבלטה במחצית הראשונה בשורות המקומיות היתה שני אברהם עם שמונה נקודות.
האורחות חזרו ליתרון שש הנקודות לקראת סיום המחצית עם שלשה של אשל ונקודות משבתאי, 38:33 בהפסקה.


Photobucket
גוזרות רשתות באולם בראשון לציון. שירלי שבתאי, הערב


פתיחת המחצית השניה היתה קיצבית ומהנה, הקבוצות לקחו הפסקה של 3 דקות, הפקירו את ההגנות והתמקדו בהתקפות מתפרצות ומעבר. מ.מיכאל עלו ליתרון 46:37, ראשל"צ בהגנה אגרסיבית חזרו להפרש 5 (46:41). אבל כשנותרו 4 דקות לסוף הרבע, הגנת מעגן מיכאל חזרה לעצמה, הן פתחו בריצה מדהימה של 15-2(!). מעיין לוי ואורלי זילברברג הובילו את הריצה עם 12 נקודות מתוכן, הקבוצה כולה שיתקה את קלעיות ראשל"צ שאיבדו את הראש בהתקפה, ובהגנה במקום להשקיע במלחמה על הכדור, הכו את שחקניות האורחות בכל דרך שרק ניתן היה, עבירות ספורטיביות וגם כאלה שקצת פחות, עבירות שבוצעו על השחקנית עם הכדור ועל כאלה שהיו רחוקות ממנו, אך שום דבר לא הצליח להוציא את שחקניות מעגן מיכאל מהזון שהיו בו.
61:43 בסוף רבע שלישי, ריח סנסציה באוויר.

בתחילת הרבע האחרון מעגן מיכאל הרגישו שהמשחק שלהן, הלחץ וההתרגשות החלו להשפיע והקבוצה נעלמה. גת מגידו וקרומר היו המוציאות לפועל היחידות ברבע, ויחד נלחמו להציל לראשון לציון את העונה. ריצה של 8-1 הקטינה את ההפרש עד 62:52, 7 דקות לסיום.
מעגן ירדו לפסק זמן ממנו חזרו עם שלשה גדולה של זילברברג.
כבר נכתב לפחות פעמיים, אך בערב כזה הדברים שוב צריכים להאמר, שבתאי וקלכמן, בהגנה שלא ניראתה זה זמן רב תסכלו את הגבוהות של ראשל"צ ששלטו בצורה מוחלטת העונה בליגה. זילברברג, בר גיל ולוי שיתקו את קרומר, ולמקומיות נגמרו הכלים.
הן ניראו אובדות עצות, שיחקו כאנדרדוגיות, המשיכו ללחוץ ולהשאר בתמונה בציפורניים, לאורחות הצעירות רעדו הידיים, אבל אז, 4 וחצי דקות לסיום, עם הבאזר של שעון ה-24 עלתה מעיין לוי לזריקה מחצי מרחק וקברה ווינר-שוט, 67:55, בסל השווה אליפות.
המקומיות נשברו, איבדו את הראש בהתקפה, הזריקות לא פגעו בטבעת ומעגן חגגו את שתי הדקות האחרונות על המגרש, ואז הר הגעש התפרץ. מעל 100 אוהדים שעשו דרכם מהקיבוץ יצאו מגידרם כששחקניות מעגן מיכאל גזרו את רשתות מקיף ה' והניפו צלחת אליפות ראשונה 3 שנים בלבד אחרי שעלו ללאומית.

קלעו להפועל ראשון לציון:
נטע קרומר 23
גת מגידו 15
שני אברהם 10
שני לוין 8
לנה פדולובה 7
קסניה מיאשנקובה 2

קלעו להפועל מעגן מיכאל:
שירלי שבתאי 20
אורלי זילברברג 20
מעיין לוי 18
ג'ני קלכמן 10
מאי אשל 8


Photobucket
שחקניות הפועל מעגן מיכאל, אלופות לאומית 2010


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();