נטע קרומר


יתרון 1:0 לראשל"צ בגמר לאומית נשים
שי ברק ,02/05/2010

ראשון לציון שמרה על הביתיות בניצחון גדול 83:68, הערב על מעגן מיכאל. סיקור המשחק בפנים.
המשחק השני בסידרה, יום חמישי, 6.5.10, 20:00, בקיבוץ מעגן.

הפועל ראשון לציון 83 - הפועל מעגן מיכאל 68
מעגן מיכאל מלווה בעשרות אוהדים מהקיבוץ, הצילה את הערב ביציעים, ואילו מנגד, הורגש חסרונו של קהל אוהדים מקומי. אולי בגלל אורכה של העונה, אולי המתח או ירידת המתח, אך המשחק הערב לא הזכיר אווירת גמר, אלא סתם עוד משחק ליגה, מעניין אמנם, אך שיגרתי

המשחק, שלא התעלה לרמה גבוהה הערב, וניזון בעיקר מטעויות, נפתח ללא הגנות מצד שתי הקבוצות. המקומיות, הובילו לכל אורך המשחק ומעגן רדפו אחריהן, 4:0 בפתיחה, הפך ל9:8, והסתיים ב23:17 למקומיות, תוצאת סוף רבע ראשון.
פדולובה פתחה טוב, וגת מגידו לקחה את העניינים לידיים, אחרי שקרומר נאלצה לפנות את מקומה על המגרש עקב שתי עבירות מהירות שביצעה. מגידו עם 8 נקודות ברבע הראשון בלטה והיתה אחראית ליתרון.
השאלה הנפוצה ביותר שנשמעה הערב היתה "האם זו הקבוצה שניצחה את פ"ת, הכיצד?", ונדמה שהשאלה במקומה. מעגן מיכאל של הערב, לא הזכירה כהוא זה את אותה קבוצה שהצליחה לשתק את שחקניות פ"ת אך לפני שבוע. הגנה חדירה, סגירה רשלנית לריבאונד ואפתיות במלחמה מול שחקניות ראשל"צ שהיו נחושות יותר, כל הנ"ל בתוספת אחוזי קליעה נמוכים, לא השאיר סיכוי לאורחות.

בתחילת הרבע השני, אסיסט ונקודות של קרומר העלו את ראשל"צ ליתרון דו ספרתי ראשון 27:17, בדרך לריצת 9-0 שעתידה לסגור את המשחק.
מעגן לא הופיעו גם לרבע הזה, ושירלי שבתאי, נאלצה לשמור בשביל חמישה, להקריב עבירות על מובילות כדור, לחטוף ולסיים מתפרצות. 8 נקודות מתוך ה-12 של מעגן ברבע נקלעו על ידה.
שני אברהם בשלשה מעלה את ההפרש ל-13, אך שבתאי שמרה את קבוצתה במשחק.
עם הירידה להפסקה היה נדמה שאת הקרב הזה דוד מפסיד לגוליית, כי בהעדר טקטיקה ושיטת משחק מצד הקבוצות, הערב הגודל הוא זה שקבע. 38:28 לראשל"צ, בהפסקה.

ברבע השלישי ההפרש כבר על לעשרים נקודות, בדרך לתבוסה פדולובה בסל ועבירה 54:34. הרבע השלישי היה החלש מכולם, מלבד כמה היילייטס של קרומר במתפרצות, המשחק נע באווירת גארבג' סביב 18 נקודות 61:45, ברבע נטול כדורסל אמיתי.

את נתח הכדורסל המהנה במשחק סיפקה, דווקא, מעגן מיכאל שלא הרימה ידיים בפתיחת הרבע האחרון. פתאום לחץ על כל המגרש, מוביל לחטיפות ולמתפרצות. ללא הרעב בעיניים, אפילו מעגן לא הצליחו לסיים מתפרצות, שכן הערב שחקניות ראשל"צ היו מהירות מהן. עובדה זו, דרשה משחקניות מעגן להפעיל מחשבה, יכולת אילתור ומשחק קבוצתי, והתוצאה כדורסל יפה וחכם. שבתאי ומעיין לוי במלחמה גדולה, והדר ארם בנקודות חשובות במאני טיים, החזירו את מעגן למשחק רק 61:55, 7 וחצי דקות לסיום.
ראשל"צ, חזרו לנשק המוכר שלהן, כל הכדורים הלכו פנימה לפדולובה שניצחה את המשחק עם 11 נקודות ברבע, כולל שלשה 3 דקות לסיום, ששברה את שחקניות מעגן.
את הדקה האחרונה שיחקו מעגן מיכאל עם 3 שחקניות שדה, אחרי עבירה טכנית שספגה זילברברג, כשעוד קודם לוי ושבתאי מסיימות גם הן את המשחק.
ביום חמישי מעגן צריכות להראות שעדיין רוצות לשחק ומאמינות ביכולת שלהן.
ראשון לציון ניראות בדרך הבטוחה לליגת העל, אחרי ניצחון קל במשחק נטול מעוף.

קלעו להפועל ראשון לציון:
לנה פדולובה 33
נטע קרומר 15
גת מגידו 13
שני לוין 9
שני אברהם 6
קרן קריספין 5
מרים ברון 2

קלעו להפועל מעגן מיכאל:
שירלי שבתאי 27
מעיין לוי 12
ג'ניפר קלכמן 12
אורלי זילברברג 9
הדר ארם 6
מאי אשל 2


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();