מעיין לוי. מעגן עשתה היסטוריה


לאומית: ס-נ-ס-צ-י-ה!
שי ברק ,28/04/2010

אין אחרת דרך לתאר את מה שקרה הערב, מעגן מיכאל, קבוצה מהמקום הרביעי בליגה, הדיחה את פתח תקווה.
גם ראשל"צ עלתה עלתה לגמר עם ניצחון קל על אליצור. סיקור מלא של המשחק שייכנס לספרים, בפנים.

הפועל פתח תקווה 67 - הפועל מעגן מיכאל 70
(מעגן ניצחה 2:1 את הסידרה)
אחרי שמעגן הפסידו בבית לפ"ת בתום משחק צמוד, התחושה היתה שהנה הסידרה הולכת לפ"ת. הקבוצה העמוקה, עם שחקניות שהופיעו במעמדים גדולים מאלה, שיחקו בנבחרות והובילו קבוצות ליגת על, היו פייבוריטיות לעלייה.
אבל מעגן, כבר ברגע ההגעה למשחק, ניכר היה על פניהן שזו לא אותה מעגן מיכאל הרגילה והמוכרת. מלוות באוהדים רבים מהקיבוץ נכנסו שחקניות מעגן לאולם, ואת הבעת פניהן ניתן לתאר כפיטר פרקר כשגילה שיש לו יכולות של גיבור-על, מלאות אנרגיה שרק מחכה להתפרץ

בפתח תקווה, התעודדו בניצחון החוץ שהגיע אחרי ההפסד, הקבוצה חוזרת לסורה, זו היתה מעידה בדרך לאליפות, והנה עכשיו שוב על דרך המלך. האריה חזר לסורו, את מלאכת ההפחדה, כך חשבו, השלימו במשחק הקודם. רק, וכך הסתבר שעה מאוחר יותר, שחקניות מעגן לא פחדו.

המשחק נפתח בדומה למשחק הראשון, שחקניות מעגן לוחצות, הולכות חזק ליתרונות שלהן דרך שבתאי וקלכמן בהתקפה, ובהגנה המלחמה והאגרסיביות המוכרות. פתח תקווה התקשו לתפקד, במחצית הראשונה בכלל, כאשר הרבע הראשון הוא הסימפטום, ובו מעגן מנצחת את 17:12, בפתח תקווה רק טלי בן ישי הופיעה לרבע הראשון.
תחילת הרבע השני המשיך להיות צמוד, כאשר בן ישי וזאבי שומרות את פ"ת בתמונת המשחק. פתח תקווה לאורך מרבית הדקות הערב, כלל לא היו במשחק, כך ש"תמונת המשחק" זו הגדרת מטעה מעט. מלבד הברקות של השחקניות שצויינו מעלה, שיטת המשחק, ממש כמו במשחק הראשון, קרסה.
מאמן פתח תקווה איחר להגיב בחילופים, ובחר ברוטציה קצרה, מה שעזר למעגן מיכאל שהגיעו בסגל של 6 בנות בלבד. פתח תקווה חזרו עד 25:22, לפני שבנות מעגן שיכללו את משחקן לכדי שלמות וברחו ליתרון דו ספרתי, 34:24, כאשר כל שחקניות מעגן משחקות משחק שתענוג לראות, מלחמה, נשמה, הקרבה, קלכמן עם קרבות מתחת לסל מול זאבי ושנפר, ומעיין לוי ברבע שני מדהים, הוסיפה את המימד שלא היה במעגן במשחק הראשון, וכמובן שירלי שבתאי שהתאוששה מהמשחק השני ונתנה עוד משחק גדול. המכונה של שרית ארבל פשוט דפקה.
מעגן של הערב, לא הזכירה את מעגן של המשחק השני, הקבוצה נזכרה שהניצחון מתחיל בדברים הקטנים, באותה המלחמה על כל כדור חוזר וכל כדור אבוד, והדברים האלה הביאו לתוצאת 43:32 במחצית.

בתחילת הרבע השלישי מעגן המשיכה באותו קצב משחק, אל מעיין לוי הצטרפה גארדית צעירה אחרת, מאי אשל, ויחד איתה הובילו את מעגן ליתרון הגבוה במשחק 47:34.
שינוי במשחקה של פ"ת הביא את המפנה. אל זירת המשחק נכנסה חופית וקסלר. טלי בן ישי, ראתה שלשחקניות קבוצתה רועדות הידיים, אז עברה להוביל את ההתקפה, מצאה את וקסלר ואנקונה לשלשות, ובעיקר את שרון זאבי שהיא מהבודדות שבאמת הגיעו הערב למשחק, ונתנה רבע מצויין, ההפרש קוזז בהדרגה, מעגן סבלה מדקות של רפיון, חוסר ריכוז ולחץ, ופתח תקווה מחקה את ההפרש כולו ועלתה ליתרון 55:53 בסוף הרבע השלישי.
בפתיחת הרבע האחרון ההפרש עוד עלה ל-7, 60:53, אך כשדיברנו על מעגן שונה הערב, בשלב זה הדבר בא בו לידי ביטוי. האורחות לא נלחצו, לא איבדו את הראש כמו במשחק השני בסידרה, אורלי זילברברג בקבלת החלטות אחראיות, שבתאי בבחירת זריקות חכמה, ומעיין לוי הבלתי נגמרת החזירו את הקבוצות למשחק צמוד ול-60:58.
הרבה בלאגן היה בדקות האלה במשחק, מעגן הצליחה להוציא את פ"ת משיטת המשחק ומהמשחק בכלל, לא היה סדר, היה המון לחץ, דקות ארוכות ללא נקודות בשני הצדדים, איבודי כדור ובעיקר עבירות של פ"ת, שהגיעה ל-5 עבירות בשלב מוקדם, כשהלוח מראה אפס בספירת העבירות אצל מעגן מיכאל.
היתרון עבר מצד לצד, וכשמעגן עלו ליתרון 66:62, 3 דקות לסיום, ניראה פתאום היה שהנה המשחק בורח לפ"ת. דקה וחצי לא נקלעו נקודות במשחק, אך אז הגיעה שלשה ענקית של וקסלר, אחרי עונשין של פורת והחזירו את היתרון למקומיות 67:66.
מעיין לוי סיימה את המשחק בעבירה חמישית, דקה לסיום המשחק, וירדה לספסל בדמעות, בסטאנדינג אוביישן מרגש מהקהל.
מעגן ,מהקו, הצליחה להפוך את התוצאה, ובזריקות קריטיות
של הדר ארם, שחקנית שהראתה כי זורם לה קרח בדם, מעגן עלו ל- 70:67.
לפתח תקווה בדקות האחרונות לא היתה בעלת בית על המגרש, משחקניות כ"כ מנוסות, כמו שכבר צויין בפתיחה, אפשר היה לצפות למשהו אחר, ולהלן דוגמא, שבמקרה גם הכריע את גורל המשחק:
פתח תקוה יצאו להתקפה עם 30 שניות לסיום, נבלמו 13 שניות לסוף כששעון ה-24 הראה על "6 שניות". הקבוצות ירדו מפסק זמן, וממנו מעגן חזרה עם הגנה מנצחת. בנות פתח תקווה לא הגיעו למצב זריקה, הזמן החוקי תם, ובחמש השניות שנותרו, פ"ת לא ביצעו עבירה, ולמעשה הרימו ידיים ושלחו את מעגן לחגוג עליה היסטורית לגמר!

קלעו להפועל פתח תקווה: טלי בן ישי 18, שרון זאבי 17, טל אנקונה 12, חופית וקסלר 8, ענבל שנפר 6, שירי פורת 4, שירי גולד 2.
קלעו להפועל מעגן מיכאל: שירלי שבתאי 23, ג'ניפר קלכמן 13 (9 ריב' ו-5 חט'), מעיין לוי 12 (8 אס' ו-6 ריב'), מאי אשל ואורלי זילברברג 10 כ"א, הדר ארם 2.הפועל ראשון לציון 72 - אליצור תל אביב 55
(ראשון לציון ניצחה 2:1 את הסידרה)
אם המשחקים הקודמים בסידרה היו קלאסה ואופרת כדורסל, המשחק השני, לפחות במחצית הראשונה שלו, היה ברמת ליגה ארצית.
אליצור חולון נראה הערב כמו כלום ושום דבר. הרבה מחמאות נשפכו על הקבוצה הזו במהלך העונה, בצדק מוחלט, הילדות הצעירות, בשילוב הבבוגרות נתנו תצוגות מציתות דמיון, והמקום הסופי בהתאם. אך הערב, הקבוצה פשוט לא רצתה. כמו משחק סוף עונה בדרך לים, השחקניות היו בין עמידה לשוטטות על המגרש, הסנטריות של ראשל"צ הגיעו להגנה לפני שהגארדית חוטפת הכדור סיימה מתפרצת, הזריקות הלכו לשום מקום, המשחק היה אגואיסטי, ושום תירוץ של עומס או פציעות לא יתקבל הערב.
בהגנה אמנם, היתה תצוגה לא רעה במחצית הראשונה, הקלה עליה רמת ההתקפה של המקומיות אבל לא רק. ברבע ראשון שמתסיים 13:7, מי צריך הסברים. התוצאה מדברת בעד עצמה.
הרבע השני המשיך באותה מגמה, ראשל"צ עלו ליתרון דו ספרתי 17:7, עם 5 נקודות של קריספין, אך האורחות הצליחו לסגור עד 17:14, אבל אז התעוררה גת מגידו שעם 7 נקודות רצופות עד סוף הרבע פתחה הפרש 28:20 במחצית, תוצאה נמוכה ביותר.

המחצית השניה היתה הטובה במשחק, בעיקר בצד של ראשל"צ, כי כבר סיכמנו את העובדה שאליצור לא הופיעו הערב. ראשל"צ שמרו חזק, עלו מהר להתקפה, הניעו טוב את הכדור ומצאו שחקניות פנויות. פדולובה וקרומר שלטו, מגידו המשיכה את המשחק הטוב, ראשל"צ רצו עד 44:24 שסגר למעשה את המשחק, שירה שכט ניסתה להלחם לבד מול כל ראשל"צ אך גם דקות טובות שלה לא הספיקו.
הרבע השלישי הסתיים 55:33, והאחרון היה גארבג' שהסתובב סביב 20 הפרש.
ראשל"צ מכריעים את אליצור במשחק החשוב ביותר ביניהן העונה, והן עולות לגמר שני ברציפות בשנתיים.

קלעו להפועל ראשון לציון: גת מגידו 19, לנה פדולובה 18, נטע קרומר 8, קרן קריספין 7, שני אברהם וקסניה מיאשניקובה 6 כ"א, שני לוין ומרים ברון 3.
קלעו לאליצור תל אביב: שירה שכט 17, אורנה קסלר וקרן מוזס 8 כ"א, מיטל עובדיה 7, יפעת ושלר 6, מורן שיטרית 4, עדי קינדלר 3, עידית אוריון 2.הודעה: מלגת לימודים בגליל לשחקניות כדורסל נשים

אגודת כדורסל הנשים גליל עליון שואפת להמשיך את התנופה שהחלה בשנים האחרונות.
אחרי עונה מצוינת שכללה חצי גמר אליפות בתי הספר, גמר אליפות המדינה בנערות ומקום תשיעי מכובד בליגה הלאומית לנשים, מחלקת כדורסל הנשים בגליל עם הפנים קדימה לעונה הבאה.

אם את מעוניינת בחוויית כדורסל ייחודית, שכוללת צוות מקצועי ומיומן, אפשרות להתפתחות מקצועית ואישית בשילוב עם אווירה קבוצתית ומלוכדת, ביחד עם קהל חם ודוחף על רקע הנוף והשלווה הגליליים- יש לנו מה להציע לך.

בנוסף אנו שמחים להציע גם מלגת לימודים במכללת תל חי.

אנו נקיים יום אימונים והתרשמות (בתיאום מראש) ביום שישי 21/5 בשעה 12:00 בקיבוץ דפנה.

לפרטים נוספים:
מנהלת הקבוצה- עינת קורן
050-5487898
korenj@zahav.net.ilכתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();