נוער לאומית - נבחרי העונה - מחוז צפון
ספסל ,04/04/2010

כמו תמיד, בסיום העונה הסדירה בליגה לנוער שאלנו את מאמני הליגה מי לדעתם הוא שחקן העונה, חמישיית העונה, מאמן ושחקן ההגנה של העונה. הבחירות הצפוניות בפנים. הבחירות של מחוז הדרום בהמשך השבוע

כמו בכל שנה שאלנו את מאמני הקבוצות מי לדעתם הוא השחקן של העונה, מהי חמישיית העונה, מאמן העונה ושחקן ההגנה בכל מחוז. למאמנים אסור היה לבחור שחקנים מהקבוצה שלהם וכמובן שכל אחד בחר שחקנים רק מהמחוז שלו.
החלטנו לשאול רק את 11 המאמנים שהתחילו וסיימו את העונה. שתי קבוצות החליפו מאמן לקראת סיום העונה (מוצקין וכפר-סבא) ומאמניהם לא השתתפו במשאל.
תודה לכל המאמנים על ההשתתפות במשאל.


חמישיית העונה - צפון


יניב שטראוס, גליל עליון

דבר המאמן של יניב, זיו ברתנא: "אני שמח מאוד על הבחירה ביניב לחמישיית העונה. זה מרגש. כמי שמכיר את יניב מקרוב זה משמח ואני מאוד גאה בו. הוא נתן לנו המון השנה גם במשחקים גדולים, אבל הרבה מאוד בחיבור, באיכפתיות ובפרגון לשחקנים אחרים. אני מאמין ביניב ושמח על הזכות שיש לי לעבוד איתו"
יניב שטראוס קיבל 5 קולות לחמישיית העונה


גיא לביא, מכבי רעננה

דבר אחד המאמנים שבחר בו: ג'ייסון קיד של הליגה. קליעה בינונית מבחוץ , לא אתלט ובכל זאת כל משחק מסיים עם טריפל דאבל... בלעדיו רעננה מקום 8-10"
גיא לביא קיבל 7 קולות לחמישיה

נועם לייש, הפועל עמק יזרעאל

דבר אחד המאמנים שבחר בו: "יכולות קליעה, ויכולת אתלטית לא נורמלית, אם ישפר את החדירה (שיפר הרבה השנה) את הכדרור ואת המסירה יהיה עוד יותר גדול"
נועם לייש קיבל 7 קולות לחמישיה

דוד לוי, הפועל עמק יזרעאל


דבר המאמן של דוד, שרון אברהמי: "דוד זה תופעה יוצאת דופן, אני מאמן 10 שנים נוער ונערים לאומית, לא נתקלתי בילד שהוא מצד אחד ילדותי ומצד שני הכי בוגר שיש, דוד עושה הכל על המגרש ובעיקר מחוץ למגרש, שם הוא עושה דברים שילדים בכלל לא חושבים עליהם כמו לסדר את האולם אחרי אימון, לעזור למנהל הקבוצה, הוא עשה שינוי מאוד גדול מנטלית והפך למנהיג של הקבוצה, הוא באמת אישיות יוצאת דופן ואני חושב שהוא יכול להגיע לרמות הכי גבוהות"
דוד לוי קיבל 5 קולות לחמישיה

עוז בלייזר, הפועל גלבוע/מעיינות

דבר המאמן של עוז, לירן וינקור: "כל מחמאה שהוא מקבל מגיעה לו, זה ילד של עבודה קשה, הרבה צניעות ועבודה קשה, מתקדם משנה משנה, כל מה שנשאר זה לקדם אותו ולתת לו את הכלים להשתפר. בשנה הבאה אנחנו מקווים שהוא יוביל אותנו לפלייאוף לראשונה בתולדות המועדון, הוא יהיה עמוד התווך, הילד עבד קשה מאוד כדי לשפר את המשחק עם הגב לסל, יש לו הרבה עבודה בקיץ בנושא הקליעה והכדור על הרצפה שהם במצב טוב אבל צריכים שיפור בשביל הרמות הגבוהות , גם בנושא הגופני ניתן את הדעת, נקווה שכל המרכיבים האלה יהפכו אותו לשחקן ליגת העל בעוד כמה שנים."

עוז בלייזר קיבל 6 קולות לחמישיה


חמישייה שניה - צפון

זיו בן צבי - גלבוע/מעיינות - 4 קולות
בר מאור - גליל עליון - 3 קולות
יונתן לזרי - מכבי רעננה - 2 קולות
אור משניות - עמק יזרעאל - 2 קולות
אור פלבניק - מכבי חיפה - 4 קולות


אור פלבניק
שחקן ההגנה - צפון


תום מעיין, גליל עליון

דבר אחד המאמנים שבחר בו: "השחקן היחיד בליגה שתכננתי איך ההתקפות לא יהיו באיזור שהוא נמצא בו"
דבר המאמן זיו ברתנא: "אני שמח על הבחירה של מאמני הליגה בתום לשחקן ההגנה של העונה. תם עושה בהגנה דברים שאני לא יודע ללמד. ההשפעה שלו על המגרש, לא נמדדת בסטטיסטיקה, אלא באנרגיות, במחוייבות וביכולת לא נתפסת של עבודת רגליים, קריאת מצבים, תעוזה ועבודת ידיים.
עם זאת, יש לתום עוד הרבה לאן להשתפר גם בנושא ההגנה. אני גאה בתום, שמח שזכיתי לאמן אותו ומאחל לו קודם כל בריאות. אם תום יעבור את הפציעה הטורדנית בגב, ממנה הוא סובל, עתידו עוד לפניו."
תום מעיין קיבל 6 קולות לתואר שחקן ההגנה. ארבעה שחקנים נוספים קיבלו קול אחד בלבד. מאמן אחד לא בחר שחקן הגנה.


מאמן העונה - צפון


זיו ברתנא, גליל עליון

זיו ברתנא: "להיבחר למאמן העונה ע"י מאמני הליגה זו ההכרה המקצועית הכי גדולה שיכולתי לצפות לה. אני מודה לכל מאמני הליגה על שיתוף הפעולה במהלך השנה. הקשר הטוב והנכון, שיחות הטלפון לתוך הלילה שכולנו עושים, הפרגון ההדדי והעזרה זה לזה הם חוויה גדולה. זכיתי השנה לעבוד וללמוד מהמאמנים הטובים ביותר
עם זאת, מאמן העונה, להבנתי, זו בחירה לא רק במאמן, שעומד על הקוים, אלא בצוות המקצועי שמגוייס במהלך כל העונה לקידום הקבוצה והשחקנים. הקרדיט כאן הוא לנעם כהן שעובד איתי כמאמן שני ועושה בלא מעט פעמים את ההבדל גם ברמת האימון וגם בהחלטות במשחק. גם לאבנר ישראלי מנהל הקבוצה יש הרבה קרדיט בעונה הסדירה היפה שעשינו, וכמובן לכל אנשי המקצוע, והלוגיסטיקה שעובדים ימים כלילות מסביב לקבוצה ולשחקנים.

בחירה במאמן השנה, שוב, להבנתי, היא בעצם בחירה בשחקני הקבוצה של אותו מאמן, כשחקנים שהוציאו מעצמם מעבר למה שחזו להם אנשי המקצוע ערב העונה. אני גאה בקבוצה שלנו ובשחקנים שידעו להתעלות במהלך העונה הסדירה פעם אחר פעם ולהפיק מעצמם והרבה. אנחנו כקבוצה אולי נמצאים לקראת סיום העונה, אבל כל שחקן ושחקן נמצא בדרך שלו קדימה, כאשר השיפור השנה הוא עוד שיפור קטן בדרך להפוך לשחקן כדורסל טוב יותר, יעיל יותר ושלם יותר. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות לכל השחקנים על הזכות הגדולה שהייתה לי השנה לעבוד איתם ומקווה שנדע להתעלות לפחות בעוד מעמד אחד, כדי שהעונה הזו תהיה אפילו עוד יותר מרגשת ומהנה"

זיו ברתנא קיבל 5 קולות לתואר מאמן העונה. למקום השני הגיע גל קנז, מאמן אליצור מכבי נתניה עם 3 קולות. שלושה מאמנים נוספים קיבלו קול אחד כ"א.


שחקן העונה - צפון


נועם לייש, הפועל עמק יזרעאל

דבר המאמן של נועם, שרון אברהמי: "נועם היה קפטן נבחרת הקדטים ועכשיו משחק עם נבחרת הנוער כשהוא רק בכיתה י"א, אני חושב שזה אומר הרבה על הרמה, הפוטנציאל, הרמה האנושית הגבוהה, אני חושב שהוא מביא איתו הרבה אקסטרות מעבר לכדורסל, ילד של הרבה עבודה קשה, אני גאה להיות מאמן שלו והשמיים הם הגבול מבחינתו"


נועם לייש קיבל 4 קולות לשחקן העונה, גיא לביא קיבל 2 קולות, עוז בלייזר, דוד לוי, בר מאור ואורי משניות קיבלו קול אחד כ"א לשחקן העונה.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();