ארצית: הבקעה ניצחה במשחק העונה
שי ברק ,12/02/2010

בליגה של 105 קבוצות ב-11 מחוזות, השיא מגיע, לרוב, רק בשלבי הפלייאוף. אבל הערב באולם בפ"ת, שתיים מהקבוצות אולי הטובות בליגה, נפגשו למשחק על עונה שלמה. בסיום הערב מ.כ. הבקעה הבטיחה, כמעט בוודאות, זכייה באליפות מחוז פתח תקווה.

הפועל א.ס. פתח תקווה 55 – מ.כ. הבקעה 67

בפגרת הקיץ, כחלק ממתיחת פנים ורצון להצעיד קדימה את אגודת הפועל פתח תקווה, החליטו בהנהלה שלא להסתפק בהצלחה של קבוצת הלאומית, אלא ליצור המשכיות ולהעלות קבוצה מהארצית ללאומית. לצורך כך הוחתמו שחקניות מובילות בליגה הארצית, רובן מאליצור בני ברק, שכידוע העפילה העונה לליגה הלאומית, למרות הפסד בגמר צמוד מול חוף השרון, בפלייאוף העונה שעברה (אחרי התפרקות בנות השרון קיבלה בני ברק את מקומן).
לסגל שרץ יחד זו העונה השנייה, יש העונה מאמן בכיר על הקווים (גיל סלע, שמאמן גם את קבוצת הלאומית של פ"ת), מה שאמור היה להבטיח זכייה באליפות המחוז דיי בקלות.
כל הנ"ל קיבל טוויסט מפתיע בשלהי הקיץ, בשקט, החליטו עיריות הבקעה שגם לספורט הנשים מגיע ייצוג הולם (עם הצלחת מ.כ. הבקעה בגברים), ובנו קבוצה מאוזנת המורכבת משלד שחקניות ישראליות בכירות, שבעברן עונות רבות בליגת העל והנבחרת, כאורלי גרוסמן וטלי קליין, ושחקניות צעירות שיהיו עתיד המועדון. עם הצטרפותן לליגה, היה ברור מיד שצפוי בארצית חורף חם.

כמה חם? לוהט! כ-150 אוהדים הגיעו הערב למשחק באולם "רשיש" שבפתח תקווה, עם מופע מרהיב שכלל תופים, דגלים, צעיפים ושירה בלתי פוסקת, אווירת ליגת על במסגרת המחזור ה-11 בארצית.
באולם היה רוב ברור של קהל שליווה את הקבוצה האורחת, ולא הפסיק לעודד לרגע, בפ"ת הצליחו לתת קונטרה לפחות בתחילת המשחק, במחצית השנייה כבר נאלמו ונעלמו, יחד עם קבוצתם.

אחרי שבסיבוב הראשון ניצחה הבקעה את פ"ת 56:53, פתח תקווה היתה חייבת ניצחון כדי להישאר בתמונת המאבק על אליפות המחוז.
המקומיות פתחו טוב יותר את המשחק ועלתה ליתרון מוקדם של 7-2, ובהמשך ל 12-5, בפתיחה טובה של מרלי וגולדשטיין בפ"ת. לבקעה לקח זמן להכנס למשחק, וברוב דקות הרבע הציגה משחק מפוזר, אבל שלשות גדולות, לקראת סופו, של גושן וקליין, הפכו את התוצאה, והאורחות ירדו בסוף הרבע ביתרון 13:12.

עם תחילת הרבע השני, עלתה הבקעה ליתרון 16:12 אחרי נקודות של גלילי, מה שהיה גם יתרון השיא ברבע, שלכל אורכו, מאותה דקה, היה צמוד. היתרון עבר מצד לצד, ואף קבוצה לא הצליחה לברוח להפרש הגדול מנקודה, שתיים. גולדשטיין עם מחצית טובה בשורות פתח תקווה נאבקה בגלילי, שהיתה הקלעית הבולטת בבקעה (8 נקודות ברבע) וענת לין בהגנה ובהובלת כדור בהתקפה.
שומרי, שהעונה המוציאה לפועל העיקרית בפ"ת, נשמרה היטב ע"י שטרן-בלס, שתסכלה אותה בצבע, והורידה אותה ל-3 סלי שדה בלבד, בכל המשחק.
עונשין של גרוסמן השאירו את יתרון הנקודה מהרבע הראשון, 28:27.

הרבע השלישי כבר היה מופע של קבוצה אחת, שחקניות הבקעה עלו עם הגנה חזקה ואגרסיבית, עברו מהר מהגנה להתקפה ורצו 16-2 בשבע דקות. ללא שני שומרי שהסתבכה בעבירות, הבקעה שלטה בצורה מוחלטת בריבאונד, בעיקר בהתקפה, ורק בדקות הסיום של הרבע הצליחו בפ"ת להקטין את ההפרש ל- 50:37.

הרבע הרביעי נפתח עם הגנות טובות בשתי הקבוצות, וסל ראשון נקלע אחרי 2 דקות. המקומיות, בדקות טובות של מרלי, שבלטה הערב בשורות המקומיות, הצליחו לחזור ל-10 הפרש וניראה היה שבונות מומנטום. דווקא אז הגיעו טעויות בהגנה, קליין ומיכל אסף, במשחק טוב שלה, דאגו לשמור את הבקעה בדו ספרתי, בפ"ת הפסיקו להאמין וקריסה מנטאלית הביאה לטעויות על הפרקט. בסיום, זכתה הבקעה בניצחון גדול ומוצדק, ולרצה להודות לקהל שדחף 40 דקות. אם לא תפסיד ביותר מ-3 מתוך שבעה משחקים שנותרו לה, תחגוג מ.כ. הבקעה אליפות, כשלב ראשון בדרך ללאומית.

כיוון שבמחוז 8 קבוצות בלבד, הבקעה ופתח תקווה ייפגשו למשחק נוסף ביניהן, במחזור האחרון, אך זה, לאור הניצחון הכפול של הבקעה, צפוי להיות לפרוטוקול בלבד.


קלעו להפועל פתח תקווה:
אלמוג גולדשטיין 19
לבנת מרלי 16,
לימור זיו 8
שני שומרי 7
קרן עוזרי 3
יהודית מאירוביץ 2

קלעו למ.כ. הבקעה:
טלי קליין 20
אורלי גרוסמן 14
גילי גלילי 13
מיכל אסף 11
מיכל גושן 5
לימור בלס 4כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();